AKADEMIA FINDER

Data: 15.12.2020
Czas trwania: 10:00 - 11:30
"Sterowanie w automatyce budynkowej, funkcjonalne i niezawodne obwody"

Podczas spotkania SPiN przedstawimy interesujące zagadnienia z zakresu automatyki budynkowej. Skupimy się na ciekawych aplikacjach
i kwestiach, które pojawiają się na etapie projektu oraz realizacji. Spotkanie ma na celu omówienie najczęstszych wymagań klientów i inwestorów, zwrócenie uwagi na to, jak w prosty sposób zbudować nowoczesny i funkcjonalny system automatyki budynkowej.

W trakcie trwania akademii nie zabraknie ciekawych konkursów z nagrodami.

Prowadzący:

Stanisław Rak

Tematyka poruszona podczas prezentacji:

10:00 - 10:25

Niezawodność instalacji – trwałość elementów i ich zabezpieczenie przed przepięciami.

10:25 - 10:30

Konkurs z nagrodami.

10:30 - 10:55

Elementy wykonawcze w automatyce budynkowej – przekaźniki, styczniki… co wybrać?
Sterowanie oprawami oświetleniowymi – na co należy zwracać uwagę podczas projektowania?
Liczniki energii elektrycznej – nowość!!!

10:55 - 11:00

Konkurs z nagrodami.

11:00 - 11:25

Sterowanie oświetleniem w kontekście rozprzestrzeniania się COViD – jak w prosty sposób przerobić tradycyjną instalację, aby zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników.
Pomieszczenia hotelowe i apartamenty – na co zwracają uwagę użytkownicy i inwestorzy.
Przedstawienie nowości ofertowych.

11:25 - 11:30

Konkurs z nagrodami.

11:30 - 12:30

Konsultacje z prowadzący.

Pokoje tematyczne:
w godz. 11:30 - 12:30

Krzysztof Chmieliński

System automatyki budynkowej YESLY

Pomorskie, Kujawsko – Pomorskie, Warmińsko – Mazurskie

Łukasz Fryska

Czujniki ruchu i obecności, ściemniacze oświetlenia

Wielkopolskie, Lubuskie, Zachodniopomorskie

Maciej Burnus

Ograniczniki przepięć

Małopolskie, Podkarpackie

Dawid Kocur

Przekaźniki bistabilne, impulsowe, styczniki

Śląskie, Świętokrzyskie

Marcin Szuper

Zegary astronomiczne, przekaźniki zmierzchowe

Mazowieckie, Lubelskie, Łódzkie, Podlaskie

Robert Soliński

Liczniki energii elektrycznej

Dolnośląskie, Opolskie

Zarejestruj się >>>

Close Menu

FINDER Polska

www.findernet.com

Finder jest wiodącym w Europie producentem przekaźników z siedzibą we Włoszech. Gama asortymentu firmy obejmuje ponad 12 500 produktów z grup przekaźników dedykowanych dla przemysłu, infrastruktury, a także do zastosowań w instalacjach komercyjnych z systemami komunikacji i sterowania DALI, KNX, Bluetooth, NFC oraz całą gamę gniazd i akcesoriów. Nasza tradycja to prawie 70 lat doświadczenia na rynku przekaźników.

Firma dostarcza produkty na Polski rynek od początku lat 90-tych. W 2016 roku powstał oddział Finder Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Poznaniu. Swoim klientom zapewniamy profesjonalną, szybką obsługę w kraju poprzez: wsparcie techniczne w zakresie zastosowań produktów, realizację procesów wdrożeniowych, badania i analizy, szkolenia oraz łańcuch dostaw.

Stanisław Rak

Product and Project Manager

Wieloletnie doświadczenie w doradztwie technicznym. Autor ponad 20 publikacji z zakresu układów sterowania, logiki i zasilania. Współtwórca nowych produktów, ściśle współpracujący z działami R&D. Doświadczenie w automatyce i energetyce tworzą z niego jednego z najlepszych specjalistów w Polsce. Zainteresowania poza pracą: gra na gitarze elektrycznej i wspinaczka górska.  

Krzysztof Chmieliński

Regionalny kierownik techniczno - handlowy - Finder Polska sp. z o.o.

Od najmłodszych lat zainteresowany technologią – tą zaawansowaną, ale również zwykłą, użytkową. Lubi analizować otoczenie, by wyszukiwać nowe, nieszablonowe rozwiązania. Od wielu lat zajmuje się handlem w branży elektroenergetycznej. Od połowy 2017r. pracuje w firmie FINDER, która jest światowym liderem w dziedzinie automatyki przemysłowej i budynkowej.

Technik elektryk, inżynier informatyk i amator w wielu innych dziedzinach.

W wolnym czasie zwiedza świat – ten najbliższy i ten odległy, dla rozrywki czyta sensację i kryminały.

Łukasz Fryska

Kierownik Techniczno-handlowy - Finder Polska. Sp. z o.o.

Absolwent Elektrotechniki oraz studiów podyplomowych: Metody informacyjne w mechatronice oraz Gas Technology and Renewable Energy na Wydziale Elektrycznym Politechniki Poznańskiej. Przez wiele lat pracował w firmie zajmującej się produkcją systemów monitorowania i detekcji stężeń gazów. Od 2017 roku wspiera swoją wiedzą i doświadczeniem firmę Finder Polska na stanowisku regionalnego kierownika techniczno-handlowego. Jako ekspert zarówno w dziedzinie rozwiązań z zakresu automatyki przekaźnikowej jak i produktów Findera prowadzi liczne szkolenia dla klientów firmy, a także uczniów, studentów, projektantów i instalatorów.

Pasjonat biegów długodystansowych, wielokrotny uczestnik maratonów.

Maciej Burnus

Kierownik Techniczno-handlowy - Finder Polska. Sp. z o.o.

Absolwent Elektrotechniki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Aktywny członek Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Ostatnie kilka lat spędził na zdobywaniu wiedzy i doświadczenia w zakresie aplikacji przemysłowych i budynkowych. Od 2019 roku związany z firmą Finder Polska Sp. z o.o. Odpowiada za region Małopolski i Podkarpacia wspierając technicznie i projektowo klientów i partnerów.

Po godzinach, góral, tancerz i perkusista. Pasjonat włoskiej kuchni i wina.

Dawid Kocur

Kierownik Techniczno-handlowy - Finder Polska. Sp. z o.o.

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu. Od 2018 roku związany z firmą Finder Polska Sp. z o.o. jako regionalny kierownik techniczno-handlowy. Odpowiedzialny za wsparcie techniczne i handlowe oraz za realizację projektów w województwach Śląskim i Świętokrzyskim.
Prywatnie miłośnik piłki nożnej i sportów zimowych.

Marcin Szuper

Kierownik Techniczno-handlowy - Finder Polska. Sp. z o.o.

Od małego rozkręcał wszystkie zabawki, z wykształcenia dziennikarz, a z zamiłowania gadżeciarz, co połączył prowadząc na ten temat bloga oraz dział w gazetce studenckiej. Od 2014r. zajmuje się handlem w branży automatyki przemysłowej. Z firmą Finder Polska, światowym liderem rozwiązań automatyki przemysłowej i budynkowej, związany od kwietnia 2020r. Najbardziej lubi poznawać historie, gdzie zastosowano nietypowe i niekonwencjonalne rozwiązania.

Prywatnie fan piłki nożnej i audiobooków, lubi też amatorsko uprawiać różne sporty.