Agenda

07.04.2021 - Środa

ROZWIĄZANIA SIECIOWE I DATA CENTER

10:00 – 10:05

Rozpoczęcie wydarzenia.

10:05 – 10:40

Podczas prezentacji dowiemy się, jakie są najlepsze praktyki projektowania nowoczesnych serwerowni (od mini serwerowni po duże Data Center). Przyjrzymy się nowym technologiom wprowadzonych do infrastruktury Data Center w ostatnich latach oraz ich realnego wpływu na generowanie oszczędności w każdym centrum przetwarzania danych.


Jarosław Luber | Huawei

10:40 – 10:50

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

10:50 – 11:25

Agenda:

  1. Kilka słów o producencie – firmie BlueWalker
  2. Nowe serie UPSów dedykowane dla Internet of Things/Cloud Computing
  3. Aplikacja mobilna i webowa oparta o Microsoft Azure Cloud
  4. Dlaczego i gdzie stosować UPSy IoT/Cloud?
  5. Akcesoria dodatkowe – moduł WiFi,  moduły bateryjne, SNMP


Łukasz Wardak | Impakt

11:25 – 11:35

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

11:35 – 12:10

Prezentacja ma na celu przybliżenie rozwiązań D-Link w obszarze przełączników sieciowych PoE

– Przełączniki niezarządzalne PoE – wysoka elastyczność niskim kosztem

– Przełączniki PoE Smart (możliwości i konfiguracja PoE na przełącznikach dostępowych)

– PoE dużego zasięgu: seria DSS (D-Link Surveillance Switch), wzmacniacze PoE

– Monitoring wizyjny w środowisku przemysłowym – seria DIS (D-Link Industrial Switch)

Omówimy i zaprezentujemy również tryb pracy przełącznika dedykowany dla monitoringu IP (D-Link Surveillance Mode).


Maciej Dąbrowski | D-Link

12:10 – 12:20

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

12:20 – 12:55

Nasz świat jest pełen danych. Wraz z rozwojem technologii zmienia się sposób ich wykorzystania i obróbki. W naszym świecie lokujemy obecnie w chmurze nie tylko nośniki rozrywki, ale też kluczowe dla funkcjonowania naszych społeczeństw dane, a wykorzystywane przez nas inteligentne urządzenia, takie jak autonomiczne pojazdy oraz rozwiązania dla rolnictwa, funkcjonują na brzegu sieci.

Nienasycona potrzeba naszych klientów na większe pojemności i wydajności jest zaspokajana dzięki pracy naszych centrów projektowych nad produktami spełniającymi nie tylko ich obecne, ale też przyszłe oczekiwania. Wymaga to wprowadzania nowych technologii takich jak HAMR czy MACH.2. Podczas prezentacji opowiemy o tym, jakie są główne pola dla zastosowań innowacyjnych produktów Seagate na lokalnym rynku.


Justyna Zalewska i Artur Kalinowski | Seagate

12:55 – 13:05

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

13:05 – 13:40

Prelekcja poruszy następujące zagadnienia:

– szafy serwerowe RACK IT
– zabudowy korytarzy: dachy, drzwi przesuwne, ściany zamykające, akcesoria
– system duktów kablowych
– system klimatyzacji precyzyjnej
– system dystrybucji zasilania i monitoring energii
– system monitoringu warunków środowiskowych
– system kontroli dostępu do szaf/kiosku
– aplikacja do integracji i wizualizacji infrastruktury krytycznej serwerowni klasy DCIM
– system okablowania strukturalnego HD

Serwerownia w układzie zimnego (cold aisle) lub ciepłego (hot aisle) korytarza. Aby prawidłowo dobrać odpowiedni rodzaj zabudowy należy wziąć pod uwagę dwa podstawowe czynniki, które to definiują:

Pierwszym z nich jest zwiększenie i kontrola efektywności chłodzenia. Ta z kolei jest ściśle związana ze zużyciem energii elektrycznej. Chłodzenie zużywa ok 30% całej mocy przyłączeniowej serwerowni/DC, więc właściwe jej wykorzystanie lub zmniejszenie ma istotne znaczenie dla całości ponoszonych kosztów obiektu.

Drugim, bardzo istotnym czynnikiem jest bezpieczeństwo dostępu do urządzeń zamykane szafy i korytarze znacząco podnoszą takie bezpieczeństwo w szczególności kiedy mamy kilka kiosków w komorze IT i różnych użytkowników.

Dopasowanie i prawidłowy dobór poszczególnych podsystemów serwerowni ma kluczowe znaczenie dla poprawnego działania i użytkowania sprzętu IT.

Rozwiązania zintegrowane, skomponowane w celu uzyskania wysokiej wydajności są niezwykle ważne dla właściwego funkcjonowania „cyfrowego serca” organizacji, którym bez wątpienia jest serwerownia i znajdujące się w niej dane.


Michał Piechulek | BKT Elektronik

13:40 – 13:50

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

13:50 – 15:00

Konsultacje na wirtualnych stoiskach.

HUAWEI

HUAWEI to wiodący dostawca najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Celem firmy jest zapewnienie wysokiej jakości łączności dla użytkowników na całym świecie. W tym celu firma wspiera rozwój społeczeństwa informacyjnego poprzez prowadzenie z nim dialogu oraz ścisłą współpracę z przedstawicielami branży. Dzięki wysokim inwestycjom w badania i rozwój oraz strategii zorientowanej na klienta, a także otwartemu partnerstwu, tworzy zaawansowane rozwiązania teleinformatyczne typu end-to-end, umożliwiając klientom przewagę konkurencyjną w zakresie infrastruktury telekomunikacyjnej, sieciowej oraz cloud computingu. Ponad 180 tys. pracowników Huawei jest zaangażowanych w tworzenie nowatorskich rozwiązań dla operatorów telekomunikacyjnych, przedsiębiorstw oraz użytkowników, które są wykorzystywane w ponad 170 krajach, docierając tym samym do jednej trzeciej populacji świata. Marka Huawei została założona w 1987 roku i w całości jest własnością pracowników.

Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę https://solar.huawei.com/pl/ oraz www.huawei.com lub śledź nas na:
http://www.linkedin.com/company/Huawei
https://twitter.com/PolskaHuawei
http://www.facebook.com/HuaweiPL
http://www/youtube.com/Huawei

Więcej informacji na temat działalności Huawei Polska można znaleźć na stronie Biura Prasowego.

IMPAKT S.A.

Jesteśmy jedną z czołowych polskich firm zajmujących się importem i dystrybucją produktów w segmencie rozwiązań sieciowych oraz szeroko pojętej elektroniki użytkowej. Jako spółka dynamicznie rozwijamy swoją ofertę w segmencie rozwiązań profesjonalnych, tworząc możliwie jak najbardziej kompleksową ofertę rozwiązań sieciowych, zarówno dla użytkownika domowego, jak również małych i średnich firm lub serwerowni. Nasza bogata oferta modeli zasilaczy awaryjnych pozwala na dobór rozwiązania dla wszelkich inwestycji niskoprądowych.

D-Link

Od 30 lat D-Link projektuje, rozwija i produkuje wielokrotnie nagradzane rozwiązania sieciowe, bezprzewodowe, monitoringu wizyjnego, do przechowywania danych oraz automatyki domowej.

Rozwiązania D-Link, globalnego lidera w połączeniach sieciowych, wspierają firmy, zapewniając wydajniejsze działanie sieci biznesowych. Produkty D-Link mają też kluczowe znaczenie dla korzystania z rozwiązań inteligentnego domu, ułatwiając ludziom na całym świecie monitorowanie, automatyzację oraz kontrolę domów z każdego miejsca i o każdej porze przez smartfony i tablety.

Użytkownicy biznesowi oraz konsumenci mają dostęp do bogatej gamy innowacyjnych, wydajnych i intuicyjnych w użyciu technologii przez globalną sieć kanałów sprzedaży, partnerów handlowych oraz dostawców usług.  

Seagate

Seagate Technology jest światowym liderem i producentem precyzyjnie zaprojektowanych, najwyższej klasy rozwiązań w zakresie przechowywania i zarządzania systemami danych. Od ponad 40 lat firma Seagate umożliwia przedsiębiorstwom dynamiczny rozwój, dzięki nowatorskim dyskom twardym, dyskom półprzewodnikowym, systemom danych oraz kompleksowym, dostosowanym do potrzeb klienta rozwiązaniom w zakresie obsługi i odzyskiwania danych. Rozwiązania te pozwalają usprawnić zarządzanie danymi, zarówno przechowywanymi w miejscu, jak i tymi, znajdującymi się w ruchu.

Więcej o firmie Seagate dowiesz się pod adresem seagate.com oraz na kanałach social media: Twitter, Facebook, LinkedIn i YouTube i na naszym blogu.

BKT Elektronik

Kto: BKT Elektronik sp. z o.o.

Wiodący w Europie Środkowej producent systemów teleinformatycznych (ICT)

Grupa: część grupy technologicznej: Kurkus Holding S.A (kapitał 100% polski)

Doświadczenie: od 1998r.

Liczba pracowników: łącznie 1300 ( w tym ok 50 inżynierów, technologów, product mamagerów, projektantów)

Potencjał produkcyjny:  powierzchnia produkcyjno-magazynowa : 46,5 tys m2,  ponad 200 maszyn, zautomatyzowane i zrobotyzowane procesy produkcyjne, linie prefabrykacji kabli, wiązek, szaf

Obrót 2021: 361mln PLN

Produkowane i dostarczane rozwiązania:

  • Zintegrowane systemy DataCenter (CRACK/iROW, SUG, PDU, EMS, ACS, UPS, DTS)
  • Szafy i obudowy telekomunikacyjne, teleinformatyczne, indoor/outdoor
  • Obudowy dla energetyki zawodowej, automatyki przemysłowej
  • Systemy Transmisji Danych BKT
  • Technologie transmisji danych new generation kat. 8.1 i 8.2 – 25/40GBE
  • Urządzenia do pomiaru i certyfikacji sieci LAN
  • Systemy dystrybucji energii BPS i monitoringu środowiska EMS
  • System wizualizacji serwerowni SM4DC-DCIM
  • Kompleksowe rozwiązania światłowodowe dla operatorów telekomunikacyjnych
  • Usługi doradztwa technicznego i projektów instalacji elektrycznych, niskoprądowych i telekomunikacyjnych

 

BKT Elektronik intensywnie poszerza rynki sprzedaży w Europie. Nasze produkty można spotkać w Niemczech, Francji, Anglii, Islandii, Bułgaria, Rumunii, Czechach, Słowacji, Łotwie, Estonii. Jesteśmy też obecni w krajach Bliskiego Wschodu a obecnie prowadzimy dostawy do krajów środkowoafrykańskich powoli budując w tym nowym świecie rynek odbiorców publicznych i firm prywatnych.

Bkt wyróżnia dbałość o jakość produktów (IS0 9001, 14001, DIN EN ISO 3834-2, DIN EN 15085-2, badania i certyfikacje produktów: GHMT, 3P, Force), o integralną całość i wzajemne dopasowanie. Naszą unikatową przewagą rynkową jest personel doradców technicznych w zakresie określonych grup produktów oraz biuro projektowe (instalacje elektryczne, niskoprądowe, telekomunikacyjne), którego inżynierowie dysponują szeroką wiedzą i doświadczeniem w opracowywaniu dokumentacji projektowych instalacji budynkowych, liniowych oraz DataCenter (Uptime Institute, TUV-IT).

Szczegóły wkrótce
Jarosław Luber
Data Center Solution Manager, Huawei EBG Polska

Absolwent Uniwersytetu w Karslruhe oraz Politechniki Gdanskiej o specjalności Telekomunikacja. Posiada 15-sto letnie doswiadczenie w branży Data Center w projektowaniu, sprzedaży oraz wdrażaniu infrastruktury serwerowni (hardware i software). W Huawei od 2020 roku odpowiedzialny za wsparcie produktowe i sprzedaż dla segmentu rynku Data Center.

Mgr inż. Michał Piechulek
BKT Elektronik

Absolwent Politechniki Śląskiej z dyplomem w specjalności Organizacja i Zarządzanie Produkcją; dyplomowany Project Manager – Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu fila w Chorzowie.

Od kilkunastu lat związany z branżą teleinformatyki, telekomunikacji i informatyki. Konsultuje i prowadzi wiele projektów technicznych i doradza z zakresu DataCenter dla większych i mniejszych klientów; przygotowywał koncepcje projektowe dla obiektów stadionowych (Górnika w Zabrzu, Raków Częstochowa), lotniskowych (GTL-Katowice Pyrzowice, Gdańsk, Radom), DataCenter np.: Promax Media, Urząd Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie, Archiwum Narodowe w Krakowie.

Na co dzień związany z firmą BKT Elektronik zajmuje stanowisko dyrektora oddziału projektowego zajmującego się opracowywaniem dokumentacji dla instalacji niskoprądowych w oparciu o technologie BKT Elektronik oraz firm partnerskich (WiFi, CCTVipHD, BMS, FIS, SSWiNiKD, SAP i inne) rozwojem produktów dla sieciach teleinformatycznych oraz konsultacjami i nadzorami nad projektami instalacji oraz koordynacja międzybranżowa. Pod Jego nadzorem powstaje rocznie kilkadziesiąt projektów i koncepcji projektowych w zakresie infrastruktury teleinformatycznej. Współpracuje z uczelniami wyższymi, dla których przygotowuje i prowadzi konferencje techniczne z dziedziny teleinformatyki.

Uczestnik konferencji HOSTING & CLOUD TRANSFORMATION SUMMIT EUROPE, DataCenter Dynamic, OCP Summit.

Maciej Dąbrowski
D-Link Technical Support Engineer & D-Link Pre sales Support Enginieer

Inżynier Wsparcia Technicznego w  D-Link Polska, posiadający 10 letni staż w naszej w firmie na stanowiskach technicznych. Specjalizujący się w rozwiązaniach sieciowych dla biznesu, głównie w zakresie: przełączników sieciowych i rozwiązań bezprzewodowych. Duże doświadczenie zebrane podczas wieloletniej pracy z urządzeniami D-Link od strony technicznej i użytkowej, współpraca z działem handlowym oraz klientami na etapie projektowania i doboru odpowiednich rozwiązań sieciowych. Prowadzenie szkoleń technicznych, webinariów produktowych. Wiedza techniczna potwierdzona wieloma certyfikatami D-Link Academy.

Łukasz Wardak
Dyrektor działu rozwiązań profesjonalnych | Impakt

Od 10 lat związany z branżą rozwiązań sieciowych. Od kilku lat specjalizuje się w produktach z dziedziny zasilania awaryjnego oraz sieci komputerowych. W firmie Impakt z powodzeniem kieruje Działem Rozwiązań Profesjonalnych, prowadzi również liczne szkolenia produktowe oraz odpowiada za negocjacje umów z dostawcami i wdrażanie nowych projektów.

Justyna Zalewska
Senior Enterprise Sales Representative CEE,
SEAGATE TECHNOLOGY

Justyna Zalewska pracuje na stanowisku Senior Enterprise Sales Representative, wspiera partnerów Seagate w regionie CEE ze szczególnym uwzględnieniem Polski. Pomaga wypracować optymalne rozwiązania biznesowe zgodnie z najwyższymi standardami na rynku w obszarze produktów klasy korporacyjnej (linie Exos, Nytro oraz Systems). W firmie Seagate pracuje od w listopada 2020, w branży IT od 8 lat.

Artur Kalinowski
CTE, EMEA QUALITY, SEAGATE TECHNOLOGY

Artur Kalinowski pracuje na stanowisku Customer Technical Engagement w segmencie rozwiązań dla klientów OEM,ODM jak również dystrybutorów.

Dołączył do firmy w listopadzie 2008, aby wspierać partnerów Seagate z terytorium Polski. Swoją wiedzą i doświadczeniem ściśle wspiera dział handlowy i marketingowy. Nadzoruje proces kwalifikacji i wdrażania nowych produktów Seagate dla klientów zlokalizowanych w Polsce.

ZPAS

ZPAS S.A. to polski dostawca rozwiązań dla szeroko pojętego rynku IT, ITC i energetyki. Aktualnie zatrudnia około 700 osób w 4 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych na Dolnym Śląsku. Kadra inżynieryjna to 70 specjalistów w mechanice i elektryce, którzy wspólnie z przedstawicielami działów handlowych doradzają klientom w doborze optymalnych rozwiązań zarówno na bazie konstrukcji własnych ZPAS, jak i kastomizowanych zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klientów. 

50 lat doświadczenia na rynku (od projektu po wykonawstwo i obsługę posprzedażową) czyni ze ZPAS wiarygodnego partnera biznesowego o ugruntowanej pozycji na rynku.

Zgodnie ze strategią rozwoju firmy, najbliższe lata to oprócz ciągłego ulepszania stałej oferty (szaf i szafek 19”, serwerowych, zewnętrznych, przemysłowych, pulpitów), dalszy rozwój rozwiązań kompleksowych, w tym Data Center (https://zpasgroup.pl/content/41-serwerownie-zpas).

Warsztaty Romi

Romi poleca : Duża moc UPSa w małej, płytkiej szafce, problemy i rozwiązania, oraz monitoring UPSa z aplikacji na Twoim telefonie, czyli wyświetlacz XXI wieku.

Artur Kowalski
Dyrektor Techniczny w CTI MIKROTEL

Od 30 lat związany z branżą TELCO i IT, od blisko 20 lat zajmuje się wdrażaniem na polskim rynku rozwiązań opartych o produkty firmy 2N. Zebrana wiedza i doświadczenie z różnych dziedzin pozwala na rozwiązywanie większości problemów związanych z niestandardowymi potrzebami klientów.

Maria Głowa
Specjalista ds. projektów

Na co dzień związana z marką BCS. Jako specjalista ds. projektów zajmuje się utrzymaniem współpracy z projektantami, wsparciem w zakresie projektowania CCTV oraz analizą i doradztwem w zakresie doboru optymalnych rozwiązań i sprzętu.

Tytuł inżyniera uzyskała na Politechnice Łódzkiej, nadal kontynuuje naukę na Politechnice Warszawskiej o specjalizacji Technologie Cyfrowe w zarządzaniu produkcją. Aktualnie pisze prace związaną ze sztuczną inteligencją wspierającą oprogramowanie do zarządzania monitoringiem wizyjnym. 

BCS

BCS to polska marka stworzona w 2008 roku. Wiele lat doświadczenia w sektorze elektronicznych systemów zabezpieczeń dało nam szansę na stworzenie wyjątkowej grupy produktów. Od 14 lat krajowa marka BCS jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek w branży CCTV. Znając bardzo dobrze potrzeby rynku, wiemy czym powinien charakteryzować się produkt wysokiej jakości, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnej ceny i zapewnieniu wsparcia techniczno–projektowego na najwyższym poziomie.

Naszym partnerom oferujemy bogaty asortyment produktów z dziedziny telewizji przemysłowej (IP, HD-CVI), wideodomofonów IP, zasilaczy oraz kontroli dostępu.  Na ofertę BCS składa się każda linia z grupy produktów CCTV, obejmująca produkt: ekonomiczny, standardowy i profesjonalny dedykowany do projektów.

Dbając o wysoki poziom zadowolenia naszych Klientów udzielamy profesjonalnego wsparcia od zakupu po serwis.  Stawiając na jakość oferowanego sprzętu cały czas poszukujemy najlepszych rozwiązań na rynkach światowych , szkoląc i rozwijając nasz dział wsparcia technicznego, który jest dedykowany dla naszych Klientów.

BCS to dziś marka, która stawia na jakość sprzętu i obsługi.

Robert Gawroński
SMB Channel Manager, TP-Link

Z TP-Link związany od 2012 roku, obecnie odpowiada za strategię sprzedaży rozwiązań biznesowych. Posiada szeroką wiedzę o sieciach i stosowanych w nich urządzeniach, przez lata pracował jako inżynier wsparcia przedsprzedażowego.

INFOMUSIC

Największy portal muzyczny w Polsce

TP-Link

Od ponad 20 lat TP-Link redefiniuje sposób w jaki myślimy o sieciach bezprzewodowych. Stawiając na niezawodność i wydajność, producent może pochwalić się portfolio produktów, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od wymagań i budżetów. 

Signum Project
SIGNUM PROJECT to firma z długim doświadczeniem w zakresie projektowania i dostarczania rozwiązań multimedialnych oraz nowoczesnych technologii budynkowych dla rynku korporacyjnego, edukacyjnego oraz ekspozycyjnego. Zespół SIGNUM PROJECT to osoby z wieloletnim doświadczeniem z wielu dziedzin co pomaga w tworzeniu zaawansowanych technologicznie, dedykowanych rozwiązań dla każdego odbiorcy oraz ich integracji z pozostałymi systemami w budynku, architekturą czy scenografią. Dzięki połączeniu wielu dziedzin i kreatywnego podejścia do tworzonych projektów, uzyskujemy rezultaty wyróżniające naszych Klientów oraz ich ofertę, a także sposób pracy. Nietypowe realizacje są naszą najlepszą wizytówką, ale również w bardziej praktycznych aplikacjach potrafimy sprawić aby odznaczały się one wyjątkową jakością oraz stanowiły niezawodne narzędzie i wsparcie w codziennym funkcjonowaniu.
Dr inż. Grzegorz Łukasz Augustyn

20 lat doświadczenia w branży inteligentnych technologii automatyki budynku oraz multimediów, doktor nauk technicznych o specjalności Wibroakustyka i inżynieria dźwięku (doktorat obroniony w 2005 roku), wykłady i zajęcia prowadzi na Wydziale Zarządzania AGH w ramach wdrażania nowego przedmiotu nauczania Zarządzanie Informacją Multimedialną. Od wielu lat prowadzi własną działalność gospodarczą w dziedzinie integracji zaawansowanych systemów multimedialnych oraz nowoczesnych instalacji inteligentnego i zintegrowanego budynku. Jako jedyny w kraju posiada certyfikat THX, jest także członkiem i certyfikowanym instalatorem CEDIA oraz InfoCOMM/AVIXA z prawami do prowadzenia szkoleń i wykładów. Posiada także uprawnienia ISF oraz wiele certyfikatów branżowych i producenckich. Prowadzi szkolenia oraz czynnie zajmuje się consultingiem i doradztwem technicznym oraz nadzorami nad realizacją inwestycji. Czynnie uczestniczy w pracach zagranicznych komisji standaryzacyjnych oraz doradztwa produktowego. Zajmuje się także projektowaniem, doradztwem i konsultingiem oraz audytem w zakresie nowoczesnych technologii budynkowych.