Agenda

17.03.2021 - Środa

SYSTEMY ZABEZPIECZEŃ / SECURITY

10:00 – 10:05

Rozpoczęcie wydarzenia.

10:05 – 10:40

Wraz ze wzrostem ilości danych oraz wzrostem ilości samych urządzeń w systemach nadzoru wideo, takich jak kamery, drony i urządzenia IOT, typowe rozwiązanie do nadzoru wideo musi ewoluować, aby zapewniać coś więcej niż tylko bezpieczeństwo. W świecie, w którym dane są nowym złotem, ważne jest, aby zrozumieć, jakie są kluczowe trendy, implikacje i jak wzrost ilości danych zmieni sposób wdrażania nadzoru wideo.

Pamięć masowa odgrywa kluczową rolę w rozwiązywaniu problemu rosnącej ilości danych w ramach wdrażania monitoringu wideo. Podczas tej sesji omówimy, w jaki sposób portfolio firmy Seagate, w szczególności kompleksowe rozwiązania mogą pomóc sprostać temu wzrostowi.


Karol Narojczyk | Seagate

10:40 – 10:50

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

10:50 – 11:25

Celem prelekcji jest zaprezentowanie systemu RACS 5, jako krajowego systemu kontroli dostępu klasy Enterprise. Oprócz podstawowej funkcjonalności, jaką jest elektroniczna kontrola dostępu system oferuje możliwość realizacji wielu dodatkowych funkcji i integracji powszechnie spotykanych w nowoczesnych biurowcach. Zaliczyć do nich można m.in.

• integrację z platformami SMS, VMS oraz PSIM
• integrację z oprogramowaniem do zarządzania procesami biznesowymi
• integrację z systemami wind wiodących dostawców
• integrację z systemami alarmowymi
• integrację z telewizją dozorową
• zarządzanie depozytorami kluczy RKD32
• wizualizację i monitorowanie systemu
• podziału obiektu na obszary zarządzane przez lokalnych administratorów (partycje)
• kontrolowany dostęp do funkcji sterujących automatyką budynkową,
• obsługę dostępu do parkingów
• rejestrację czasu pracy
• monitorowanie i kontrolę obiegu wyposażenia w obiekcie

Zachęcamy do udziału w prelekcji, podczas której przewidzieliśmy kilka pytań konkursowych. Uważni słuchacze mogą, zatem wygrać atrakcyjne gadżety. Do zobaczenia na SPIN Extra 2021.


Łukasz Kanarek | Roger

11:25 – 11:35

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

11:35 – 12:10

Ze względu na rosnącą liczbę przypadków uszkodzeń i awarii, zabezpieczenia przeciwprzepięciowe zyskują na popularności. Jednak wielu klientów wciąż nie docenia wagi zabezpieczeń przeciwprzepięciowych. Do czasu, aż jakieś urządzenie zostanie uszkodzone.

W ramach prelekcji, Mirosław Gondek – projektant urządzeń elektronicznych, developer i programista urządzeń mikroprocesorowych (Ewimar), omówi przyczyny uszkodzeń współczesnej elektroniki w wyniku przepięć, powodowanych przez wyładowania atmosferyczne oraz wynikające z nich skutki społeczne.

Szeroko omówione zostaną także następujące kwestie:
• Podstawowe parametry, które decydują o przydatności ochronników do poszczególnych instalacji niskoprądowych.
• Produkty ochrony przeciwprzepięciowej, dedykowane do ochrony systemów SSWiN. 
• Różnice istniejące pomiędzy skutecznością i przeznaczeniem poszczególnych grup produktów ochrony przeciwprzepięciowej, dedykowanych do systemów teleinformatycznych.
• Produkty dedykowane do sieci Gigabit Ethernet oraz do infrastruktury IP-CCTV.
• Ochrona przeciwprzepięciowa i rozwiązania instalacyjne produktów, dedykowanych do systemów Analog HD.

Zachęcamy do udziału w prelekcji, dla uczestników przewidujemy konkurs z nagrodami.
Do zobaczenia.


Mirosław Gondek | Ewimar

12:10 – 12:20

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

12:20 – 12:55

• Kto jest zagrożony? I dlaczego? Ataki terrorystyczne mają na celu osiągnięcie maksymalnej liczby ofiar w ataku z zaskoczenia – Hostile Vehicle Mitigation. Szczególnie narażone są zatłoczone miejsca, takie jak centra handlowe, centra edukacyjne, sektor zdrowia, hotele i restauracje, ważne wydarzenia, miejsca kultu i atrakcje turystyczne.

• Rodzaje i klasy urządzeń antyterrorystycznych w tym:
1) Stałe, półautomatyczne i automatyczne słupki antyterrorystyczne.
2) Elementy architektury krajobrazu w wersji antyterrorystycznej.
3) Szlabany i bramy antyterrorystyczne.
4) Zapory antyterrorystyczne Roadblocker.
5) Pasywne bariery antyterrorystyczne – ochrona obwodowa.

• Wybór odpowiedniego urządzenia w zależności od potrzeb oraz z wykorzystaniem analizy ryzyka zagrożenia.


Radosław Przyborowski | Herz System

12:55 – 13:05

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

13:05 – 13:40

O czym chcielibyśmy porozmawiać:

• Opowiemy w dużym skrócie o dużym wyborze rozwiązań Axis dla Twoich klientów

• Dowiesz się jakie unikalne cechy produktów sprawiają, że rozwiązania Axis są dobrym wyborem

• Poznasz jak stawiać pierwsze kroki przy projektowaniu systemów w oparciu o technologie Axis

• Zobaczysz jak narzędzia do doboru i projektowania systemów przyspieszają pracę nad projektem od początku życia projektu aż po jego realizację

Do zobaczenia!

Adam Brzezicki i Bogumił Szymanek | Axis

13:40 – 13:50

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

13:50 – 15:00

Konsultacje na wirtualnych stoiskach.

Seagate

Seagate Technology jest światowym liderem i producentem precyzyjnie zaprojektowanych, najwyższej klasy rozwiązań w zakresie przechowywania i zarządzania systemami danych. Od ponad 40 lat firma Seagate umożliwia przedsiębiorstwom dynamiczny rozwój, dzięki nowatorskim dyskom twardym, dyskom półprzewodnikowym, systemom danych oraz kompleksowym, dostosowanym do potrzeb klienta rozwiązaniom w zakresie obsługi i odzyskiwania danych. Rozwiązania te pozwalają usprawnić zarządzanie danymi, zarówno przechowywanymi w miejscu, jak i tymi, znajdującymi się w ruchu.

Więcej o firmie Seagate dowiesz się pod adresem seagate.com oraz na kanałach social media: Twitter, Facebook, LinkedIn i YouTube i na naszym blogu.

ROGER

Firma ROGER jest obecna na rynku od 30 lat, a przedmiotem jej działalności jest projektowanie, produkcja i sprzedaż elektronicznych systemów kontroli dostępu i automatyki budynkowej oraz rejestracji czasu pracy. Ponadto wysoka niezawodność i funkcjonalność oferowanych produktów, potwierdzona w tysiącach wdrożonych z sukcesem instalacji, przy dobrej relacji jakości do kosztu przyczyniły się do powstania rozległej sieci dystrybucji obejmującej 3 kontynenty i ponad 40 krajów. Dla oferowanych rozwiązań dostępna jest bezpłatna pomoc techniczna. Dział techniczny firmy zapewnia profesjonalne wsparcie z zakresu doboru i konfiguracji urządzeń oraz oprogramowania.

EWIMAR

Ewimar Sp. z o.o. jest polskim producentem urządzeń ochrony przeciwprzepięciowej do instalacji teletechnicznych. Nasze produkty to zaawansowane systemy ochronne do sieci LAN, systemów alarmowych oraz instalacji CCTV. Oferta produktowa obejmuje pojedyncze i wielokanałowe ograniczniki przepięć oraz urządzenia do telemetrii i sterowania znajdujące zastosowanie w automatyce przemysłowej. Ułatwiają one wykonywanie wymienionych instalacji, uzupełniając je o dodatkowe funkcje, zwiększają jakość połączeń elektrycznych i mechanicznych a także zapewniają skuteczną ochronę przed wyładowaniami atmosferycznymi. Naszym celem jest dostarczanie wysokiej jakości, niezawodnych i kompletnych rozwiązań systemowych dopasowanych do indywidualnych potrzeb.

HERZ SYSTEM

Firma HERZ SYSTEM jest liderem w dziedzinie systemów zabezpieczenia obiektów w Polsce. Dostarczamy naszym klientom szeroki wachlarz wysokiej jakości rozwiązań z dziedziny mechanicznej kontroli wejścia i dostępu a także ochrony obwodowej jak: bramy antyterrorystyczne, ogrodzenia, bramki, tripody, furty, śluzy osobowe, blokady drogowe, słupki i szlabany w wersji antyterrorystycznej.

Oprócz standardowej oferty jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu urządzenia zabezpieczenia obwodowego dostosowane do indywidualnych potrzeb, które spełnią wymagania najbardziej wymagających inwestorów i projektantów a w szczególności obiektów na których mają być zainstalowane. Rozwiązania z naszej oferty przeznaczone są dla wielu branż i sektorów, w tym bankowego, militarnego, administracji publicznej, sportu i rekreacji, transportu i komunikacji, przemysłowego i szeroko rozumianej infrastruktury krytycznej. Firma HERZ SYSTEM wykonuje projekty i instalacje dla takich obiektów jak biurowce, banki, sądy, bazy i jednostki wojskowe, centra danych oraz siedzib firm i instytucji rządowych.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo także elementy architektury krajobrazu w wersji antyterrorystycznej. Oferujemy wysokiej jakości, niezawodne, certyfikowane i testowane zderzeniowo produkty HIGH SECURITY. Firma HERZ SYSTEM jest autoryzowanym dystrybutorem produktów: Marshalls, ATG Access, Heald, Mac, Pilomat, Hormann itp.

Axis Communications

Axis wspiera rozwój inteligentnego oraz bezpiecznego świata poprzez tworzenie rozwiązań sieciowych, które dostarczają wiedzę umożliwiającą poprawę bezpieczeństwa i wdrażanie nowych sposobów prowadzenia działalności. Jako lider rynku sieciowych systemów wizyjnych Axis oferuje produkty i usługi z zakresu dozoru wizyjnego i analiz wideo, kontroli dostępu oraz systemów audio. Axis to firma mająca ponad 3500 pracowników w ponad 50 krajach, która współpracuje z partnerami na całym świecie w celu dostarczania rozwiązań klientom. Firma została założona w 1984 roku; ma siedzibę w Lund, w Szwecji.

Szczegóły wkrótce
Łukasz Kanarek
Dyrektor Działu Sprzedaży Krajowej i Obsługi Klienta
Roger

Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Z firmą Roger związany od 2013 r. Aktualnie jako Dyrektor Działu Sprzedaży Krajowej i Obsługi Klienta czynnie współpracuje z dystrybutorami, biurami projektowymi, wykonawcami oraz inwestorami oferując wsparcie projektowe na wszystkich etapach realizacji projektu. Odpowiedzialny za utrzymanie obsługi klienta na najwyższym poziomie oraz obsługę kluczowych klientów w sprawach związanych z obsługą rynku krajowego.

W latach 2015-2018 odpowiedzialny za przygotowanie i wdrożenie systemu RACS 5 do sprzedaży poprzez testy i uruchomienie systemu na instalacjach pilotażowych.

Tel. 882-609-601

email: lkanarek@roger.pl

Karol Narojczyk
Surveillance Sales Representative – CEE, Seagate

Absolwent wydziału Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie o specjalności inżynieria systemów bezpieczeństwa. Od 13 lat związany z branżą systemów bezpieczeństwa.

Swoje doświaczenie zdobywał zarówno na stanowiskach inżynierskich jak i sprzedażowych, wsłuchując się w bieżące potrzeby Klientów.  Przez ostatnie dwa lata swoją uwagę kierował na analizę rozwoju rynku pamięci dyskowych i sposoby zwiększania ich niezawodności.

W swojej codziennej pracy koncentruje się  na metodach wykorzystywania danych w zaawansowanych systemach wizyjnych ze szczególnych uwzględnieniem danych pochodzących z funkcji analitycznych.

Adam Brzezicki
Sales Engineer, Axis

Adam Brzezicki pracuje w branży Security od 2014 roku. Od samego początku byłem skupiony na systemach monitoringu wizyjnego. Podczas tej wędrówki miałem do czynienia z wieloma różnymi systemami oraz poznałem ich mocne oraz słabe strony. Obecnie pracuję u światowego lidera rynku monitoringu gdzie mam okazję łączyć moją pasję do innowacyjnych technologii z pracą.

Bogumił Szymanek
Inside Sales Account Manager Poland and Baltics, Axis

Bogumił Szymanek mgr Informatyk. W branży systemów monitoringu wizyjnego od 2010 r. Systemy telewizji dozorowej zna zarówno od strony technicznej jak i biznesowej. Technologia IP i współczesne aplikacje sieciowe to nie tylko jego praca, ale i pasja.

Mirosław Gondek
Dyrektor Techniczny w Ewimar Sp. z o.o.

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie jako Technik Serwisu i Specjalista ds. Technicznych branży systemów alarmowych, telewizji przemysłowej i kontroli dostępu. Obecnie projektant urządzeń elektronicznych, developer i programista urządzeń mikroprocesorowych.

Radosław Przyborowski
HERZ SYSTEM

Radosław Przyborowski jest właścicielem firmy HERZ SYSTEM, który od lat pasjonuje się automatyką. Prowadząc swoją działalność stara się być wizjonerem i wychodzić naprzeciw potrzebom i wymaganiom dynamicznie rozwijającego się rynku systemów zabezpieczeń. Realizowane projekty przygotowywane są z wielką starannością od wizualizacji poprzez projekt wykonawczy, kończąc na instalacji docelowego systemu bądź elementów architektury krajobrazu. Zdobyte doświadczenie w wielu sektorach pozwala zarówno na spełnianiu pasji oraz rozwoju osobistego i zawodowego. Otwarty umysł oraz charyzma to cechy, dzięki którym współpraca z Panem Radosławem to czysta przyjemność.

ZPAS

ZPAS S.A. to polski dostawca rozwiązań dla szeroko pojętego rynku IT, ITC i energetyki. Aktualnie zatrudnia około 700 osób w 4 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych na Dolnym Śląsku. Kadra inżynieryjna to 70 specjalistów w mechanice i elektryce, którzy wspólnie z przedstawicielami działów handlowych doradzają klientom w doborze optymalnych rozwiązań zarówno na bazie konstrukcji własnych ZPAS, jak i kastomizowanych zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klientów. 

50 lat doświadczenia na rynku (od projektu po wykonawstwo i obsługę posprzedażową) czyni ze ZPAS wiarygodnego partnera biznesowego o ugruntowanej pozycji na rynku.

Zgodnie ze strategią rozwoju firmy, najbliższe lata to oprócz ciągłego ulepszania stałej oferty (szaf i szafek 19”, serwerowych, zewnętrznych, przemysłowych, pulpitów), dalszy rozwój rozwiązań kompleksowych, w tym Data Center (https://zpasgroup.pl/content/41-serwerownie-zpas).

Warsztaty Romi

Romi poleca : Duża moc UPSa w małej, płytkiej szafce, problemy i rozwiązania, oraz monitoring UPSa z aplikacji na Twoim telefonie, czyli wyświetlacz XXI wieku.

Artur Kowalski
Dyrektor Techniczny w CTI MIKROTEL

Od 30 lat związany z branżą TELCO i IT, od blisko 20 lat zajmuje się wdrażaniem na polskim rynku rozwiązań opartych o produkty firmy 2N. Zebrana wiedza i doświadczenie z różnych dziedzin pozwala na rozwiązywanie większości problemów związanych z niestandardowymi potrzebami klientów.

Maria Głowa
Specjalista ds. projektów

Na co dzień związana z marką BCS. Jako specjalista ds. projektów zajmuje się utrzymaniem współpracy z projektantami, wsparciem w zakresie projektowania CCTV oraz analizą i doradztwem w zakresie doboru optymalnych rozwiązań i sprzętu.

Tytuł inżyniera uzyskała na Politechnice Łódzkiej, nadal kontynuuje naukę na Politechnice Warszawskiej o specjalizacji Technologie Cyfrowe w zarządzaniu produkcją. Aktualnie pisze prace związaną ze sztuczną inteligencją wspierającą oprogramowanie do zarządzania monitoringiem wizyjnym. 

BCS

BCS to polska marka stworzona w 2008 roku. Wiele lat doświadczenia w sektorze elektronicznych systemów zabezpieczeń dało nam szansę na stworzenie wyjątkowej grupy produktów. Od 14 lat krajowa marka BCS jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek w branży CCTV. Znając bardzo dobrze potrzeby rynku, wiemy czym powinien charakteryzować się produkt wysokiej jakości, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnej ceny i zapewnieniu wsparcia techniczno–projektowego na najwyższym poziomie.

Naszym partnerom oferujemy bogaty asortyment produktów z dziedziny telewizji przemysłowej (IP, HD-CVI), wideodomofonów IP, zasilaczy oraz kontroli dostępu.  Na ofertę BCS składa się każda linia z grupy produktów CCTV, obejmująca produkt: ekonomiczny, standardowy i profesjonalny dedykowany do projektów.

Dbając o wysoki poziom zadowolenia naszych Klientów udzielamy profesjonalnego wsparcia od zakupu po serwis.  Stawiając na jakość oferowanego sprzętu cały czas poszukujemy najlepszych rozwiązań na rynkach światowych , szkoląc i rozwijając nasz dział wsparcia technicznego, który jest dedykowany dla naszych Klientów.

BCS to dziś marka, która stawia na jakość sprzętu i obsługi.

Robert Gawroński
SMB Channel Manager, TP-Link

Z TP-Link związany od 2012 roku, obecnie odpowiada za strategię sprzedaży rozwiązań biznesowych. Posiada szeroką wiedzę o sieciach i stosowanych w nich urządzeniach, przez lata pracował jako inżynier wsparcia przedsprzedażowego.

INFOMUSIC

Największy portal muzyczny w Polsce

TP-Link

Od ponad 20 lat TP-Link redefiniuje sposób w jaki myślimy o sieciach bezprzewodowych. Stawiając na niezawodność i wydajność, producent może pochwalić się portfolio produktów, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od wymagań i budżetów. 

Signum Project
SIGNUM PROJECT to firma z długim doświadczeniem w zakresie projektowania i dostarczania rozwiązań multimedialnych oraz nowoczesnych technologii budynkowych dla rynku korporacyjnego, edukacyjnego oraz ekspozycyjnego. Zespół SIGNUM PROJECT to osoby z wieloletnim doświadczeniem z wielu dziedzin co pomaga w tworzeniu zaawansowanych technologicznie, dedykowanych rozwiązań dla każdego odbiorcy oraz ich integracji z pozostałymi systemami w budynku, architekturą czy scenografią. Dzięki połączeniu wielu dziedzin i kreatywnego podejścia do tworzonych projektów, uzyskujemy rezultaty wyróżniające naszych Klientów oraz ich ofertę, a także sposób pracy. Nietypowe realizacje są naszą najlepszą wizytówką, ale również w bardziej praktycznych aplikacjach potrafimy sprawić aby odznaczały się one wyjątkową jakością oraz stanowiły niezawodne narzędzie i wsparcie w codziennym funkcjonowaniu.
Dr inż. Grzegorz Łukasz Augustyn

20 lat doświadczenia w branży inteligentnych technologii automatyki budynku oraz multimediów, doktor nauk technicznych o specjalności Wibroakustyka i inżynieria dźwięku (doktorat obroniony w 2005 roku), wykłady i zajęcia prowadzi na Wydziale Zarządzania AGH w ramach wdrażania nowego przedmiotu nauczania Zarządzanie Informacją Multimedialną. Od wielu lat prowadzi własną działalność gospodarczą w dziedzinie integracji zaawansowanych systemów multimedialnych oraz nowoczesnych instalacji inteligentnego i zintegrowanego budynku. Jako jedyny w kraju posiada certyfikat THX, jest także członkiem i certyfikowanym instalatorem CEDIA oraz InfoCOMM/AVIXA z prawami do prowadzenia szkoleń i wykładów. Posiada także uprawnienia ISF oraz wiele certyfikatów branżowych i producenckich. Prowadzi szkolenia oraz czynnie zajmuje się consultingiem i doradztwem technicznym oraz nadzorami nad realizacją inwestycji. Czynnie uczestniczy w pracach zagranicznych komisji standaryzacyjnych oraz doradztwa produktowego. Zajmuje się także projektowaniem, doradztwem i konsultingiem oraz audytem w zakresie nowoczesnych technologii budynkowych.