Agenda

21.10.2020
SYSTEMY MULTIMEDIALNE

10:05 – 10:40

Współczesne, zaawansowane systemy multimedialne, audiowizualne i sterowania to już nie tylko projektor z przewodem, a zaawansowany zestaw urządzeń odpowiedzialnych za prawidłową pracę systemów. Urządzeń, które najczęściej nie są widoczne dla odbiorcy końcowego, ale mają duże znaczenie dla prawidłowości oraz komfortu użytkowania.

Działania projektowe w zakresie systemów AV, w przypadku projektantów którzy nie specjalizują się w tym zakresie, często rozmijają się z rzeczywistym oczekiwaniem klienta.

Podczas krótkiej prelekcji postaramy się wskazać właściwą drogę do celu, którym jest sprawne wykonanie zaprojektowanych systemów. Dowiecie się między innymi:

– Dlaczego warto jak najwięcej rozmawiać z Inwestorem i w jaki sposób robić to dobrze?

– Dlaczego systemy AV nie mogą być projektowane w oderwaniu od pozostałych projektów. Czyli nieco o koordynacji.

– Dlaczego nie zawsze warto ufać danym z internetu?

– Czy zbyt wysokie oferty wykonawców mogą wynikać z błędów w projektowaniu?

– Co to takiego standard AV i czy warto go stosować? Spojrzenie projektanta i Inwestora.

Wszystko uzupełnione konkretnymi przykładami z zakończonych inwestycji. Wszystko na bazie wieloletniego doświadczenia. W projektowaniu i realizacji.

Zapraszam serdecznie.

Prelegent: Kamil Wołczyński

10:40 – 10:50

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

10:50 – 11:25

  • Istota budowy kabli multimedialnych
  • Znaczenie separacji izolacyjnej i przeciwzakłóceniowej
  • Rozwiązania kompensacyjne dla długich odcinków

Każdy, kto choć raz usłyszał krystaliczne brzmienie dźwięku nie zadowoli się już nigdy półśrodkami i będzie poszukiwał możliwości wiernego odtworzenia tegoż dźwięku. Aktualna technika sceniczna opiera się na łączności wielokanałowej, a w kwestii nadzoru – na sterowaniu miejscowym. Realizacja takiego zadania nie byłaby możliwa bez okablowania strukturalnego o różnych parametrach transmisji. Właściwy dobór kabli zasilających oraz ich jakość (czystość elektrolityczna) ma tu ogromne znaczenie. Inną  kwestią pozostaje prawidłowy przesył sygnału z przetworników mikrofonowych i instrumentalnych – najlepszy efekt  można uzyskać na kablach z separacją / ekranowaniem, by zminimalizować niepożądany efekt „brumienia” w szczególności przy niskich częstotliwościach. Stąd też specyfika „przedźwięków” i „przesłuchów” w trakcie rozważań o jakości kabli estradowych oraz kabli strukturalnych staje się cichym orężem w walce o czystość sygnału w każdej instalacji. Zakres problemów, jakie mogą pojawić się przy okablowaniu multimedialnym, a także możliwe ich rozwiązania to clou mojej prezentacji, na którą już dziś serdecznie zapraszam.

Prelegent: Małgorzata Zygmunt-Kaczmarek

11:25 – 11:35

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

11:35 – 12:10

W poprzedniej edycji SPIN pokazaliśmy, że urządzenia audio nie muszą wymagać okablowania innego, niż już istniejąca sieć komputerowa. Tym razem omówimy rozwiązania konferencyjne, które same się konfigurują, bez udziału specjalisty. Pokażemy też na żywo głośnik, który zagra podłączony tylko samą skrętką, do zwykłej sieci komputerowej.

Prelegent: Maciej Błachnio

12:10 – 12:20

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

12:20 – 12:55

Prezentacja oferty systemów konferencyjnych:

– CCS1000D

– Dicentis Wireless

– Dicentis

– Integrus

Prezentacja ma na celu przybliżenie oferty systemów konferencyjnych marki Bosch oraz omówienie ich głównych cech wraz z przykładem wyboru.  Dzięki temu łatwiej będzie dobrać właściwy system konferencyjny odpowiadający potrzebom inwestora.

Prelegent: Michał Murski

12:55 – 13:05

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

13:05 – 14:00

Konsultacje na wirtualnych stoiskach.

ZPAS

ZPAS S.A. to polski dostawca rozwiązań dla szeroko pojętego rynku IT, ITC i energetyki. Aktualnie zatrudnia około 700 osób w 4 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych na Dolnym Śląsku. Kadra inżynieryjna to 70 specjalistów w mechanice i elektryce, którzy wspólnie z przedstawicielami działów handlowych doradzają klientom w doborze optymalnych rozwiązań zarówno na bazie konstrukcji własnych ZPAS, jak i kastomizowanych zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klientów. 

50 lat doświadczenia na rynku (od projektu po wykonawstwo i obsługę posprzedażową) czyni ze ZPAS wiarygodnego partnera biznesowego o ugruntowanej pozycji na rynku.

Zgodnie ze strategią rozwoju firmy, najbliższe lata to oprócz ciągłego ulepszania stałej oferty (szaf i szafek 19”, serwerowych, zewnętrznych, przemysłowych, pulpitów), dalszy rozwój rozwiązań kompleksowych, w tym Data Center (https://zpasgroup.pl/content/41-serwerownie-zpas).

Warsztaty Romi

Romi poleca : Duża moc UPSa w małej, płytkiej szafce, problemy i rozwiązania, oraz monitoring UPSa z aplikacji na Twoim telefonie, czyli wyświetlacz XXI wieku.

Artur Kowalski
Dyrektor Techniczny w CTI MIKROTEL

Od 30 lat związany z branżą TELCO i IT, od blisko 20 lat zajmuje się wdrażaniem na polskim rynku rozwiązań opartych o produkty firmy 2N. Zebrana wiedza i doświadczenie z różnych dziedzin pozwala na rozwiązywanie większości problemów związanych z niestandardowymi potrzebami klientów.

Maria Głowa
Specjalista ds. projektów

Na co dzień związana z marką BCS. Jako specjalista ds. projektów zajmuje się utrzymaniem współpracy z projektantami, wsparciem w zakresie projektowania CCTV oraz analizą i doradztwem w zakresie doboru optymalnych rozwiązań i sprzętu.

Tytuł inżyniera uzyskała na Politechnice Łódzkiej, nadal kontynuuje naukę na Politechnice Warszawskiej o specjalizacji Technologie Cyfrowe w zarządzaniu produkcją. Aktualnie pisze prace związaną ze sztuczną inteligencją wspierającą oprogramowanie do zarządzania monitoringiem wizyjnym. 

BCS

BCS to polska marka stworzona w 2008 roku. Wiele lat doświadczenia w sektorze elektronicznych systemów zabezpieczeń dało nam szansę na stworzenie wyjątkowej grupy produktów. Od 14 lat krajowa marka BCS jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek w branży CCTV. Znając bardzo dobrze potrzeby rynku, wiemy czym powinien charakteryzować się produkt wysokiej jakości, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnej ceny i zapewnieniu wsparcia techniczno–projektowego na najwyższym poziomie.

Naszym partnerom oferujemy bogaty asortyment produktów z dziedziny telewizji przemysłowej (IP, HD-CVI), wideodomofonów IP, zasilaczy oraz kontroli dostępu.  Na ofertę BCS składa się każda linia z grupy produktów CCTV, obejmująca produkt: ekonomiczny, standardowy i profesjonalny dedykowany do projektów.

Dbając o wysoki poziom zadowolenia naszych Klientów udzielamy profesjonalnego wsparcia od zakupu po serwis.  Stawiając na jakość oferowanego sprzętu cały czas poszukujemy najlepszych rozwiązań na rynkach światowych , szkoląc i rozwijając nasz dział wsparcia technicznego, który jest dedykowany dla naszych Klientów.

BCS to dziś marka, która stawia na jakość sprzętu i obsługi.

Robert Gawroński
SMB Channel Manager, TP-Link

Z TP-Link związany od 2012 roku, obecnie odpowiada za strategię sprzedaży rozwiązań biznesowych. Posiada szeroką wiedzę o sieciach i stosowanych w nich urządzeniach, przez lata pracował jako inżynier wsparcia przedsprzedażowego.

INFOMUSIC

Największy portal muzyczny w Polsce

TP-Link

Od ponad 20 lat TP-Link redefiniuje sposób w jaki myślimy o sieciach bezprzewodowych. Stawiając na niezawodność i wydajność, producent może pochwalić się portfolio produktów, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od wymagań i budżetów. 

Signum Project
SIGNUM PROJECT to firma z długim doświadczeniem w zakresie projektowania i dostarczania rozwiązań multimedialnych oraz nowoczesnych technologii budynkowych dla rynku korporacyjnego, edukacyjnego oraz ekspozycyjnego. Zespół SIGNUM PROJECT to osoby z wieloletnim doświadczeniem z wielu dziedzin co pomaga w tworzeniu zaawansowanych technologicznie, dedykowanych rozwiązań dla każdego odbiorcy oraz ich integracji z pozostałymi systemami w budynku, architekturą czy scenografią. Dzięki połączeniu wielu dziedzin i kreatywnego podejścia do tworzonych projektów, uzyskujemy rezultaty wyróżniające naszych Klientów oraz ich ofertę, a także sposób pracy. Nietypowe realizacje są naszą najlepszą wizytówką, ale również w bardziej praktycznych aplikacjach potrafimy sprawić aby odznaczały się one wyjątkową jakością oraz stanowiły niezawodne narzędzie i wsparcie w codziennym funkcjonowaniu.
Dr inż. Grzegorz Łukasz Augustyn

20 lat doświadczenia w branży inteligentnych technologii automatyki budynku oraz multimediów, doktor nauk technicznych o specjalności Wibroakustyka i inżynieria dźwięku (doktorat obroniony w 2005 roku), wykłady i zajęcia prowadzi na Wydziale Zarządzania AGH w ramach wdrażania nowego przedmiotu nauczania Zarządzanie Informacją Multimedialną. Od wielu lat prowadzi własną działalność gospodarczą w dziedzinie integracji zaawansowanych systemów multimedialnych oraz nowoczesnych instalacji inteligentnego i zintegrowanego budynku. Jako jedyny w kraju posiada certyfikat THX, jest także członkiem i certyfikowanym instalatorem CEDIA oraz InfoCOMM/AVIXA z prawami do prowadzenia szkoleń i wykładów. Posiada także uprawnienia ISF oraz wiele certyfikatów branżowych i producenckich. Prowadzi szkolenia oraz czynnie zajmuje się consultingiem i doradztwem technicznym oraz nadzorami nad realizacją inwestycji. Czynnie uczestniczy w pracach zagranicznych komisji standaryzacyjnych oraz doradztwa produktowego. Zajmuje się także projektowaniem, doradztwem i konsultingiem oraz audytem w zakresie nowoczesnych technologii budynkowych.