Agenda

24.03.2021 - Środa

SYSTEMY POŻAROWE

10:00 – 10:05

Rozpoczęcie wydarzenia.

10:05 – 10:30

Panel AVENAR to nowa generacja central sygnalizacji pożaru. W pełni kompatybilna z obecnymi komponentami SSP. Nowa seria AVENAR zawiera znaczące ulepszenia w zakresie skalowalności, integracji i mocy obliczeniowej. Dzięki funkcji eMatrix użytkownicy mogą wygodnie sterować urządzeniami automatyki ppoż., takimi jak DSO, kontrola dostępu, klapy bytowe i nie tylko. Dostępne w dwóch wersjach: Panel AVENAR 2000 do małych i średnich instalacji oraz panel AVENAR 8000 do dużych instalacji.


Jakub Bednarz | Bosch

10:30 – 10:40

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

10:40 – 11:15

Obecnie toczy się wiele dyskusji, jakiego rodzaju materiały stosować na drogach ewakuacyjnych, a jakie poza nimi. Czy istnieje rozróżnienie dla kabli instalowanych w budynkach wysokich i niskich oraz tych stosowanych na terenie zakładów przemysłowych? Co w praktyce oznacza cecha nierozprzestrzeniania płomienia w warunkach pożaru? Jak prawidłowo wykonać instalację elektryczną, by była zgodna z obowiązującymi przepisami prawnymi? Na te i inne pytania uzyskacie Państwo odpowiedź w trakcie naszej prezentacji, na którą już dziś serdecznie zapraszamy.


Małgorzata Zygmunt-Kaczmarek | Bitner

11:15 – 11:25

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

11:25 – 11:50

To w pełni oparty na sieci i bogaty w funkcje system DSO, wyposażony w najnowsze technologie, wykorzystujący wysoką optymalizację kosztów i jakość dźwięku wraz z łatwością instalacji, integracji i użytkowania. PRAESENSA zapewnia wysokiej jakości dźwięk zarówno muzyki jak i wiadomości w każdym miejscu w budynku i jest sterowany za pomocą intuicyjnego graficznego interfejsu użytkownika na ekranie dotykowym stacji wywoławczej lub za pomocą spersonalizowanego oprogramowania działającego na tablecie lub komputerze. Prosta w instalacji i bardzo ekonomiczna, PRAESENSA wprowadza DSO na nowy poziom.


Michał Murski | Bosch

11:50 – 12:00

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

12:00 – 12:35

W trakcie prezentacji będzie mowa o doborze detektorów specjalnych do stosowania w warunkach silnego zabrudzenia powietrza i niskiej temperaturze oraz trudnodostępnych na przykładzie zastosowania zasysającej detekcji dymy z systemami automatycznego przedmuch orurowania. Poza tym możliwość stosowania czujek liniowych dymu z potrójną analizą widma, która umożliwia odróżnienie dymu od pyłu lub pary, a także najnowsze systemu liniowej detekcji ciepła cyfrowe i analogowe w oparciu o kable sensoryczne niewrażliwe na niskie temperatury i zabrudzenia powietrza a także zmiennego zadymienia tła.

Przykłady zastosowania najnowocześniejszych czujek liniowych dymuILIA-Pro oraz liniowej detekcji ciepła ProReact Cyfrowowego i Analogowego. Omówienie różnic między najnowszymi normami PN/EN-54-22 i PN/EN-54-28 dla liniowej detekcji ciepłą w aspekcie harmonizacji europejskiej.


Tadeusz Markiewicz | Quality07

12:35 – 12:45

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

12:45 – 13:20

Cytując Francisa Scotta Fitzgeralda „Im więcej wiesz, tym więcej pozostaje do poznania i wciąż tego przybywa” ta maksyma sprawdza się w każdej dyscyplinie życia i jest ponadczasowa. Chcąc uczynić niewielki krok w dążeniu do absolutu chcielibyśmy Was zaprosić na wystąpienie, podczas którego poruszymy tematykę sterowań urządzeniami przeciwpożarowymi z centrali sygnalizacji pożarowej.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć dlaczego centrale systemu sygnalizacji pożarowej mogą sterować urządzeniami i w jaki sposób, to jest to spotkanie dla Ciebie. Jeżeli chcesz skonfrontować to z aktualnymi przepisami to znalazłeś się we właściwym miejscu. Podczas spotkania obalimy mity i zerwiemy otoczkę tajemnicy związaną z Systemami Integrującymi Urządzenia Przeciwpożarowe (SIUP) na przykładzie certyfikowanej stacji Siemens Desigo CC.

Nie bez echa pozostawimy aktualną sytuację i „nową normalność”, w której dostępność do nadzorowanych obiektów oraz dyspozycyjność ekip serwisowych jest ograniczona. Jako Projektant możesz wyjść naprzeciw tym wyzwaniom i zaproponować rozwiązania chmurowe Cerberus Cloud, które ułatwią i usprawnią działania zarówno właściciela budynku jak firm instalacyjnych i konserwacyjnych. Serdecznie zapraszamy na część prezentacyjną, podczas której opowiemy jak powyższe zagadnienia wyglądają w teorii, po sesji prelegentów zapraszamy na nasze wirtualne stoisko gdzie będziecie mogli zobaczyć jak rozwiązania sprawdzają się w rzeczywistości w ramach krótkiej serii warsztatów.


Grzegorz Grabowski | Siemens

13:20 – 13:30

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

13:30 – 14:30

Konsultacje na wirtualnych stoiskach.

Bosch Building Technologies

Bosch Building Technologies jest wiodącym globalnym dostawcą produktów i rozwiązań w branży systemów zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz ochrony obiektów. Portfolio produktów obejmuje systemy dozoru wizyjnego, sygnalizacji włamania i napadu, systemy sygnalizacji pożaru, dźwiękowe systemy ostrzegawcze, kontroli dostępu oraz systemy konferencyjne i kongresowe. Firma dostarcza również oprogramowanie integrujące systemy bezpieczeństwa w obiektach.

BITNER Sp. z o.o.

Zakłady Kablowe BITNER Sp. z o.o. to polski producent kabli i przewodów działający na rynku od 1996 roku. Oferta adresowana jest przede wszystkim do projektantów, firm wykonawczych, budowlanych oraz podmiotów handlowych działających w branży elektrycznej, energetycznej, automatyki przemysłowej, telekomunikacyjnej oraz informatycznej. Zakres asortymentowy to ponad 20 000 wyrobów katalogowych, zebranych w kilkanaście grup asortymentowych. Nieustannie poszerzany zakres produkowanych wyrobów, zarówno w obrębie grup i typoszeregu bieżącej produkcji, jak również poprzez realizację indywidualnych zamówień, umożliwia firmie skuteczne konkurowanie na rynku krajowym i międzynarodowym.

Zakres asortymentowy Zakładów Kablowych BITNER obejmuje kable:

– sygnalizacyjne i sterownicze
– bezhalogenowe i ognioodporne
– do przemienników częstotliwości
– energetyczne
– telekomunikacyjne i teleinformatyczne
– do instalacji systemów alarmowych i przeciwpożarowych
– współosiowe wielkiej częstotliwości
– do obwodów iskrobezpiecznych
– do zastosowań estradowych, studyjnych i audiofilskich
– do pracy w trudnych warunkach
– górnicze
– światłowodowe
– nietypowe oraz wg indywidualnych zamówień

Nowość w ofercie – akcesoria do kabli:

– metalowe dławnice BiT D-EMC oraz metalowe nakrętki BiT N-EMC do kabli przekształtnikowych BiTservo i sterowniczych kabli ekranowanych typu BiT 500, BiT 750 oraz BiT 1000
– złącza BiT Connector MC4 do przewodów solarnych BiT 1000 solar ułatwiających połączenie przewodów z modułami fotowoltaicznymi

Quality07

Quality07 zaczyna 15 rok działalności sukcesywnie powiększając ofertę o niezawodne i najlepsze w swojej klasie produkty detekcji dymu i ciepła, a także gaśnice gaszenia gazem NOVEC i zasilacze. Nasze atuty to kompleksowa pomoc techniczna. Poza tym prowadzimy dedykowane szkolenia oraz pomagamy w projektowaniu i uruchomieniach na życzenie klienta. Nasza kadra inżynierów sprzedaży jest w stanie zapewnić Państwu wsparcie w doborze urządzeń robiąc fachowo dopasowane oferty. Posiadamy profesjonalne zaplecze szkoleniowe z całą gamą urządzeń treningowych, gdzie mogą Państwo spokojnie testować ich działanie pod okiem instruktora. Oferujemy też zestawy testowe do użytku w warunkach docelowych. Zaufało nam już ponad 100 firm z branży. LG Chem to nasz flagowy projekt – 500 detektorów dymu Stratos.

Siemens

Siemens Sp z o.o. jest strategicznym partnerem polskiej gospodarki, jej integralną częścią. Łączy kompetencje i doświadczenie wielu dziedzin elektroniki i elektrotechniki, oferując jednorodne i spójne rozwiązania bazujące na innowacyjnych produktach i usługach w obszarze energetyki, technologii dla przemysłu, dla miast i infrastruktury oraz dla ochrony zdrowia. Zapewnia dostawy i montaż po serwisowanie i nadzór polskim klientom kompleksową obsługę – od projektowania i doradztwa, przez realizację.

Oferujemy rozwiązania w zakresie automatyki i bezpieczeństwa obiektów oraz inteligentnych budynków, infrastruktury komunalnej, zarządzania ruchem drogowym i szeroko pojętej techniki transportu szynowego. Świadczymy także usługi z zakresu termomodernizacji budynków służące poprawie ich efektywności energetycznej

Jako zaufany doradca i niezawodny partner, integrator systemów, dostawca usług i produktów, branża Building Technologies firmy Siemens oferuje energooszczędne, bezpieczne budynki oraz infrastrukturę. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy technicznej pomagamy tworzyć idealne miejsca.

mgr inż. Tadeusz Markiewicz
Quality07

20 lat doświadczenia w projektowaniu systemów alarmu pożarowego

Od 14 lat wiceprezes i prezes firmy Quality07 specjalizującej się w projektowaniu i dystrybucji linowej detekcji pożaru w tym: zasysającej dymu -Stratos i Securiton, liniowe dymu -Setronic, liniowej ciepła ProReact i Alarmline II, ADW, DETECT oraz JOB, a także bezprzewodowej detekcji pożaru ZITON.  Między innymi absolwent SGH w Warszawie -Zarządzanie oraz  absolwent Uniwersytetu Śląskiego -Handel Zagraniczny

Tel. 508 124 087
E-mail: tadeusz@quality07.com.pl

Małgorzata Zygmunt-Kaczmarek
Kierownik Projektu, Bitner

Kierownik Projektu w Zakładach Kablowych BITNER. Z firmą związana związana od 2007 roku. Obecnie czynnie współpracuje z biurami projektowymi, służąc wiedzą i wsparciem technicznym w zakresie właściwego doboru kabli i przewodów do różnorodnych aplikacji. Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze sprzedaży, marketingu, kreowania marki, współpracy z rynkiem w celu inicjowania przełomowych technicznie rozwiązań. Czynna uczestniczka targów branżowych, a także sympozjów i konferencji naukowych z dziedziny elektroenergetyki i automatyki.

Szczegóły wkrótce
Michał Murski
Regionalny kierownik produktu, Bosch
Jakub Bednarz
Regional FIRE Marketing Manager, Bosch

Absolwent wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej o specjalności Automatyki i Inżynierii Komputerowej. Obecnie Product Manager działu systemów sygnalizacji pożaru w firmie Bosch Security & Safety Systems, odpowiedzialny za analizy rynkowe, wprowadzanie oraz certyfikacje nowych produktów, utrzymanie portfolio istniejących rozwiązań i realizację planów sprzedażowych na rynku Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy. Szkoleniowiec na terenie całego kraju w zakresie systemów sygnalizacji pożaru, poprzednio odpowiedzialny również za posprzedażne wsparcie techniczne systemów sygnalizacji pożaru i dźwiękowych systemów ostrzegawczych firmy Bosch.

Grzegorz Grabowski
Technical Sales Support Manager, Siemens SI BP FSS

Z firmą Siemens związany od 13 lat. Karierę rozpoczął na stanowisku inżyniera serwisu w dziale Building Technologies , gdzie przez ponad 7 lat wspierał klientów w zakresie systemów bezpieczeństwa i automatyki. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w dziale serwisu zna produkty i rozwiązania Siemens od podszewki.

Aktualnie jako Kierownik zespołu wsparcia technicznego, dzięki dużemu doświadczeniu zdobytemu na obiektach i znajomości branży bezpieczeństwa pożarowego, doskonale rozumie potrzeby klientów i zawsze potrafi dopasować odpowiednie rozwiązania.

W codziennej pracy kieruje się maksymą „znajduję rozwiązania a nie szukam problemów”.

Głównym obszarem odpowiedzialności są systemy bezpieczeństwa pożarowego i systemy integrujące.

ZPAS

ZPAS S.A. to polski dostawca rozwiązań dla szeroko pojętego rynku IT, ITC i energetyki. Aktualnie zatrudnia około 700 osób w 4 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych na Dolnym Śląsku. Kadra inżynieryjna to 70 specjalistów w mechanice i elektryce, którzy wspólnie z przedstawicielami działów handlowych doradzają klientom w doborze optymalnych rozwiązań zarówno na bazie konstrukcji własnych ZPAS, jak i kastomizowanych zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klientów. 

50 lat doświadczenia na rynku (od projektu po wykonawstwo i obsługę posprzedażową) czyni ze ZPAS wiarygodnego partnera biznesowego o ugruntowanej pozycji na rynku.

Zgodnie ze strategią rozwoju firmy, najbliższe lata to oprócz ciągłego ulepszania stałej oferty (szaf i szafek 19”, serwerowych, zewnętrznych, przemysłowych, pulpitów), dalszy rozwój rozwiązań kompleksowych, w tym Data Center (https://zpasgroup.pl/content/41-serwerownie-zpas).

Warsztaty Romi

Romi poleca : Duża moc UPSa w małej, płytkiej szafce, problemy i rozwiązania, oraz monitoring UPSa z aplikacji na Twoim telefonie, czyli wyświetlacz XXI wieku.

Artur Kowalski
Dyrektor Techniczny w CTI MIKROTEL

Od 30 lat związany z branżą TELCO i IT, od blisko 20 lat zajmuje się wdrażaniem na polskim rynku rozwiązań opartych o produkty firmy 2N. Zebrana wiedza i doświadczenie z różnych dziedzin pozwala na rozwiązywanie większości problemów związanych z niestandardowymi potrzebami klientów.

Maria Głowa
Specjalista ds. projektów

Na co dzień związana z marką BCS. Jako specjalista ds. projektów zajmuje się utrzymaniem współpracy z projektantami, wsparciem w zakresie projektowania CCTV oraz analizą i doradztwem w zakresie doboru optymalnych rozwiązań i sprzętu.

Tytuł inżyniera uzyskała na Politechnice Łódzkiej, nadal kontynuuje naukę na Politechnice Warszawskiej o specjalizacji Technologie Cyfrowe w zarządzaniu produkcją. Aktualnie pisze prace związaną ze sztuczną inteligencją wspierającą oprogramowanie do zarządzania monitoringiem wizyjnym. 

BCS

BCS to polska marka stworzona w 2008 roku. Wiele lat doświadczenia w sektorze elektronicznych systemów zabezpieczeń dało nam szansę na stworzenie wyjątkowej grupy produktów. Od 14 lat krajowa marka BCS jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek w branży CCTV. Znając bardzo dobrze potrzeby rynku, wiemy czym powinien charakteryzować się produkt wysokiej jakości, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnej ceny i zapewnieniu wsparcia techniczno–projektowego na najwyższym poziomie.

Naszym partnerom oferujemy bogaty asortyment produktów z dziedziny telewizji przemysłowej (IP, HD-CVI), wideodomofonów IP, zasilaczy oraz kontroli dostępu.  Na ofertę BCS składa się każda linia z grupy produktów CCTV, obejmująca produkt: ekonomiczny, standardowy i profesjonalny dedykowany do projektów.

Dbając o wysoki poziom zadowolenia naszych Klientów udzielamy profesjonalnego wsparcia od zakupu po serwis.  Stawiając na jakość oferowanego sprzętu cały czas poszukujemy najlepszych rozwiązań na rynkach światowych , szkoląc i rozwijając nasz dział wsparcia technicznego, który jest dedykowany dla naszych Klientów.

BCS to dziś marka, która stawia na jakość sprzętu i obsługi.

Robert Gawroński
SMB Channel Manager, TP-Link

Z TP-Link związany od 2012 roku, obecnie odpowiada za strategię sprzedaży rozwiązań biznesowych. Posiada szeroką wiedzę o sieciach i stosowanych w nich urządzeniach, przez lata pracował jako inżynier wsparcia przedsprzedażowego.

INFOMUSIC

Największy portal muzyczny w Polsce

TP-Link

Od ponad 20 lat TP-Link redefiniuje sposób w jaki myślimy o sieciach bezprzewodowych. Stawiając na niezawodność i wydajność, producent może pochwalić się portfolio produktów, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od wymagań i budżetów. 

Signum Project
SIGNUM PROJECT to firma z długim doświadczeniem w zakresie projektowania i dostarczania rozwiązań multimedialnych oraz nowoczesnych technologii budynkowych dla rynku korporacyjnego, edukacyjnego oraz ekspozycyjnego. Zespół SIGNUM PROJECT to osoby z wieloletnim doświadczeniem z wielu dziedzin co pomaga w tworzeniu zaawansowanych technologicznie, dedykowanych rozwiązań dla każdego odbiorcy oraz ich integracji z pozostałymi systemami w budynku, architekturą czy scenografią. Dzięki połączeniu wielu dziedzin i kreatywnego podejścia do tworzonych projektów, uzyskujemy rezultaty wyróżniające naszych Klientów oraz ich ofertę, a także sposób pracy. Nietypowe realizacje są naszą najlepszą wizytówką, ale również w bardziej praktycznych aplikacjach potrafimy sprawić aby odznaczały się one wyjątkową jakością oraz stanowiły niezawodne narzędzie i wsparcie w codziennym funkcjonowaniu.
Dr inż. Grzegorz Łukasz Augustyn

20 lat doświadczenia w branży inteligentnych technologii automatyki budynku oraz multimediów, doktor nauk technicznych o specjalności Wibroakustyka i inżynieria dźwięku (doktorat obroniony w 2005 roku), wykłady i zajęcia prowadzi na Wydziale Zarządzania AGH w ramach wdrażania nowego przedmiotu nauczania Zarządzanie Informacją Multimedialną. Od wielu lat prowadzi własną działalność gospodarczą w dziedzinie integracji zaawansowanych systemów multimedialnych oraz nowoczesnych instalacji inteligentnego i zintegrowanego budynku. Jako jedyny w kraju posiada certyfikat THX, jest także członkiem i certyfikowanym instalatorem CEDIA oraz InfoCOMM/AVIXA z prawami do prowadzenia szkoleń i wykładów. Posiada także uprawnienia ISF oraz wiele certyfikatów branżowych i producenckich. Prowadzi szkolenia oraz czynnie zajmuje się consultingiem i doradztwem technicznym oraz nadzorami nad realizacją inwestycji. Czynnie uczestniczy w pracach zagranicznych komisji standaryzacyjnych oraz doradztwa produktowego. Zajmuje się także projektowaniem, doradztwem i konsultingiem oraz audytem w zakresie nowoczesnych technologii budynkowych.