21 SPIN – podsumowanie jesiennej edycji Spotkania Projektantów Instalacji Niskoprądowych!

W dniach 26 – 27 września 2023 w pięciogwiazdkowym, luksusowym hotelu  Crystal Mountain położonym na zboczu Bukowej Góry w Wiśle odbyła się 21 jesienna edycja Spotkania Projektantów Instalacji Niskoprądowych. Uroki miejsca docenili zarówno Wystawcy, jak i Uczestnicy. Od obu grup Organizatorzy usłyszeli mnóstwo pozytywnych opinii na temat profesjonalnej organizacji wydarzenia,
a Partnerzy dodatkowo docenili ilość i dobór projektantów, z którymi rozmowy były konkretne
i merytoryczne z szansą na podjęcie współpracy przy kolejnych planowanych projektach.

W 21 SPIN uczestniczyło ponad 320 osób − projektantów, producentów, dystrybutorów oraz ekspertów branżowych. Swoje rozwiązania zaprezentowały 33 firmy takie jak:

 • Złoci Partnerzy: Ambient System, BKT Elektronik, Grupa Romi wraz Corning Optical Communications, Hanwha Vision Europe, Hikvision, Huawei, Megavision Technology, Roger wraz z Sensor – Online, Q4Net, TP – Link,
 • Srebrni Partnerzy: 2N, BCS/NSS, Eltcrac System, Eltrox, Emiternet, Ewimar, Impakt wraz z PowerWalker, Ipands, MiwiUrmet, Optex, Yamaha,
 • Brązowi Partnerzy: Aco, Alarmtech, Asbis Poland, Bitstream, Novet, pAudio, RST, Smay, Zpas.

Tematy prelekcji Złotych i Srebrnych Partnerów obejmowały następujące zagadnienia:

 • TP-Link Omada SDN – Jak zbudować nowoczesną i wydajną sieć LAN/WiFi w obiektach wielkopowierzchniowych
 • System RACS 5 v2.0 w obiektach służby zdrowia. Przegląd rozwiązań funkcjonalnych na przykładzie Centrum Zdrowia Dziecka oraz Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp
 • PSIM, VENOM – nadeszła nowa era integracji
 • Systemy DataCenter dla operatorów infrastruktury krytycznej
 • Rozwiązania Zasilania gwarantowanego UPS oraz szaf serwerowych nowej generacji
 • Inteligentna adaptacja dźwięku do trudnych warunków akustycznych
 • Produkty Huawei DCF i ich zastosowanie: kompleksowe rozwiązania dla serwerowni
 • Wydajność i niezawodność w przemyśle: Przemysłowe punkty dostępowe Cisco jako kluczowy element infrastruktury sieciowej
 • Sztuka monitoringu, czyli jak nowoczesne osiągnięcia technologii dozoru wizyjnego chronią sztukę, zgodnie ze sztuką – Studium przypadku systemu monitoringu wizyjnego w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie
 • Konwergencja w akcji: Wykorzystanie potencjału HikCentral Professional w integracji systemów bezpieczeństwa
 • Wyzwania projektowe rozwiązań dla Centrów Danych w czasach kryzysu energetycznego
 • Łączenie różnych metod wykrywania pożaru w celu zwiększenia niezawodności na podstawie systemów Autronica, Det-Tronics oraz ADICOS
 • PowerWalker – Poznajmy się lepiej
 • Ochrona obiektów z wykorzystaniem światłowodowego systemu dalekiego zasięgu Echo Point oraz detektorów laserowych RLS
 • Bezpieczeństwo i niezawodność instalacji teletechnicznych, dzięki skutecznej ochronie przeciwprzepięciowej
 • BCS MANAGER i BCS FLEX, czyli jak stworzyć system monitoringu dostosowany do potrzeb klienta
 • Na straży bezpieczeństwa ludzi, obiektów, informacji, operacji – case study w oparciu o system zarządzania bezpieczeństwem Protege. Inteligentne, bezpieczne i niezawodne oprogramowanie do zarządzania obrazem wideo na przykładzie rozwiązania firmy Wavestore
 • Niezawodne systemy sygnalizacji pożaru i sterowania urządzeniami przeciwpożarowymi na przykładzie rozwiązań ZETTLER
 • BAS-IP – ekosystem videodomofonów IP
 • Nowoczesne rozwiązania audio firmy Yamaha dla zespołu sal konferencyjnych w technologii sieciowej
 • Zastosowanie WaveKey w projektach komercyjnych i mieszkaniowych

Nieodłącznym elementem Spotkań Projektantów Instalacji Niskoprądowych jest panel ekspercki. Podczas jesiennej edycji 21 SPIN wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami podzielił się:

• mgr inż. Pan Robert Śliwiński z CNBOP – PIB, który przeprowadził wykład ekspercki zatytułowany: Przeciwpożarowy wyłącznik prądu. Aspekty formalne i praktyczne wprowadzenia wyrobu budowlanego do obrotu

Całość wydarzenia dopełnił wieczorny bankiet i część integracyjna, sprzyjająca efektywnej współpracy między partnerami biznesowymi. Główną atrakcją wieczoru było multimedialne
LED-owe Show oraz koncert najpopularniejszych utworów z repertuaru “Męskie Granie” w wykonaniu Natalii Szczypuły, laureatki znanego muzycznego programu The Voice of Poland oraz Tomasza Jarosza, zwycięzcy programu Szansa na Sukces.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i aktywny udział w 21 edycji SPIN. Już teraz zachęcamy do udziału w kolejnej, wiosennej edycji SPIN Extra 2024, która odbędzie się w dniach 21 – 22 marca 2024 w Hotelu Radisson Blu Resort & Conference Center, Ostróda Mazury.

Szczegóły wkrótce pojawia się na stronie wydarzenia: https://spin.lockus.pl/

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia: https://www.flickr.com/photos/105872726@N08/albums/72177720311650027

ZPAS

ZPAS S.A. to polski dostawca rozwiązań dla szeroko pojętego rynku IT, ITC i energetyki. Aktualnie zatrudnia około 700 osób w 4 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych na Dolnym Śląsku. Kadra inżynieryjna to 70 specjalistów w mechanice i elektryce, którzy wspólnie z przedstawicielami działów handlowych doradzają klientom w doborze optymalnych rozwiązań zarówno na bazie konstrukcji własnych ZPAS, jak i kastomizowanych zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klientów. 

50 lat doświadczenia na rynku (od projektu po wykonawstwo i obsługę posprzedażową) czyni ze ZPAS wiarygodnego partnera biznesowego o ugruntowanej pozycji na rynku.

Zgodnie ze strategią rozwoju firmy, najbliższe lata to oprócz ciągłego ulepszania stałej oferty (szaf i szafek 19”, serwerowych, zewnętrznych, przemysłowych, pulpitów), dalszy rozwój rozwiązań kompleksowych, w tym Data Center (https://zpasgroup.pl/content/41-serwerownie-zpas).

Warsztaty Grupa Romi i Corning

"Najnowsze rozwiązanie MICRO DATA CENTER".

Zapraszamy na warsztaty na stoisko firmy Grupy Romi, na którym podczas warsztatów będziemy chcieli pokazać Państwu nasze rozwiązanie autonomicznego „Micro Data Center” oraz szaf dźwiękoszczelnych.

Wśród wszystkich uczestników warsztatów rozlosujemy agregat prądotwórczy marki Pramac PX4000 AVR.

Artur Kowalski
Dyrektor Techniczny w CTI MIKROTEL

Od 30 lat związany z branżą TELCO i IT, od blisko 20 lat zajmuje się wdrażaniem na polskim rynku rozwiązań opartych o produkty firmy 2N. Zebrana wiedza i doświadczenie z różnych dziedzin pozwala na rozwiązywanie większości problemów związanych z niestandardowymi potrzebami klientów.

Maria Głowa
Specjalista ds. projektów

Na co dzień związana z marką BCS. Jako specjalista ds. projektów zajmuje się utrzymaniem współpracy z projektantami, wsparciem w zakresie projektowania CCTV oraz analizą i doradztwem w zakresie doboru optymalnych rozwiązań i sprzętu.

Tytuł inżyniera uzyskała na Politechnice Łódzkiej, nadal kontynuuje naukę na Politechnice Warszawskiej o specjalizacji Technologie Cyfrowe w zarządzaniu produkcją. Aktualnie pisze prace związaną ze sztuczną inteligencją wspierającą oprogramowanie do zarządzania monitoringiem wizyjnym. 

BCS

BCS to polska marka stworzona w 2008 roku. Wiele lat doświadczenia w sektorze elektronicznych systemów zabezpieczeń dało nam szansę na stworzenie wyjątkowej grupy produktów. Od 14 lat krajowa marka BCS jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek w branży CCTV. Znając bardzo dobrze potrzeby rynku, wiemy czym powinien charakteryzować się produkt wysokiej jakości, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnej ceny i zapewnieniu wsparcia techniczno–projektowego na najwyższym poziomie.

Naszym partnerom oferujemy bogaty asortyment produktów z dziedziny telewizji przemysłowej (IP, HD-CVI), wideodomofonów IP, zasilaczy oraz kontroli dostępu.  Na ofertę BCS składa się każda linia z grupy produktów CCTV, obejmująca produkt: ekonomiczny, standardowy i profesjonalny dedykowany do projektów.

Dbając o wysoki poziom zadowolenia naszych Klientów udzielamy profesjonalnego wsparcia od zakupu po serwis.  Stawiając na jakość oferowanego sprzętu cały czas poszukujemy najlepszych rozwiązań na rynkach światowych , szkoląc i rozwijając nasz dział wsparcia technicznego, który jest dedykowany dla naszych Klientów.

BCS to dziś marka, która stawia na jakość sprzętu i obsługi.

Robert Gawroński
SMB Channel Manager, TP-Link

Z TP-Link związany od 2012 roku, obecnie odpowiada za strategię sprzedaży rozwiązań biznesowych. Posiada szeroką wiedzę o sieciach i stosowanych w nich urządzeniach, przez lata pracował jako inżynier wsparcia przedsprzedażowego.

INFOMUSIC

Największy portal muzyczny w Polsce

TP-Link

Od ponad 20 lat TP-Link redefiniuje sposób w jaki myślimy o sieciach bezprzewodowych. Stawiając na niezawodność i wydajność, producent może pochwalić się portfolio produktów, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od wymagań i budżetów. 

Signum Project
SIGNUM PROJECT to firma z długim doświadczeniem w zakresie projektowania i dostarczania rozwiązań multimedialnych oraz nowoczesnych technologii budynkowych dla rynku korporacyjnego, edukacyjnego oraz ekspozycyjnego. Zespół SIGNUM PROJECT to osoby z wieloletnim doświadczeniem z wielu dziedzin co pomaga w tworzeniu zaawansowanych technologicznie, dedykowanych rozwiązań dla każdego odbiorcy oraz ich integracji z pozostałymi systemami w budynku, architekturą czy scenografią. Dzięki połączeniu wielu dziedzin i kreatywnego podejścia do tworzonych projektów, uzyskujemy rezultaty wyróżniające naszych Klientów oraz ich ofertę, a także sposób pracy. Nietypowe realizacje są naszą najlepszą wizytówką, ale również w bardziej praktycznych aplikacjach potrafimy sprawić aby odznaczały się one wyjątkową jakością oraz stanowiły niezawodne narzędzie i wsparcie w codziennym funkcjonowaniu.
Dr inż. Grzegorz Łukasz Augustyn

20 lat doświadczenia w branży inteligentnych technologii automatyki budynku oraz multimediów, doktor nauk technicznych o specjalności Wibroakustyka i inżynieria dźwięku (doktorat obroniony w 2005 roku), wykłady i zajęcia prowadzi na Wydziale Zarządzania AGH w ramach wdrażania nowego przedmiotu nauczania Zarządzanie Informacją Multimedialną. Od wielu lat prowadzi własną działalność gospodarczą w dziedzinie integracji zaawansowanych systemów multimedialnych oraz nowoczesnych instalacji inteligentnego i zintegrowanego budynku. Jako jedyny w kraju posiada certyfikat THX, jest także członkiem i certyfikowanym instalatorem CEDIA oraz InfoCOMM/AVIXA z prawami do prowadzenia szkoleń i wykładów. Posiada także uprawnienia ISF oraz wiele certyfikatów branżowych i producenckich. Prowadzi szkolenia oraz czynnie zajmuje się consultingiem i doradztwem technicznym oraz nadzorami nad realizacją inwestycji. Czynnie uczestniczy w pracach zagranicznych komisji standaryzacyjnych oraz doradztwa produktowego. Zajmuje się także projektowaniem, doradztwem i konsultingiem oraz audytem w zakresie nowoczesnych technologii budynkowych.