Agenda

24.03.2021 - Środa

SYSTEMY POŻAROWE

10:00 – 10:05

Rozpoczęcie wydarzenia.

10:05 – 10:30

Panel AVENAR to nowa generacja central sygnalizacji pożaru. W pełni kompatybilna z obecnymi komponentami SSP. Nowa seria AVENAR zawiera znaczące ulepszenia w zakresie skalowalności, integracji i mocy obliczeniowej. Dzięki funkcji eMatrix użytkownicy mogą wygodnie sterować urządzeniami automatyki ppoż., takimi jak DSO, kontrola dostępu, klapy bytowe i nie tylko. Dostępne w dwóch wersjach: Panel AVENAR 2000 do małych i średnich instalacji oraz panel AVENAR 8000 do dużych instalacji.


Jakub Bednarz | Bosch

10:30 – 10:40

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

10:40 – 11:15

Obecnie toczy się wiele dyskusji, jakiego rodzaju materiały stosować na drogach ewakuacyjnych, a jakie poza nimi. Czy istnieje rozróżnienie dla kabli instalowanych w budynkach wysokich i niskich oraz tych stosowanych na terenie zakładów przemysłowych? Co w praktyce oznacza cecha nierozprzestrzeniania płomienia w warunkach pożaru? Jak prawidłowo wykonać instalację elektryczną, by była zgodna z obowiązującymi przepisami prawnymi? Na te i inne pytania uzyskacie Państwo odpowiedź w trakcie naszej prezentacji, na którą już dziś serdecznie zapraszamy.


Małgorzata Zygmunt-Kaczmarek | Bitner

11:15 – 11:25

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

11:25 – 11:50

To w pełni oparty na sieci i bogaty w funkcje system DSO, wyposażony w najnowsze technologie, wykorzystujący wysoką optymalizację kosztów i jakość dźwięku wraz z łatwością instalacji, integracji i użytkowania. PRAESENSA zapewnia wysokiej jakości dźwięk zarówno muzyki jak i wiadomości w każdym miejscu w budynku i jest sterowany za pomocą intuicyjnego graficznego interfejsu użytkownika na ekranie dotykowym stacji wywoławczej lub za pomocą spersonalizowanego oprogramowania działającego na tablecie lub komputerze. Prosta w instalacji i bardzo ekonomiczna, PRAESENSA wprowadza DSO na nowy poziom.


Michał Murski | Bosch

11:50 – 12:00

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

12:00 – 12:35

W trakcie prezentacji będzie mowa o doborze detektorów specjalnych do stosowania w warunkach silnego zabrudzenia powietrza i niskiej temperaturze oraz trudnodostępnych na przykładzie zastosowania zasysającej detekcji dymy z systemami automatycznego przedmuch orurowania. Poza tym możliwość stosowania czujek liniowych dymu z potrójną analizą widma, która umożliwia odróżnienie dymu od pyłu lub pary, a także najnowsze systemu liniowej detekcji ciepła cyfrowe i analogowe w oparciu o kable sensoryczne niewrażliwe na niskie temperatury i zabrudzenia powietrza a także zmiennego zadymienia tła.

Przykłady zastosowania najnowocześniejszych czujek liniowych dymuILIA-Pro oraz liniowej detekcji ciepła ProReact Cyfrowowego i Analogowego. Omówienie różnic między najnowszymi normami PN/EN-54-22 i PN/EN-54-28 dla liniowej detekcji ciepłą w aspekcie harmonizacji europejskiej.


Tadeusz Markiewicz | Quality07

12:35 – 12:45

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

12:45 – 13:20

Cytując Francisa Scotta Fitzgeralda „Im więcej wiesz, tym więcej pozostaje do poznania i wciąż tego przybywa” ta maksyma sprawdza się w każdej dyscyplinie życia i jest ponadczasowa. Chcąc uczynić niewielki krok w dążeniu do absolutu chcielibyśmy Was zaprosić na wystąpienie, podczas którego poruszymy tematykę sterowań urządzeniami przeciwpożarowymi z centrali sygnalizacji pożarowej.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć dlaczego centrale systemu sygnalizacji pożarowej mogą sterować urządzeniami i w jaki sposób, to jest to spotkanie dla Ciebie. Jeżeli chcesz skonfrontować to z aktualnymi przepisami to znalazłeś się we właściwym miejscu. Podczas spotkania obalimy mity i zerwiemy otoczkę tajemnicy związaną z Systemami Integrującymi Urządzenia Przeciwpożarowe (SIUP) na przykładzie certyfikowanej stacji Siemens Desigo CC.

Nie bez echa pozostawimy aktualną sytuację i „nową normalność”, w której dostępność do nadzorowanych obiektów oraz dyspozycyjność ekip serwisowych jest ograniczona. Jako Projektant możesz wyjść naprzeciw tym wyzwaniom i zaproponować rozwiązania chmurowe Cerberus Cloud, które ułatwią i usprawnią działania zarówno właściciela budynku jak firm instalacyjnych i konserwacyjnych. Serdecznie zapraszamy na część prezentacyjną, podczas której opowiemy jak powyższe zagadnienia wyglądają w teorii, po sesji prelegentów zapraszamy na nasze wirtualne stoisko gdzie będziecie mogli zobaczyć jak rozwiązania sprawdzają się w rzeczywistości w ramach krótkiej serii warsztatów.


Grzegorz Grabowski | Siemens

13:20 – 13:30

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

13:30 – 14:30

Konsultacje na wirtualnych stoiskach.

Bosch Building Technologies

Bosch Building Technologies jest wiodącym globalnym dostawcą produktów i rozwiązań w branży systemów zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz ochrony obiektów. Portfolio produktów obejmuje systemy dozoru wizyjnego, sygnalizacji włamania i napadu, systemy sygnalizacji pożaru, dźwiękowe systemy ostrzegawcze, kontroli dostępu oraz systemy konferencyjne i kongresowe. Firma dostarcza również oprogramowanie integrujące systemy bezpieczeństwa w obiektach.

BITNER Sp. z o.o.

Zakłady Kablowe BITNER Sp. z o.o. to polski producent kabli i przewodów działający na rynku od 1996 roku. Oferta adresowana jest przede wszystkim do projektantów, firm wykonawczych, budowlanych oraz podmiotów handlowych działających w branży elektrycznej, energetycznej, automatyki przemysłowej, telekomunikacyjnej oraz informatycznej. Zakres asortymentowy to ponad 20 000 wyrobów katalogowych, zebranych w kilkanaście grup asortymentowych. Nieustannie poszerzany zakres produkowanych wyrobów, zarówno w obrębie grup i typoszeregu bieżącej produkcji, jak również poprzez realizację indywidualnych zamówień, umożliwia firmie skuteczne konkurowanie na rynku krajowym i międzynarodowym.

Zakres asortymentowy Zakładów Kablowych BITNER obejmuje kable:

– sygnalizacyjne i sterownicze
– bezhalogenowe i ognioodporne
– do przemienników częstotliwości
– energetyczne
– telekomunikacyjne i teleinformatyczne
– do instalacji systemów alarmowych i przeciwpożarowych
– współosiowe wielkiej częstotliwości
– do obwodów iskrobezpiecznych
– do zastosowań estradowych, studyjnych i audiofilskich
– do pracy w trudnych warunkach
– górnicze
– światłowodowe
– nietypowe oraz wg indywidualnych zamówień

Nowość w ofercie – akcesoria do kabli:

– metalowe dławnice BiT D-EMC oraz metalowe nakrętki BiT N-EMC do kabli przekształtnikowych BiTservo i sterowniczych kabli ekranowanych typu BiT 500, BiT 750 oraz BiT 1000
– złącza BiT Connector MC4 do przewodów solarnych BiT 1000 solar ułatwiających połączenie przewodów z modułami fotowoltaicznymi

Quality07

Quality07 zaczyna 15 rok działalności sukcesywnie powiększając ofertę o niezawodne i najlepsze w swojej klasie produkty detekcji dymu i ciepła, a także gaśnice gaszenia gazem NOVEC i zasilacze. Nasze atuty to kompleksowa pomoc techniczna. Poza tym prowadzimy dedykowane szkolenia oraz pomagamy w projektowaniu i uruchomieniach na życzenie klienta. Nasza kadra inżynierów sprzedaży jest w stanie zapewnić Państwu wsparcie w doborze urządzeń robiąc fachowo dopasowane oferty. Posiadamy profesjonalne zaplecze szkoleniowe z całą gamą urządzeń treningowych, gdzie mogą Państwo spokojnie testować ich działanie pod okiem instruktora. Oferujemy też zestawy testowe do użytku w warunkach docelowych. Zaufało nam już ponad 100 firm z branży. LG Chem to nasz flagowy projekt – 500 detektorów dymu Stratos.

Siemens

Siemens Sp z o.o. jest strategicznym partnerem polskiej gospodarki, jej integralną częścią. Łączy kompetencje i doświadczenie wielu dziedzin elektroniki i elektrotechniki, oferując jednorodne i spójne rozwiązania bazujące na innowacyjnych produktach i usługach w obszarze energetyki, technologii dla przemysłu, dla miast i infrastruktury oraz dla ochrony zdrowia. Zapewnia dostawy i montaż po serwisowanie i nadzór polskim klientom kompleksową obsługę – od projektowania i doradztwa, przez realizację.

Oferujemy rozwiązania w zakresie automatyki i bezpieczeństwa obiektów oraz inteligentnych budynków, infrastruktury komunalnej, zarządzania ruchem drogowym i szeroko pojętej techniki transportu szynowego. Świadczymy także usługi z zakresu termomodernizacji budynków służące poprawie ich efektywności energetycznej

Jako zaufany doradca i niezawodny partner, integrator systemów, dostawca usług i produktów, branża Building Technologies firmy Siemens oferuje energooszczędne, bezpieczne budynki oraz infrastrukturę. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy technicznej pomagamy tworzyć idealne miejsca.

mgr inż. Tadeusz Markiewicz
Quality07

20 lat doświadczenia w projektowaniu systemów alarmu pożarowego

Od 14 lat wiceprezes i prezes firmy Quality07 specjalizującej się w projektowaniu i dystrybucji linowej detekcji pożaru w tym: zasysającej dymu -Stratos i Securiton, liniowe dymu -Setronic, liniowej ciepła ProReact i Alarmline II, ADW, DETECT oraz JOB, a także bezprzewodowej detekcji pożaru ZITON.  Między innymi absolwent SGH w Warszawie -Zarządzanie oraz  absolwent Uniwersytetu Śląskiego -Handel Zagraniczny

Tel. 508 124 087
E-mail: tadeusz@quality07.com.pl

Małgorzata Zygmunt-Kaczmarek
Kierownik Projektu, Bitner

Kierownik Projektu w Zakładach Kablowych BITNER. Z firmą związana związana od 2007 roku. Obecnie czynnie współpracuje z biurami projektowymi, służąc wiedzą i wsparciem technicznym w zakresie właściwego doboru kabli i przewodów do różnorodnych aplikacji. Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze sprzedaży, marketingu, kreowania marki, współpracy z rynkiem w celu inicjowania przełomowych technicznie rozwiązań. Czynna uczestniczka targów branżowych, a także sympozjów i konferencji naukowych z dziedziny elektroenergetyki i automatyki.

Szczegóły wkrótce
Michał Murski
Regionalny kierownik produktu, Bosch
Jakub Bednarz
Regional FIRE Marketing Manager, Bosch

Absolwent wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej o specjalności Automatyki i Inżynierii Komputerowej. Obecnie Product Manager działu systemów sygnalizacji pożaru w firmie Bosch Security & Safety Systems, odpowiedzialny za analizy rynkowe, wprowadzanie oraz certyfikacje nowych produktów, utrzymanie portfolio istniejących rozwiązań i realizację planów sprzedażowych na rynku Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy. Szkoleniowiec na terenie całego kraju w zakresie systemów sygnalizacji pożaru, poprzednio odpowiedzialny również za posprzedażne wsparcie techniczne systemów sygnalizacji pożaru i dźwiękowych systemów ostrzegawczych firmy Bosch.

Grzegorz Grabowski
Technical Sales Support Manager, Siemens SI BP FSS

Z firmą Siemens związany od 13 lat. Karierę rozpoczął na stanowisku inżyniera serwisu w dziale Building Technologies , gdzie przez ponad 7 lat wspierał klientów w zakresie systemów bezpieczeństwa i automatyki. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w dziale serwisu zna produkty i rozwiązania Siemens od podszewki.

Aktualnie jako Kierownik zespołu wsparcia technicznego, dzięki dużemu doświadczeniu zdobytemu na obiektach i znajomości branży bezpieczeństwa pożarowego, doskonale rozumie potrzeby klientów i zawsze potrafi dopasować odpowiednie rozwiązania.

W codziennej pracy kieruje się maksymą „znajduję rozwiązania a nie szukam problemów”.

Głównym obszarem odpowiedzialności są systemy bezpieczeństwa pożarowego i systemy integrujące.

ZPAS

ZPAS S.A. to polski dostawca rozwiązań dla szeroko pojętego rynku IT, ITC i energetyki. Aktualnie zatrudnia około 700 osób w 4 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych na Dolnym Śląsku. Kadra inżynieryjna to 70 specjalistów w mechanice i elektryce, którzy wspólnie z przedstawicielami działów handlowych doradzają klientom w doborze optymalnych rozwiązań zarówno na bazie konstrukcji własnych ZPAS, jak i kastomizowanych zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klientów. 

50 lat doświadczenia na rynku (od projektu po wykonawstwo i obsługę posprzedażową) czyni ze ZPAS wiarygodnego partnera biznesowego o ugruntowanej pozycji na rynku.

Zgodnie ze strategią rozwoju firmy, najbliższe lata to oprócz ciągłego ulepszania stałej oferty (szaf i szafek 19”, serwerowych, zewnętrznych, przemysłowych, pulpitów), dalszy rozwój rozwiązań kompleksowych, w tym Data Center (https://zpasgroup.pl/content/41-serwerownie-zpas).

Warsztaty Grupa Romi i Corning

"Najnowsze rozwiązanie MICRO DATA CENTER".

Zapraszamy na warsztaty na stoisko firmy Grupy Romi, na którym podczas warsztatów będziemy chcieli pokazać Państwu nasze rozwiązanie autonomicznego „Micro Data Center” oraz szaf dźwiękoszczelnych.

Wśród wszystkich uczestników warsztatów rozlosujemy agregat prądotwórczy marki Pramac PX4000 AVR.

Artur Kowalski
Dyrektor Techniczny w CTI MIKROTEL

Od 30 lat związany z branżą TELCO i IT, od blisko 20 lat zajmuje się wdrażaniem na polskim rynku rozwiązań opartych o produkty firmy 2N. Zebrana wiedza i doświadczenie z różnych dziedzin pozwala na rozwiązywanie większości problemów związanych z niestandardowymi potrzebami klientów.

Maria Głowa
Specjalista ds. projektów

Na co dzień związana z marką BCS. Jako specjalista ds. projektów zajmuje się utrzymaniem współpracy z projektantami, wsparciem w zakresie projektowania CCTV oraz analizą i doradztwem w zakresie doboru optymalnych rozwiązań i sprzętu.

Tytuł inżyniera uzyskała na Politechnice Łódzkiej, nadal kontynuuje naukę na Politechnice Warszawskiej o specjalizacji Technologie Cyfrowe w zarządzaniu produkcją. Aktualnie pisze prace związaną ze sztuczną inteligencją wspierającą oprogramowanie do zarządzania monitoringiem wizyjnym. 

BCS

BCS to polska marka stworzona w 2008 roku. Wiele lat doświadczenia w sektorze elektronicznych systemów zabezpieczeń dało nam szansę na stworzenie wyjątkowej grupy produktów. Od 14 lat krajowa marka BCS jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek w branży CCTV. Znając bardzo dobrze potrzeby rynku, wiemy czym powinien charakteryzować się produkt wysokiej jakości, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnej ceny i zapewnieniu wsparcia techniczno–projektowego na najwyższym poziomie.

Naszym partnerom oferujemy bogaty asortyment produktów z dziedziny telewizji przemysłowej (IP, HD-CVI), wideodomofonów IP, zasilaczy oraz kontroli dostępu.  Na ofertę BCS składa się każda linia z grupy produktów CCTV, obejmująca produkt: ekonomiczny, standardowy i profesjonalny dedykowany do projektów.

Dbając o wysoki poziom zadowolenia naszych Klientów udzielamy profesjonalnego wsparcia od zakupu po serwis.  Stawiając na jakość oferowanego sprzętu cały czas poszukujemy najlepszych rozwiązań na rynkach światowych , szkoląc i rozwijając nasz dział wsparcia technicznego, który jest dedykowany dla naszych Klientów.

BCS to dziś marka, która stawia na jakość sprzętu i obsługi.

Robert Gawroński
SMB Channel Manager, TP-Link

Z TP-Link związany od 2012 roku, obecnie odpowiada za strategię sprzedaży rozwiązań biznesowych. Posiada szeroką wiedzę o sieciach i stosowanych w nich urządzeniach, przez lata pracował jako inżynier wsparcia przedsprzedażowego.

INFOMUSIC

Największy portal muzyczny w Polsce

TP-Link

Od ponad 20 lat TP-Link redefiniuje sposób w jaki myślimy o sieciach bezprzewodowych. Stawiając na niezawodność i wydajność, producent może pochwalić się portfolio produktów, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od wymagań i budżetów. 

Signum Project
SIGNUM PROJECT to firma z długim doświadczeniem w zakresie projektowania i dostarczania rozwiązań multimedialnych oraz nowoczesnych technologii budynkowych dla rynku korporacyjnego, edukacyjnego oraz ekspozycyjnego. Zespół SIGNUM PROJECT to osoby z wieloletnim doświadczeniem z wielu dziedzin co pomaga w tworzeniu zaawansowanych technologicznie, dedykowanych rozwiązań dla każdego odbiorcy oraz ich integracji z pozostałymi systemami w budynku, architekturą czy scenografią. Dzięki połączeniu wielu dziedzin i kreatywnego podejścia do tworzonych projektów, uzyskujemy rezultaty wyróżniające naszych Klientów oraz ich ofertę, a także sposób pracy. Nietypowe realizacje są naszą najlepszą wizytówką, ale również w bardziej praktycznych aplikacjach potrafimy sprawić aby odznaczały się one wyjątkową jakością oraz stanowiły niezawodne narzędzie i wsparcie w codziennym funkcjonowaniu.
Dr inż. Grzegorz Łukasz Augustyn

20 lat doświadczenia w branży inteligentnych technologii automatyki budynku oraz multimediów, doktor nauk technicznych o specjalności Wibroakustyka i inżynieria dźwięku (doktorat obroniony w 2005 roku), wykłady i zajęcia prowadzi na Wydziale Zarządzania AGH w ramach wdrażania nowego przedmiotu nauczania Zarządzanie Informacją Multimedialną. Od wielu lat prowadzi własną działalność gospodarczą w dziedzinie integracji zaawansowanych systemów multimedialnych oraz nowoczesnych instalacji inteligentnego i zintegrowanego budynku. Jako jedyny w kraju posiada certyfikat THX, jest także członkiem i certyfikowanym instalatorem CEDIA oraz InfoCOMM/AVIXA z prawami do prowadzenia szkoleń i wykładów. Posiada także uprawnienia ISF oraz wiele certyfikatów branżowych i producenckich. Prowadzi szkolenia oraz czynnie zajmuje się consultingiem i doradztwem technicznym oraz nadzorami nad realizacją inwestycji. Czynnie uczestniczy w pracach zagranicznych komisji standaryzacyjnych oraz doradztwa produktowego. Zajmuje się także projektowaniem, doradztwem i konsultingiem oraz audytem w zakresie nowoczesnych technologii budynkowych.