Agenda

17.03.2021 - Środa

SYSTEMY ZABEZPIECZEŃ / SECURITY

10:00 – 10:05

Rozpoczęcie wydarzenia.

10:05 – 10:40

Wraz ze wzrostem ilości danych oraz wzrostem ilości samych urządzeń w systemach nadzoru wideo, takich jak kamery, drony i urządzenia IOT, typowe rozwiązanie do nadzoru wideo musi ewoluować, aby zapewniać coś więcej niż tylko bezpieczeństwo. W świecie, w którym dane są nowym złotem, ważne jest, aby zrozumieć, jakie są kluczowe trendy, implikacje i jak wzrost ilości danych zmieni sposób wdrażania nadzoru wideo.

Pamięć masowa odgrywa kluczową rolę w rozwiązywaniu problemu rosnącej ilości danych w ramach wdrażania monitoringu wideo. Podczas tej sesji omówimy, w jaki sposób portfolio firmy Seagate, w szczególności kompleksowe rozwiązania mogą pomóc sprostać temu wzrostowi.


Karol Narojczyk | Seagate

10:40 – 10:50

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

10:50 – 11:25

Celem prelekcji jest zaprezentowanie systemu RACS 5, jako krajowego systemu kontroli dostępu klasy Enterprise. Oprócz podstawowej funkcjonalności, jaką jest elektroniczna kontrola dostępu system oferuje możliwość realizacji wielu dodatkowych funkcji i integracji powszechnie spotykanych w nowoczesnych biurowcach. Zaliczyć do nich można m.in.

• integrację z platformami SMS, VMS oraz PSIM
• integrację z oprogramowaniem do zarządzania procesami biznesowymi
• integrację z systemami wind wiodących dostawców
• integrację z systemami alarmowymi
• integrację z telewizją dozorową
• zarządzanie depozytorami kluczy RKD32
• wizualizację i monitorowanie systemu
• podziału obiektu na obszary zarządzane przez lokalnych administratorów (partycje)
• kontrolowany dostęp do funkcji sterujących automatyką budynkową,
• obsługę dostępu do parkingów
• rejestrację czasu pracy
• monitorowanie i kontrolę obiegu wyposażenia w obiekcie

Zachęcamy do udziału w prelekcji, podczas której przewidzieliśmy kilka pytań konkursowych. Uważni słuchacze mogą, zatem wygrać atrakcyjne gadżety. Do zobaczenia na SPIN Extra 2021.


Łukasz Kanarek | Roger

11:25 – 11:35

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

11:35 – 12:10

Ze względu na rosnącą liczbę przypadków uszkodzeń i awarii, zabezpieczenia przeciwprzepięciowe zyskują na popularności. Jednak wielu klientów wciąż nie docenia wagi zabezpieczeń przeciwprzepięciowych. Do czasu, aż jakieś urządzenie zostanie uszkodzone.

W ramach prelekcji, Mirosław Gondek – projektant urządzeń elektronicznych, developer i programista urządzeń mikroprocesorowych (Ewimar), omówi przyczyny uszkodzeń współczesnej elektroniki w wyniku przepięć, powodowanych przez wyładowania atmosferyczne oraz wynikające z nich skutki społeczne.

Szeroko omówione zostaną także następujące kwestie:
• Podstawowe parametry, które decydują o przydatności ochronników do poszczególnych instalacji niskoprądowych.
• Produkty ochrony przeciwprzepięciowej, dedykowane do ochrony systemów SSWiN. 
• Różnice istniejące pomiędzy skutecznością i przeznaczeniem poszczególnych grup produktów ochrony przeciwprzepięciowej, dedykowanych do systemów teleinformatycznych.
• Produkty dedykowane do sieci Gigabit Ethernet oraz do infrastruktury IP-CCTV.
• Ochrona przeciwprzepięciowa i rozwiązania instalacyjne produktów, dedykowanych do systemów Analog HD.

Zachęcamy do udziału w prelekcji, dla uczestników przewidujemy konkurs z nagrodami.
Do zobaczenia.


Mirosław Gondek | Ewimar

12:10 – 12:20

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

12:20 – 12:55

• Kto jest zagrożony? I dlaczego? Ataki terrorystyczne mają na celu osiągnięcie maksymalnej liczby ofiar w ataku z zaskoczenia – Hostile Vehicle Mitigation. Szczególnie narażone są zatłoczone miejsca, takie jak centra handlowe, centra edukacyjne, sektor zdrowia, hotele i restauracje, ważne wydarzenia, miejsca kultu i atrakcje turystyczne.

• Rodzaje i klasy urządzeń antyterrorystycznych w tym:
1) Stałe, półautomatyczne i automatyczne słupki antyterrorystyczne.
2) Elementy architektury krajobrazu w wersji antyterrorystycznej.
3) Szlabany i bramy antyterrorystyczne.
4) Zapory antyterrorystyczne Roadblocker.
5) Pasywne bariery antyterrorystyczne – ochrona obwodowa.

• Wybór odpowiedniego urządzenia w zależności od potrzeb oraz z wykorzystaniem analizy ryzyka zagrożenia.


Radosław Przyborowski | Herz System

12:55 – 13:05

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

13:05 – 13:40

O czym chcielibyśmy porozmawiać:

• Opowiemy w dużym skrócie o dużym wyborze rozwiązań Axis dla Twoich klientów

• Dowiesz się jakie unikalne cechy produktów sprawiają, że rozwiązania Axis są dobrym wyborem

• Poznasz jak stawiać pierwsze kroki przy projektowaniu systemów w oparciu o technologie Axis

• Zobaczysz jak narzędzia do doboru i projektowania systemów przyspieszają pracę nad projektem od początku życia projektu aż po jego realizację

Do zobaczenia!

Adam Brzezicki i Bogumił Szymanek | Axis

13:40 – 13:50

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

13:50 – 15:00

Konsultacje na wirtualnych stoiskach.

Seagate

Seagate Technology jest światowym liderem i producentem precyzyjnie zaprojektowanych, najwyższej klasy rozwiązań w zakresie przechowywania i zarządzania systemami danych. Od ponad 40 lat firma Seagate umożliwia przedsiębiorstwom dynamiczny rozwój, dzięki nowatorskim dyskom twardym, dyskom półprzewodnikowym, systemom danych oraz kompleksowym, dostosowanym do potrzeb klienta rozwiązaniom w zakresie obsługi i odzyskiwania danych. Rozwiązania te pozwalają usprawnić zarządzanie danymi, zarówno przechowywanymi w miejscu, jak i tymi, znajdującymi się w ruchu.

Więcej o firmie Seagate dowiesz się pod adresem seagate.com oraz na kanałach social media: Twitter, Facebook, LinkedIn i YouTube i na naszym blogu.

ROGER

Firma ROGER jest obecna na rynku od 30 lat, a przedmiotem jej działalności jest projektowanie, produkcja i sprzedaż elektronicznych systemów kontroli dostępu i automatyki budynkowej oraz rejestracji czasu pracy. Ponadto wysoka niezawodność i funkcjonalność oferowanych produktów, potwierdzona w tysiącach wdrożonych z sukcesem instalacji, przy dobrej relacji jakości do kosztu przyczyniły się do powstania rozległej sieci dystrybucji obejmującej 3 kontynenty i ponad 40 krajów. Dla oferowanych rozwiązań dostępna jest bezpłatna pomoc techniczna. Dział techniczny firmy zapewnia profesjonalne wsparcie z zakresu doboru i konfiguracji urządzeń oraz oprogramowania.

EWIMAR

Ewimar Sp. z o.o. jest polskim producentem urządzeń ochrony przeciwprzepięciowej do instalacji teletechnicznych. Nasze produkty to zaawansowane systemy ochronne do sieci LAN, systemów alarmowych oraz instalacji CCTV. Oferta produktowa obejmuje pojedyncze i wielokanałowe ograniczniki przepięć oraz urządzenia do telemetrii i sterowania znajdujące zastosowanie w automatyce przemysłowej. Ułatwiają one wykonywanie wymienionych instalacji, uzupełniając je o dodatkowe funkcje, zwiększają jakość połączeń elektrycznych i mechanicznych a także zapewniają skuteczną ochronę przed wyładowaniami atmosferycznymi. Naszym celem jest dostarczanie wysokiej jakości, niezawodnych i kompletnych rozwiązań systemowych dopasowanych do indywidualnych potrzeb.

HERZ SYSTEM

Firma HERZ SYSTEM jest liderem w dziedzinie systemów zabezpieczenia obiektów w Polsce. Dostarczamy naszym klientom szeroki wachlarz wysokiej jakości rozwiązań z dziedziny mechanicznej kontroli wejścia i dostępu a także ochrony obwodowej jak: bramy antyterrorystyczne, ogrodzenia, bramki, tripody, furty, śluzy osobowe, blokady drogowe, słupki i szlabany w wersji antyterrorystycznej.

Oprócz standardowej oferty jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu urządzenia zabezpieczenia obwodowego dostosowane do indywidualnych potrzeb, które spełnią wymagania najbardziej wymagających inwestorów i projektantów a w szczególności obiektów na których mają być zainstalowane. Rozwiązania z naszej oferty przeznaczone są dla wielu branż i sektorów, w tym bankowego, militarnego, administracji publicznej, sportu i rekreacji, transportu i komunikacji, przemysłowego i szeroko rozumianej infrastruktury krytycznej. Firma HERZ SYSTEM wykonuje projekty i instalacje dla takich obiektów jak biurowce, banki, sądy, bazy i jednostki wojskowe, centra danych oraz siedzib firm i instytucji rządowych.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo także elementy architektury krajobrazu w wersji antyterrorystycznej. Oferujemy wysokiej jakości, niezawodne, certyfikowane i testowane zderzeniowo produkty HIGH SECURITY. Firma HERZ SYSTEM jest autoryzowanym dystrybutorem produktów: Marshalls, ATG Access, Heald, Mac, Pilomat, Hormann itp.

Axis Communications

Axis wspiera rozwój inteligentnego oraz bezpiecznego świata poprzez tworzenie rozwiązań sieciowych, które dostarczają wiedzę umożliwiającą poprawę bezpieczeństwa i wdrażanie nowych sposobów prowadzenia działalności. Jako lider rynku sieciowych systemów wizyjnych Axis oferuje produkty i usługi z zakresu dozoru wizyjnego i analiz wideo, kontroli dostępu oraz systemów audio. Axis to firma mająca ponad 3500 pracowników w ponad 50 krajach, która współpracuje z partnerami na całym świecie w celu dostarczania rozwiązań klientom. Firma została założona w 1984 roku; ma siedzibę w Lund, w Szwecji.

Szczegóły wkrótce
Łukasz Kanarek
Dyrektor Działu Sprzedaży Krajowej i Obsługi Klienta
Roger

Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Z firmą Roger związany od 2013 r. Aktualnie jako Dyrektor Działu Sprzedaży Krajowej i Obsługi Klienta czynnie współpracuje z dystrybutorami, biurami projektowymi, wykonawcami oraz inwestorami oferując wsparcie projektowe na wszystkich etapach realizacji projektu. Odpowiedzialny za utrzymanie obsługi klienta na najwyższym poziomie oraz obsługę kluczowych klientów w sprawach związanych z obsługą rynku krajowego.

W latach 2015-2018 odpowiedzialny za przygotowanie i wdrożenie systemu RACS 5 do sprzedaży poprzez testy i uruchomienie systemu na instalacjach pilotażowych.

Tel. 882-609-601

email: lkanarek@roger.pl

Karol Narojczyk
Surveillance Sales Representative – CEE, Seagate

Absolwent wydziału Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie o specjalności inżynieria systemów bezpieczeństwa. Od 13 lat związany z branżą systemów bezpieczeństwa.

Swoje doświaczenie zdobywał zarówno na stanowiskach inżynierskich jak i sprzedażowych, wsłuchując się w bieżące potrzeby Klientów.  Przez ostatnie dwa lata swoją uwagę kierował na analizę rozwoju rynku pamięci dyskowych i sposoby zwiększania ich niezawodności.

W swojej codziennej pracy koncentruje się  na metodach wykorzystywania danych w zaawansowanych systemach wizyjnych ze szczególnych uwzględnieniem danych pochodzących z funkcji analitycznych.

Adam Brzezicki
Sales Engineer, Axis

Adam Brzezicki pracuje w branży Security od 2014 roku. Od samego początku byłem skupiony na systemach monitoringu wizyjnego. Podczas tej wędrówki miałem do czynienia z wieloma różnymi systemami oraz poznałem ich mocne oraz słabe strony. Obecnie pracuję u światowego lidera rynku monitoringu gdzie mam okazję łączyć moją pasję do innowacyjnych technologii z pracą.

Bogumił Szymanek
Inside Sales Account Manager Poland and Baltics, Axis

Bogumił Szymanek mgr Informatyk. W branży systemów monitoringu wizyjnego od 2010 r. Systemy telewizji dozorowej zna zarówno od strony technicznej jak i biznesowej. Technologia IP i współczesne aplikacje sieciowe to nie tylko jego praca, ale i pasja.

Mirosław Gondek
Dyrektor Techniczny w Ewimar Sp. z o.o.

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie jako Technik Serwisu i Specjalista ds. Technicznych branży systemów alarmowych, telewizji przemysłowej i kontroli dostępu. Obecnie projektant urządzeń elektronicznych, developer i programista urządzeń mikroprocesorowych.

Radosław Przyborowski
HERZ SYSTEM

Radosław Przyborowski jest właścicielem firmy HERZ SYSTEM, który od lat pasjonuje się automatyką. Prowadząc swoją działalność stara się być wizjonerem i wychodzić naprzeciw potrzebom i wymaganiom dynamicznie rozwijającego się rynku systemów zabezpieczeń. Realizowane projekty przygotowywane są z wielką starannością od wizualizacji poprzez projekt wykonawczy, kończąc na instalacji docelowego systemu bądź elementów architektury krajobrazu. Zdobyte doświadczenie w wielu sektorach pozwala zarówno na spełnianiu pasji oraz rozwoju osobistego i zawodowego. Otwarty umysł oraz charyzma to cechy, dzięki którym współpraca z Panem Radosławem to czysta przyjemność.

ZPAS

ZPAS S.A. to polski dostawca rozwiązań dla szeroko pojętego rynku IT, ITC i energetyki. Aktualnie zatrudnia około 700 osób w 4 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych na Dolnym Śląsku. Kadra inżynieryjna to 70 specjalistów w mechanice i elektryce, którzy wspólnie z przedstawicielami działów handlowych doradzają klientom w doborze optymalnych rozwiązań zarówno na bazie konstrukcji własnych ZPAS, jak i kastomizowanych zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klientów. 

50 lat doświadczenia na rynku (od projektu po wykonawstwo i obsługę posprzedażową) czyni ze ZPAS wiarygodnego partnera biznesowego o ugruntowanej pozycji na rynku.

Zgodnie ze strategią rozwoju firmy, najbliższe lata to oprócz ciągłego ulepszania stałej oferty (szaf i szafek 19”, serwerowych, zewnętrznych, przemysłowych, pulpitów), dalszy rozwój rozwiązań kompleksowych, w tym Data Center (https://zpasgroup.pl/content/41-serwerownie-zpas).

Warsztaty Grupa Romi i Corning

"Najnowsze rozwiązanie MICRO DATA CENTER".

Zapraszamy na warsztaty na stoisko firmy Grupy Romi, na którym podczas warsztatów będziemy chcieli pokazać Państwu nasze rozwiązanie autonomicznego „Micro Data Center” oraz szaf dźwiękoszczelnych.

Wśród wszystkich uczestników warsztatów rozlosujemy agregat prądotwórczy marki Pramac PX4000 AVR.

Artur Kowalski
Dyrektor Techniczny w CTI MIKROTEL

Od 30 lat związany z branżą TELCO i IT, od blisko 20 lat zajmuje się wdrażaniem na polskim rynku rozwiązań opartych o produkty firmy 2N. Zebrana wiedza i doświadczenie z różnych dziedzin pozwala na rozwiązywanie większości problemów związanych z niestandardowymi potrzebami klientów.

Maria Głowa
Specjalista ds. projektów

Na co dzień związana z marką BCS. Jako specjalista ds. projektów zajmuje się utrzymaniem współpracy z projektantami, wsparciem w zakresie projektowania CCTV oraz analizą i doradztwem w zakresie doboru optymalnych rozwiązań i sprzętu.

Tytuł inżyniera uzyskała na Politechnice Łódzkiej, nadal kontynuuje naukę na Politechnice Warszawskiej o specjalizacji Technologie Cyfrowe w zarządzaniu produkcją. Aktualnie pisze prace związaną ze sztuczną inteligencją wspierającą oprogramowanie do zarządzania monitoringiem wizyjnym. 

BCS

BCS to polska marka stworzona w 2008 roku. Wiele lat doświadczenia w sektorze elektronicznych systemów zabezpieczeń dało nam szansę na stworzenie wyjątkowej grupy produktów. Od 14 lat krajowa marka BCS jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek w branży CCTV. Znając bardzo dobrze potrzeby rynku, wiemy czym powinien charakteryzować się produkt wysokiej jakości, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnej ceny i zapewnieniu wsparcia techniczno–projektowego na najwyższym poziomie.

Naszym partnerom oferujemy bogaty asortyment produktów z dziedziny telewizji przemysłowej (IP, HD-CVI), wideodomofonów IP, zasilaczy oraz kontroli dostępu.  Na ofertę BCS składa się każda linia z grupy produktów CCTV, obejmująca produkt: ekonomiczny, standardowy i profesjonalny dedykowany do projektów.

Dbając o wysoki poziom zadowolenia naszych Klientów udzielamy profesjonalnego wsparcia od zakupu po serwis.  Stawiając na jakość oferowanego sprzętu cały czas poszukujemy najlepszych rozwiązań na rynkach światowych , szkoląc i rozwijając nasz dział wsparcia technicznego, który jest dedykowany dla naszych Klientów.

BCS to dziś marka, która stawia na jakość sprzętu i obsługi.

Robert Gawroński
SMB Channel Manager, TP-Link

Z TP-Link związany od 2012 roku, obecnie odpowiada za strategię sprzedaży rozwiązań biznesowych. Posiada szeroką wiedzę o sieciach i stosowanych w nich urządzeniach, przez lata pracował jako inżynier wsparcia przedsprzedażowego.

INFOMUSIC

Największy portal muzyczny w Polsce

TP-Link

Od ponad 20 lat TP-Link redefiniuje sposób w jaki myślimy o sieciach bezprzewodowych. Stawiając na niezawodność i wydajność, producent może pochwalić się portfolio produktów, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od wymagań i budżetów. 

Signum Project
SIGNUM PROJECT to firma z długim doświadczeniem w zakresie projektowania i dostarczania rozwiązań multimedialnych oraz nowoczesnych technologii budynkowych dla rynku korporacyjnego, edukacyjnego oraz ekspozycyjnego. Zespół SIGNUM PROJECT to osoby z wieloletnim doświadczeniem z wielu dziedzin co pomaga w tworzeniu zaawansowanych technologicznie, dedykowanych rozwiązań dla każdego odbiorcy oraz ich integracji z pozostałymi systemami w budynku, architekturą czy scenografią. Dzięki połączeniu wielu dziedzin i kreatywnego podejścia do tworzonych projektów, uzyskujemy rezultaty wyróżniające naszych Klientów oraz ich ofertę, a także sposób pracy. Nietypowe realizacje są naszą najlepszą wizytówką, ale również w bardziej praktycznych aplikacjach potrafimy sprawić aby odznaczały się one wyjątkową jakością oraz stanowiły niezawodne narzędzie i wsparcie w codziennym funkcjonowaniu.
Dr inż. Grzegorz Łukasz Augustyn

20 lat doświadczenia w branży inteligentnych technologii automatyki budynku oraz multimediów, doktor nauk technicznych o specjalności Wibroakustyka i inżynieria dźwięku (doktorat obroniony w 2005 roku), wykłady i zajęcia prowadzi na Wydziale Zarządzania AGH w ramach wdrażania nowego przedmiotu nauczania Zarządzanie Informacją Multimedialną. Od wielu lat prowadzi własną działalność gospodarczą w dziedzinie integracji zaawansowanych systemów multimedialnych oraz nowoczesnych instalacji inteligentnego i zintegrowanego budynku. Jako jedyny w kraju posiada certyfikat THX, jest także członkiem i certyfikowanym instalatorem CEDIA oraz InfoCOMM/AVIXA z prawami do prowadzenia szkoleń i wykładów. Posiada także uprawnienia ISF oraz wiele certyfikatów branżowych i producenckich. Prowadzi szkolenia oraz czynnie zajmuje się consultingiem i doradztwem technicznym oraz nadzorami nad realizacją inwestycji. Czynnie uczestniczy w pracach zagranicznych komisji standaryzacyjnych oraz doradztwa produktowego. Zajmuje się także projektowaniem, doradztwem i konsultingiem oraz audytem w zakresie nowoczesnych technologii budynkowych.