11-12 września 2014 r. | Hotel Arłamów – Ustrzyki Dolne
11-12 września 2014 w Hotelu Arłamów odbyła się dwunasta, południowa edycja Spotkania Projektantów Instalacji Niskoprądowych. Podczas 12 SPIN w wymianie doświadczeń, testowaniu rozwiązań oraz dyskusjach i umacnianiu kontaktów biznesowych uczestniczyło ponad 320 osób – projektantów, producentów, dystrybutorów oraz ekspertów branżowych.
Swoje rozwiązania w trakcie prelekcji oraz na stoiskach wystawienniczych zaprezentowało 35 firm. Indywidualne konsultacje z uczestnikami poprowadziło 29 Partnerów:
Złoci Partnerzy: BKT Elektronik, Nedap, NETGEAR, Optex, DRAFTEL/Alnet-Systems/CBC Group,
Srebrni Partnerzy: Ambient-System, BOSCH/DTS-SYSTEM, ELMAT, European Security Trading, Fermax, GE Industrial Solutions, Grupa ROMI, Honeywell Life Safety, HP, Image Recording Solutions/Hitachi, IPID, MIWI-URMET, Polon-Alfa, ProfiCCTV, Schneider Electric, SLX, TAP-Systemy Alarmowe/AxxonSoft, Wimax,
Brązowi Partnerzy: APAINNOVATIVE, Euroalarm, Extron Electronics, Tommex, UNICARD, Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne/AVAYA.
Rozwiązania omówione przez Partnerów 12 SPIN obejmowały szeroki wachlarz specjalizacji: od systemów sygnalizacji pożarowej, nowoczesnych systemów CCTV, systemów kontroli dostępu, systemów videodomofonowych, przez systemy zasilania gwarantowanego, systemy zarządzania budynkiem, rozwiązania Data Center, rozwiązania sieciowe po profesjonalne rozwiązania multimedialne i integrację systemów.
Nieodłącznym elementem Spotkań stały się panele eksperckie. W trakcie SPIN swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się:
Miejsce tegorocznej edycji SPIN umożliwiło ukazanie realizacji instalacji oraz funkcjonowania systemów zastosowanych w Hotelu Arłamów. Uczestnicy wzięli udział w praktycznej prezentacji technologicznej, w trakcie której omówione zostały systemy: BMS, instalacji przeciwpożarowej, monitoring systemu sieci komputerowej, wentylacji i klimatyzacji oraz system telewizji IPTV.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się również wycieczka technologiczno-historyczna składająca się z trzech etapów: Technologie Basenowe oraz Centralna Wentylacja, Elektrociepłownia, Rezydencja – miejsce internowania prezydenta RP – Lecha Wałęsy podczas stanu wojennego.
Po raz trzeci w historii SPIN uczestnicy mieli okazję ocenić stoiska wystawiennicze Partnerów spotkania. Laureatami konkursu SPIN-owisko na najbardziej funkcjonalne, estetyczne i oryginalne stoisko zostały firmy: Miwi-Urmet, BOSCH/DTS-SYSTEM, BKT Elektronik.
Spotkanie Projektantów Instalacji Niskoprądowych to już 12 lat tradycji i zaufania branży niskich prądów. Celem SPIN jest tworzenie warunków sprzyjających współpracy oraz powstawaniu nowych inicjatyw i projektów. Spotkania odbywają się dwa razy w roku.
Chcesz z nami współpracować? Wziąć udział w wydarzeniu? Masz jakieś pomysły dotyczące konferencji? Napisz do nas!
ZPAS S.A. to polski dostawca rozwiązań dla szeroko pojętego rynku IT, ITC i energetyki. Aktualnie zatrudnia około 700 osób w 4 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych na Dolnym Śląsku. Kadra inżynieryjna to 70 specjalistów w mechanice i elektryce, którzy wspólnie z przedstawicielami działów handlowych doradzają klientom w doborze optymalnych rozwiązań zarówno na bazie konstrukcji własnych ZPAS, jak i kastomizowanych zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klientów.
50 lat doświadczenia na rynku (od projektu po wykonawstwo i obsługę posprzedażową) czyni ze ZPAS wiarygodnego partnera biznesowego o ugruntowanej pozycji na rynku.
Zgodnie ze strategią rozwoju firmy, najbliższe lata to oprócz ciągłego ulepszania stałej oferty (szaf i szafek 19”, serwerowych, zewnętrznych, przemysłowych, pulpitów), dalszy rozwój rozwiązań kompleksowych, w tym Data Center (https://zpasgroup.pl/content/41-serwerownie-zpas).
Romi poleca : Duża moc UPSa w małej, płytkiej szafce, problemy i rozwiązania, oraz monitoring UPSa z aplikacji na Twoim telefonie, czyli wyświetlacz XXI wieku.
Od 30 lat związany z branżą TELCO i IT, od blisko 20 lat zajmuje się wdrażaniem na polskim rynku rozwiązań opartych o produkty firmy 2N. Zebrana wiedza i doświadczenie z różnych dziedzin pozwala na rozwiązywanie większości problemów związanych z niestandardowymi potrzebami klientów.
Na co dzień związana z marką BCS. Jako specjalista ds. projektów zajmuje się utrzymaniem współpracy z projektantami, wsparciem w zakresie projektowania CCTV oraz analizą i doradztwem w zakresie doboru optymalnych rozwiązań i sprzętu.
Tytuł inżyniera uzyskała na Politechnice Łódzkiej, nadal kontynuuje naukę na Politechnice Warszawskiej o specjalizacji Technologie Cyfrowe w zarządzaniu produkcją. Aktualnie pisze prace związaną ze sztuczną inteligencją wspierającą oprogramowanie do zarządzania monitoringiem wizyjnym.
BCS to polska marka stworzona w 2008 roku. Wiele lat doświadczenia w sektorze elektronicznych systemów zabezpieczeń dało nam szansę na stworzenie wyjątkowej grupy produktów. Od 14 lat krajowa marka BCS jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek w branży CCTV. Znając bardzo dobrze potrzeby rynku, wiemy czym powinien charakteryzować się produkt wysokiej jakości, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnej ceny i zapewnieniu wsparcia techniczno–projektowego na najwyższym poziomie.
Naszym partnerom oferujemy bogaty asortyment produktów z dziedziny telewizji przemysłowej (IP, HD-CVI), wideodomofonów IP, zasilaczy oraz kontroli dostępu. Na ofertę BCS składa się każda linia z grupy produktów CCTV, obejmująca produkt: ekonomiczny, standardowy i profesjonalny dedykowany do projektów.
Dbając o wysoki poziom zadowolenia naszych Klientów udzielamy profesjonalnego wsparcia od zakupu po serwis. Stawiając na jakość oferowanego sprzętu cały czas poszukujemy najlepszych rozwiązań na rynkach światowych , szkoląc i rozwijając nasz dział wsparcia technicznego, który jest dedykowany dla naszych Klientów.
BCS to dziś marka, która stawia na jakość sprzętu i obsługi.
Z TP-Link związany od 2012 roku, obecnie odpowiada za strategię sprzedaży rozwiązań biznesowych. Posiada szeroką wiedzę o sieciach i stosowanych w nich urządzeniach, przez lata pracował jako inżynier wsparcia przedsprzedażowego.
Od ponad 20 lat TP-Link redefiniuje sposób w jaki myślimy o sieciach bezprzewodowych. Stawiając na niezawodność i wydajność, producent może pochwalić się portfolio produktów, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od wymagań i budżetów.
20 lat doświadczenia w branży inteligentnych technologii automatyki budynku oraz multimediów, doktor nauk technicznych o specjalności Wibroakustyka i inżynieria dźwięku (doktorat obroniony w 2005 roku), wykłady i zajęcia prowadzi na Wydziale Zarządzania AGH w ramach wdrażania nowego przedmiotu nauczania Zarządzanie Informacją Multimedialną. Od wielu lat prowadzi własną działalność gospodarczą w dziedzinie integracji zaawansowanych systemów multimedialnych oraz nowoczesnych instalacji inteligentnego i zintegrowanego budynku. Jako jedyny w kraju posiada certyfikat THX, jest także członkiem i certyfikowanym instalatorem CEDIA oraz InfoCOMM/AVIXA z prawami do prowadzenia szkoleń i wykładów. Posiada także uprawnienia ISF oraz wiele certyfikatów branżowych i producenckich. Prowadzi szkolenia oraz czynnie zajmuje się consultingiem i doradztwem technicznym oraz nadzorami nad realizacją inwestycji. Czynnie uczestniczy w pracach zagranicznych komisji standaryzacyjnych oraz doradztwa produktowego. Zajmuje się także projektowaniem, doradztwem i konsultingiem oraz audytem w zakresie nowoczesnych technologii budynkowych.