Agenda

21.10.2020
SYSTEMY MULTIMEDIALNE

10:05 – 10:40

Współczesne, zaawansowane systemy multimedialne, audiowizualne i sterowania to już nie tylko projektor z przewodem, a zaawansowany zestaw urządzeń odpowiedzialnych za prawidłową pracę systemów. Urządzeń, które najczęściej nie są widoczne dla odbiorcy końcowego, ale mają duże znaczenie dla prawidłowości oraz komfortu użytkowania.

Działania projektowe w zakresie systemów AV, w przypadku projektantów którzy nie specjalizują się w tym zakresie, często rozmijają się z rzeczywistym oczekiwaniem klienta.

Podczas krótkiej prelekcji postaramy się wskazać właściwą drogę do celu, którym jest sprawne wykonanie zaprojektowanych systemów. Dowiecie się między innymi:

– Dlaczego warto jak najwięcej rozmawiać z Inwestorem i w jaki sposób robić to dobrze?

– Dlaczego systemy AV nie mogą być projektowane w oderwaniu od pozostałych projektów. Czyli nieco o koordynacji.

– Dlaczego nie zawsze warto ufać danym z internetu?

– Czy zbyt wysokie oferty wykonawców mogą wynikać z błędów w projektowaniu?

– Co to takiego standard AV i czy warto go stosować? Spojrzenie projektanta i Inwestora.

Wszystko uzupełnione konkretnymi przykładami z zakończonych inwestycji. Wszystko na bazie wieloletniego doświadczenia. W projektowaniu i realizacji.

Zapraszam serdecznie.

Prelegent: Kamil Wołczyński

10:40 – 10:50

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

10:50 – 11:25

  • Istota budowy kabli multimedialnych
  • Znaczenie separacji izolacyjnej i przeciwzakłóceniowej
  • Rozwiązania kompensacyjne dla długich odcinków

Każdy, kto choć raz usłyszał krystaliczne brzmienie dźwięku nie zadowoli się już nigdy półśrodkami i będzie poszukiwał możliwości wiernego odtworzenia tegoż dźwięku. Aktualna technika sceniczna opiera się na łączności wielokanałowej, a w kwestii nadzoru – na sterowaniu miejscowym. Realizacja takiego zadania nie byłaby możliwa bez okablowania strukturalnego o różnych parametrach transmisji. Właściwy dobór kabli zasilających oraz ich jakość (czystość elektrolityczna) ma tu ogromne znaczenie. Inną  kwestią pozostaje prawidłowy przesył sygnału z przetworników mikrofonowych i instrumentalnych – najlepszy efekt  można uzyskać na kablach z separacją / ekranowaniem, by zminimalizować niepożądany efekt „brumienia” w szczególności przy niskich częstotliwościach. Stąd też specyfika „przedźwięków” i „przesłuchów” w trakcie rozważań o jakości kabli estradowych oraz kabli strukturalnych staje się cichym orężem w walce o czystość sygnału w każdej instalacji. Zakres problemów, jakie mogą pojawić się przy okablowaniu multimedialnym, a także możliwe ich rozwiązania to clou mojej prezentacji, na którą już dziś serdecznie zapraszam.

Prelegent: Małgorzata Zygmunt-Kaczmarek

11:25 – 11:35

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

11:35 – 12:10

W poprzedniej edycji SPIN pokazaliśmy, że urządzenia audio nie muszą wymagać okablowania innego, niż już istniejąca sieć komputerowa. Tym razem omówimy rozwiązania konferencyjne, które same się konfigurują, bez udziału specjalisty. Pokażemy też na żywo głośnik, który zagra podłączony tylko samą skrętką, do zwykłej sieci komputerowej.

Prelegent: Maciej Błachnio

12:10 – 12:20

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

12:20 – 12:55

Prezentacja oferty systemów konferencyjnych:

– CCS1000D

– Dicentis Wireless

– Dicentis

– Integrus

Prezentacja ma na celu przybliżenie oferty systemów konferencyjnych marki Bosch oraz omówienie ich głównych cech wraz z przykładem wyboru.  Dzięki temu łatwiej będzie dobrać właściwy system konferencyjny odpowiadający potrzebom inwestora.

Prelegent: Michał Murski

12:55 – 13:05

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

13:05 – 14:00

Konsultacje na wirtualnych stoiskach.

Close Menu

A+V

Jesteśmy obecni w tych obszarach, w których audio i wideo są dziś nieodzowne.
Od edukacji i biznesu, poprzez hotele i szpitale, aż po muzea i domy kultury.

PROFESJONALIZM I PRECYZJA

Projektowanie i integracja systemów multimedialnych to nasza specjalność. Jesteśmy zespołem inżynierów akustyków, informatyków i automatyków pracujących w branży audiowizualnej od wielu lat. Realizujemy głównie to, co wcześniej sami zaprojektowaliśmy.

PROJEKTOWANIE OPTYMALNE

Żyjemy w świecie ograniczeń. Sztuką jest zaprojektować i zbudować system optymalny- bez błędów, skrojony na miarę. Nasze rozwiązania dostosowujemy do wymagań inwestora, które poznajemy i analizujemy.

DOŚWIADCZONY ZESPÓŁ

Zgromadziliśmy najlepszych specjalistów-inżynierów. Połączenie tak wielu różnych oraz unikatowych kompetencji pozwala nam realizować najbardziej wymagające projekty. Współpracując z nami otrzymasz więcej niż się spodziewasz.

Więcej na www.aplus.pl

BITNER Sp. z o.o.

www.bitner.com.pl

Zakłady Kablowe BITNER Sp. z o.o. to polski producent kabli i przewodów działający na rynku od 1996 roku. Nasza oferta adresowana jest przede wszystkim do projektantów, firm wykonawczych, budowlanych oraz podmiotów handlowych działających w branży elektrycznej, energetycznej, automatyki przemysłowej, telekomunikacyjnej oraz informatycznej. Szeroki asortyment wyrobów jest naszym największym atutem. Produkujemy ponad 20 000 wyrobów katalogowych, zebranych w kilkanaście grup asortymentowych. Nieustannie poszerzamy zakres produkowanych przez nas wyrobów, zarówno w zakresie grup i typoszeregu bieżącej produkcji, jak również poprzez realizację indywidualnych zamówień na podstawie dostarczonej przez klienta dokumentacji.

Yamaha

U źródeł powstania firmy Yamaha są muzyka oraz instrumenty muzyczne. Nasze produkty,
niezależnie od przeznaczenia, zawsze wyróżniają się najwyższą jakością i niezawodnością, od
szkół, po filharmonie, od fortepianów, po motocykle, od domowego stereo po wielkoformatowe
instalacje komercyjne.

Oferujemy m.in. technologie przekazu dźwięku, w szczególności mowy i muzyki, poprzez
standardowe sieci Ethernetowe – rozwiązania dla obiektów dowolnej wielkości oraz wszystkie
potrzebne urządzenia: źródła dźwięku, zarządzanie i obróbka, transmisja, wzmocnienie i szeroki
wachlarz głośników: https://is.gd/Yamaha_Instalacje.

Nasze najnowsze produkty pozwalają integrować funkcje konferencji, telekonferencji,
multimediów i rozrywki, w sposób jednolity i elastyczny.Więcej na:

https://pl.yamaha.com/index.html.

Bosch Building Technologies

www.boschsecurity.com/pl/pl/

Bosch Building Technologies jest wiodącym globalnym dostawcą produktów i rozwiązań w branży systemów zabezpieczeń, ochrony i komunikacji. Portfolio produktów obejmuje systemy dozoru wizyjnego, systemy sygnalizacji włamania i napadu, systemy sygnalizacji pożaru, dźwiękowe systemy ostrzegawcze, systemy konferencyjne i kongresowe, a także systemy kontroli dostępu i zarządzania.