Agenda 19 SPIN

Dzień I - 29.09.2021

08:00

Rejestracja uczestników, poranna kawa

09:00

Panel powitalny

09:15

Omada SDN to platforma do programowego sterowania infrastrukturą sieciową, która integruje działanie urządzeń sieciowych od TP-Link, zapewniając kompleksowe zarządzanie centralne z chmury za pomocą przeglądarkowego interfejsu lub aplikacji mobilnej.

TP-Link Omada SDN umożliwia stworzenie wysoce skalowalnej sieci LAN i WLAN. Przekłada się to na płynne połączenia przewodowe i bezprzewodowe, które są niezbędne m.in. w hotelach, szkołach, biurach czy urzędach.

Dzięki rozwiązaniu Omada SDN administratorzy mogą w łatwy i kompleksowy sposób zarządzać centralnie całą siecią, także rozproszoną pomiędzy placówkami.


Robert Gawroński | TP-Link

09:55

Na spotkaniu zaprezentujemy możliwości systemu kontroli dostępu Nedap AEOS. Poruszymy zagadnienia dotyczące integracji naszego systemu z rozwiązaniami z zakresu biometrii, telewizji dozorowej, systemami zarządzania gośćmi oraz windami. Tematem spotkania będzie także ochrona systemów zabezpieczeń technicznych przed cyber atakami oraz dostosowanie SKD do nowych realiów pracy organizacji w czasach pandemii.


Anna Twardowska i Błażej Ożga | Nedap

10:35

Światło i dźwięk mają głęboki wpływ na nasze codzienne życie, jednak dźwięk jest często ostatnim elementem branym pod uwagę ze względu na obawy projektantów dotyczące stosowania dużych głośników. Dyskretne rozwiązania audio mogą rozwiązać ten problem bez pogorszenia jakości dźwięku.

Naszym celem jest obalenie błędnego przekonania, że głośniki muszą mieć duży wpływ wizualny na ogólny wygląd projektu. Podczas 19. SPIN przedstawimy i omówimy innowacyjny i całkowicie niewidoczny system nagłośnienia zintegrowany z uniwersalnym oświetleniem obiektowym.

Na zakończenie poruszymy również temat komunikacji krytycznej w obiektach użyteczności publicznej z wykorzystaniem nowoczesnych systemów interkomowych RTS oraz przybliżymy Państwu rozwiązania ERECA dla transmisji sygnałów AV przez światłowód. 


Sebastian Pawlak | Pawlaki Pro Audio

11:15

Przerwa kawowa i networking

11:40

Prelekcja poruszy następujące zagadnienia:

– szafy serwerowe RACK IT
– zabudowy korytarzy: dachy, drzwi przesuwne, ściany zamykające, akcesoria
– system duktów kablowych
– system klimatyzacji precyzyjnej
– system dystrybucji zasilania i monitoring energii
– system monitoringu warunków środowiskowych
– system kontroli dostępu do szaf/kiosku
– aplikacja do integracji i wizualizacji infrastruktury krytycznej serwerowni klasy DCIM
– system okablowania strukturalnego HD

Serwerownia w układzie zimnego (cold aisle) lub ciepłego (hot aisle) korytarza. Aby prawidłowo dobrać odpowiedni rodzaj zabudowy należy wziąć pod uwagę dwa podstawowe czynniki, które to definiują:

Pierwszym z nich jest zwiększenie i kontrola efektywności chłodzenia. Ta z kolei jest ściśle związana ze zużyciem energii elektrycznej. Chłodzenie zużywa ok 30% całej mocy przyłączeniowej serwerowni/DC, więc właściwe jej wykorzystanie lub zmniejszenie ma istotne znaczenie dla całości ponoszonych kosztów obiektu.

Drugim, bardzo istotnym czynnikiem jest bezpieczeństwo dostępu do urządzeń zamykane szafy i korytarze znacząco podnoszą takie bezpieczeństwo w szczególności kiedy mamy kilka kiosków w komorze IT i różnych użytkowników.

Dopasowanie i prawidłowy dobór poszczególnych podsystemów serwerowni ma kluczowe znaczenie dla poprawnego działania i użytkowania sprzętu IT.

Rozwiązania zintegrowane, skomponowane w celu uzyskania wysokiej wydajności są niezwykle ważne dla właściwego funkcjonowania „cyfrowego serca” organizacji, którym bez wątpienia jest serwerownia i znajdujące się w niej dane.


Michał Piechulek | BKT Elektronik

12:20

Nowoczesne systemy kontroli dostępu.

Kontrola dostępu to jeden z podstawowych systemów zabezpieczeń stosowany powszechnie w obiektach biurowych i przemysłowych. Zapraszamy na prelekcję dotyczącą bezpiecznych i najbardziej rozwojowych systemów kontroli dostępu oferowanych przez Alarmnet.


Krzysztof Borkiewicz | Alarmnet

13:00

W trakcie prelekcji zaprezentowana zostanie nowa wersja polskiego systemu kontroli dostępu klasy Enterprise RACS 5 v2.0. W najnowszej aktualizacji udoskonalono m.in. obsługę podsystemów kontroli dostępu rozproszonych terytorialnie oraz rozbudowano moduł monitorowania pracy systemu w trybie graficznym. Ponadto w wersji v2.0 dodano nowy moduł Księgi Gości oraz kolejne integracje z zewnętrznymi systemami. Dzięki nieustannemu rozwojowi  system RACS 5 realizuje nie tylko podstawową funkcjonalność, jaką jest kontrola dostępu, ale dostarcza wiele rozwiązań powszechnie spotykanych w nowoczesnym budownictwie takich jak:

– integracje z systemami SMS, VMS, PSIM, SSWiN i CCTV
– integracje z platformami oferującymi mobilne aplikacje budynkowe
– integracje z systemami zarządzania windami
– obsługa dostępu do parkingów
– monitorowanie i kontrola obiegu wyposażenia
– zarządzanie depozytorami kluczy RKD32


Łukasz Kanarek | Roger

13:30

Podczas prelekcji przedstawimy Państwu nowy sposób monitorowania zasilania awaryjnego w oparciu o chmurę Microsoft Azure. Idealne rozwiązanie dla Przemysłu 4.0, rozproszonych środowisk i jako element Smart Home. Szybko, intuicyjnie i niezwykle łatwo.


Bartłomiej Kołodziej | Impakt

14:00

Przerwa obiadowa

15:00

BCS CAD to bezpłatne narzędzie do projektowania systemów telewizji przemysłowej CCTV i wideodomofonów IP. Podczas wystąpienia zostaną omówione dostępne produkty BCS oraz funkcje nowej aplikacji:

• dopasowywanie bloków produktów,
• możliwość zobrazowania zasięgu kamer w zależności od potrzeb projektu,
• wykonanie obliczeń potrzebnej przestrzeni dyskowej,
• tworzenie zestawień projektowych,
• tworzenie schematów projektowych


Maria Głowa | BCS

15:30

Zapraszamy na prezentację firmy ASSA ABLOY oferującej rozwiązania z branży zabezpieczeń oraz fachowe wsparcie techniczne dla swoich Klientów w ramach oferty marek: ABLOY, HID, YALE, EFF EFF. LOB. W ramach prezentacji przedstawimy nasz nowy system kontroli dostępu IncedoTM Business zaprojektowany w celu dostarczenia klientom kompletnego rozwiązania integrującego produkty z portfolio Assa Abloy, a także umożliwiający współpracę z systemami firm trzecich t. j.: CCTV, SSWIN, interkomowym, BMS, VMS, ERP, RCP, Visitor Management, sterowania windami. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób podejmowane decyzje projektowe dotyczące stosowanych rozwiązań, wpływają na kwestie związane z budownictwem zrównoważonym. Przedstawimy również narzędzie do specyfikacji ASSA ABLOY Opening StudioTM, wspierające założenia BIM, które usprawnia współpracę i wymianę informacji pomiędzy uczestnikami procesu inwestycyjnego, na każdym etapie od projektowania poprzez realizację projektu. 


Beata Idziak i Alicja Leszczyńska | Assa Abloy

16:30

Konsultacje w strefie wystawiennicznej

17:00

Równolegle warsztaty poprowadzą:

– Alarmnet  zobacz szczegóły >>

– BKT Elektronik  zobacz szczegóły >>

– Nedap  zobacz szczegóły >>

– Pawlaki Pro Audio  zobacz szczegóły >>

– TP-Link  zobacz szczegóły >>

Warsztaty

18:00

Integracja i wypoczynek

20:00

Kolacja | Wieczór pełen atrakcji

Dzień II - 30.09.2021

07:00

Śniadanie 

08:30

Poranna kawa I Rozmowy w strefie wystawienniczej

09:00

Pandemia COVID-19 wywarła istotny wpływ na sytuację gospodarczą w Polsce i za granicą. Dziś wiele branż boryka się z kryzysem. Problemy z pracownikami, zachwiane łańcuchy dostaw, wzrost cen materiałów, brak dostępu do kapitału. Wszystko to stanowi duże wyzwanie dla firm. Jak może pomóc w tym prawo? W trakcie prelekcji przedstawione zostaną instrumenty prawne, które mogą pomóc przedsiębiorcom w wyjściu z kryzysu. Omówione zostaną między innymi takie zagadnienia jak kwestia siły wyższej, możliwości uchylenia się od niektórych zobowiązań, sposobu redukcji obciążeń podatkowych, restrukturyzacji przedsiębiorstwa. 


Kamil Stolarski | SMW Legal

Prezentacja ekspercka

09:30

Podczas prelekcji zaprezentujemy rozwiązanie kontroli dostępu z dostępem mobilnym oraz możliwości integracji z innymi systemami bezpieczeństwa. 


Rafał Tamborski | Dormakaba

10:00

GEMOS adv. PSIM (Physical Security Information Management) jest standardem integrującym różnorodne systemy i aplikacje bezpieczeństwa, pozwalającym na ich kontrolę przez spójny, przejrzysty i jednorodny interfejs użytkownika. Interfejs ten umożliwia zbieranie i korelację zdarzeń z wielu urządzeń, rozproszonych systemów informacyjnych i bezpieczeństwa, takich jak CCTV (z analizą wizyjną), kontrola dostępu, wszelkiego rodzaju czujniki czy systemy BMS i SMS.

Integracja systemów oparta na PSIM pozwala użytkownikom na uzyskanie wielu korzyści takich jak zwiększona kontrola zasobów i procesów bezpieczeństwa w obiektach i na obszarach, czy kompleksowy obraz sytuacyjny poparty szczegółowym raportowaniem. W konsekwencji zwiększonej efektywności rozwiązania te pozwalają zredukować koszty zarządzania bezpieczeństwem, oraz poprawić jego poziom dzięki dokładniejszej analizie danych ze zintegrowanych systemów.

Obecne rozwiązania techniczne dają nam możliwość pełnej kontroli nad algorytmami sterującymi, realizującymi coraz bardziej skomplikowane scenariusze pożarowe, aby eksploatowanie obiektu było nie tylko jak najbardziej bezpieczne dla jego użytkowników, lecz także bezproblemowe. Takim rozwiązaniem jest FPM+ nowoczesne środowisko zapewniające sterowanie wszystkimi urządzeniami przeciwpożarowymi, a także pozostałymi urządzeniami uwzględnianymi w scenariuszu pożarowym.


Piotr Matuszewski i Łukasz Głowiński | Ela-compil

10:30

WD Purple to rodzina stworzona do pracy ciągłej w rejestratorach.

 • Opowiem o kartach MicroSD, dzięki którym inteligentne urządzenia końcowe mają dostęp do szybkiej i niezawodnej pamięci masowej.
 • Dyskach WD Purple do zastosowań w podstawowych i średnich rejestratorach
 • Dyskach WD Purple Pro do zastosowań w największych instalacjach takich jak monitoring miejski i tym podobne
 • Zagrożeniach wynikających z niewłaściwego doboru dysku


Norbert Koziar | Western Digital

11:00

Przerwa kawowa i networking

11:30

Typowe oraz nowe wyzwania stawiane projektantom sieci okablowania strukturalnego. Case study na przykładzie rozwiązań pasywnych formy Corning oraz w konfrontacji z wymaganiami klienta końcowego. Wyzwania z jakim musi sprostać zespół projektowy instalacji niskoprądowych. W drugiej części prelekcji pokażemy między innymi jak ważne w budowaniu infrastruktury sieciowej jest pojęcie redundancji zarówno w zakresie transmisji danych jak i zasilania urządzeń.


Michał Najmrocki | Corning

12:00

Prezentacja 2N zostanie podzielona na dwie części. Ogólna prezentacja 2N, historia, portfolio produktów, segmenty rynku i część druga, opis konkretnego produktu.


Czesław Półtorak | 2N | Artur Kowalski

12:30

Zapraszam na prezentację w której przedstawię portfolio produktów CobiCabling oraz Excel.

Opowiem o narzędziach i materiałach skierowanych dla projektantów.

Wskażę nowe zastosowania okablowania miedzianego i kierunki jego rozwoju wynikające z potencjału rynku.


Dawid Tomczak | S-Cabling

13:00

Konsultacje w strefie wystawienniczej

13:30

Podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursów

13:50

Obiad

TP-Link

Od ponad 20 lat TP-Link redefiniuje sposób w jaki myślimy o sieciach bezprzewodowych. Stawiając na niezawodność i wydajność, producent może pochwalić się portfolio produktów, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od wymagań i budżetów. 

Robert Gawroński
SMB Channel Manager

Z TP-Link związany od 2012 roku, obecnie odpowiada za strategię sprzedaży rozwiązań biznesowych. Posiada szeroką wiedzę o sieciach i stosowanych w nich urządzeniach, przez lata pracował jako inżynier wsparcia przedsprzedażowego.

Nedap

Nedap jest firmą technologiczną założoną w 1929 roku. Nedap Security Management jest częścią rodziny Nedap mającej długą tradycję, która projektuje i opracowuje inteligentną zrównoważoną technologię stawiającą czoła współczesnym wyzwaniom. Mamy 41 lat doświadczenia w kontroli dostępu. Nasz system Nedap AEOS jest używany przez ponad 5400 organizacji w 83 krajach.

Kontrola dostępu, która daje Ci wolność.

Wnosimy wolność do codziennego życia, chroniąc ludzi, miejsca i własność. Kontrolujemy dostęp do lokalizacji fizycznych, które muszą pozostać bezpieczne – od firm do biur organów rządowych, szpitali, lotnisk, szkół, terenów przemysłowych i miejsc publicznych.

Anna Twardowska
Nedap

Absolwentka studiów MBA Uniwersytetu Georgia State w Atlancie i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, oraz studiów magisterskich na wydziale informatyki na Politechnice Poznańskiej. Od 13 lat związana z branżą Security, wcześniej IT. Od 2014 pracuje w Nedap Security Management, obecnie na stanowisku Regional Sales Manager Central & Eastern Europe gdzie odpowiada za wsparcie klientów i partnerów w tematyce systemów bezpieczeństwa, głównie kontroli dostępu.

Błażej Ożga
Nedap

Ukończył Politechnikę Lubelską, na Wydziale elektrotechniki, a następnie studia podyplomowe w zakresie systemów baz danych w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. W branży security od ponad 16. lat, nie tylko jako specjalista, lecz również jako autor kilku innowacyjnych rozwiązań. Związany z firmą Nedap Security Management od 2017 roku. Odpowiedzialny za kanał wsparcia dla projektantów, konsultantów i klientów na terenie centralnej Europy.

Pawlaki Pro Audio

Założona w 2000 roku firma zajmuje się dystrybucją oraz wsparciem technicznym interkomowych systemów łączności krytycznej na potrzeby produkcji telewizyjnej. Jej założyciel oraz właściciel Sebastian Pawlak, posiada ponad 20 letnie doświadczenie w dziedzinie profesjonalnych systemów elektroakustycznych, które zdobył pracując z wiodącymi markami pro audio na świecie.

Od 2018 roku firma Pawlaki Pro Audio jest przedstawicielem i dystrybutorem na terenie Polski uznanych światowych producentów urządzeń z branży audio-wideo, m.in. RTS Intercom Systems, Studio Technologies, COIN by Glensound, Calrec, Wisycom, BSRF, Nixer Pro Audio, Craltech, Ereca, ze specjalizacją w rozwiązaniach pro audio na potrzeby produkcji telewizyjnej i filmowej.

1 stycznia 2021 firma Pawlaki Pro Audio została wyłącznym dystrybutorem w Polsce systemów nagłośnieniowych firmy K-array, stanowiących połączenie nowoczesnego designu i bezkompromisowego dźwięku.

K-array oferuje unikalne rozwiązania w zakresie systemów dźwiękowych przeznaczonych dla instalacji stałych w takich miejscach jak butiki, restauracje, kawiarnie, hotele, sale konferencyjne, kluby muzyczne, teatry, muzea, spa, kluby fitness, stadiony, oraz rezydencji prywatnych, loftów, mieszkań, jak i również na potrzeby realizacji wszelkiego rodzaju eventów oraz dużych produkcji muzycznych.

Sebastian Pawlak
Założyciel/właściciel Pawlaki Pro Audio

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w dziedzinie profesjonalnych systemów elektroakustycznych, które zdobył pracując z wiodącymi markami pro audio na świecie. Jest uznanym i najlepszym specjalistą w dziedzinie interkomowych systemów komunikacji krytycznej w Polsce. Jego praca i zaangażowanie w projekty, a przede wszystkim nienaganne relacje biznesowe z klientami były wielokrotnie doceniane i wyróżniane w kraju i za granicą. Prowadzi politykę czystej dystrybucji urządzeń profesjonalnych przy jednoczesnym wsparciu partnerów handlowych, projektantów i integratorów systemów. Otwarty na nowe wyzwania i kontakty. Prywatnie tata trzech synów, podróżnik i fotograf.

BKT Elektronik

Kto: BKT Elektronik sp. z o.o.

Wiodący w Europie Środkowej producent systemów teleinformatycznych (ICT)

Grupa: część grupy technologicznej: Kurkus Holding S.A (kapitał 100% polski)

Doświadczenie: od 1998r.

Liczba pracowników: łącznie 1300 ( w tym ok 50 inżynierów, technologów, product mamagerów, projektantów)

Potencjał produkcyjny:  powierzchnia produkcyjno-magazynowa : 46,5 tys m2,  ponad 200 maszyn, zautomatyzowane i zrobotyzowane procesy produkcyjne, linie prefabrykacji kabli, wiązek, szaf

Obrót 2021: 361mln PLN

Produkowane i dostarczane rozwiązania:

 • Zintegrowane systemy DataCenter (CRACK/iROW, SUG, PDU, EMS, ACS, UPS, DTS)
 • Szafy i obudowy telekomunikacyjne, teleinformatyczne, indoor/outdoor
 • Obudowy dla energetyki zawodowej, automatyki przemysłowej
 • Systemy Transmisji Danych BKT
 • Technologie transmisji danych new generation kat. 8.1 i 8.2 – 25/40GBE
 • Urządzenia do pomiaru i certyfikacji sieci LAN
 • Systemy dystrybucji energii BPS i monitoringu środowiska EMS
 • System wizualizacji serwerowni SM4DC-DCIM
 • Kompleksowe rozwiązania światłowodowe dla operatorów telekomunikacyjnych
 • Usługi doradztwa technicznego i projektów instalacji elektrycznych, niskoprądowych i telekomunikacyjnych

 

BKT Elektronik intensywnie poszerza rynki sprzedaży w Europie. Nasze produkty można spotkać w Niemczech, Francji, Anglii, Islandii, Bułgaria, Rumunii, Czechach, Słowacji, Łotwie, Estonii. Jesteśmy też obecni w krajach Bliskiego Wschodu a obecnie prowadzimy dostawy do krajów środkowoafrykańskich powoli budując w tym nowym świecie rynek odbiorców publicznych i firm prywatnych.

Bkt wyróżnia dbałość o jakość produktów (IS0 9001, 14001, DIN EN ISO 3834-2, DIN EN 15085-2, badania i certyfikacje produktów: GHMT, 3P, Force), o integralną całość i wzajemne dopasowanie. Naszą unikatową przewagą rynkową jest personel doradców technicznych w zakresie określonych grup produktów oraz biuro projektowe (instalacje elektryczne, niskoprądowe, telekomunikacyjne), którego inżynierowie dysponują szeroką wiedzą i doświadczeniem w opracowywaniu dokumentacji projektowych instalacji budynkowych, liniowych oraz DataCenter (Uptime Institute, TUV-IT).

Mgr inż. Michał Piechulek
BKT Elektronik

Absolwent Politechniki Śląskiej z dyplomem w specjalności Organizacja i Zarządzanie Produkcją; dyplomowany Project Manager – Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu fila w Chorzowie.

Od kilkunastu lat związany z branżą teleinformatyki, telekomunikacji i informatyki. Konsultuje i prowadzi wiele projektów technicznych i doradza z zakresu DataCenter dla większych i mniejszych klientów; przygotowywał koncepcje projektowe dla obiektów stadionowych (Górnika w Zabrzu, Raków Częstochowa), lotniskowych (GTL-Katowice Pyrzowice, Gdańsk, Radom), DataCenter np.: Promax Media, Urząd Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie, Archiwum Narodowe w Krakowie.

Na co dzień związany z firmą BKT Elektronik zajmuje stanowisko dyrektora oddziału projektowego zajmującego się opracowywaniem dokumentacji dla instalacji niskoprądowych w oparciu o technologie BKT Elektronik oraz firm partnerskich (WiFi, CCTVipHD, BMS, FIS, SSWiNiKD, SAP i inne) rozwojem produktów dla sieciach teleinformatycznych oraz konsultacjami i nadzorami nad projektami instalacji oraz koordynacja międzybranżowa. Pod Jego nadzorem powstaje rocznie kilkadziesiąt projektów i koncepcji projektowych w zakresie infrastruktury teleinformatycznej. Współpracuje z uczelniami wyższymi, dla których przygotowuje i prowadzi konferencje techniczne z dziedziny teleinformatyki.

Uczestnik konferencji HOSTING & CLOUD TRANSFORMATION SUMMIT EUROPE, DataCenter Dynamic, OCP Summit.

Alarmnet

Alarmnet Borkiewicz – firma handlowa z 20 letnim doświadczeniem. Oficjalny Dystrybutor marek: Comelit, Apollo, HID , Intercall , ACT. Motto firmy zamyka się w zdaniu „z myślą o Twoich potrzebach, dostarczamy najlepsze rozwiązania w zakresie systemów teletechnicznych”

Marka APOLLO – to jedna z najstarszych i najstabilniejszych firm produkujących systemy Kontroli Dostępu, charakteryzujące się niemal 100% kompatybilnością wsteczną. Ponad 30 lat doświadczeń w budowaniu systemów dla takich jednostek jak choćby US MARINES, stawiają Apollo na szczycie firm dostarczających kompleksowe systemy zabezpieczeń. W Polsce rozwiązania Apollo funkcjonują między innymi w biurowcach korporacji Mercedes Benz, sieciach hipermarketów Makro, biurowcach firmy Dell.

Marka HID – wchodząca w skład największego holdingu bezpieczeństwa na świecie ASSAABLOY. Specjalizuje się w technologii zabezpieczeń Kontroli Dostępu. HID dostarcza swoje rozwiązania miedzy innymi Federalnemu Rządowi USA, zabezpieczając obiekty technologią SEOS, dokumenty identyfikacyjne w USA.

Krzysztof Borkiewicz
Alarmnet

Od blisko 30 lat zajmuje się zagadnieniami związanymi z systemami kontroli dostępu. Posiadana wiedza jest poparta doświadczeniem zdobytym podczas projektowania, instalowania oraz uruchamianiu rozległych systemów działających w Polsce i za granicą.

ROGER

Firma ROGER jest obecna na rynku od 30 lat, a przedmiotem jej działalności jest projektowanie, produkcja i sprzedaż elektronicznych systemów kontroli dostępu i automatyki budynkowej oraz rejestracji czasu pracy. Ponadto wysoka niezawodność i funkcjonalność oferowanych produktów, potwierdzona w tysiącach wdrożonych z sukcesem instalacji, przy dobrej relacji jakości do kosztu przyczyniły się do powstania rozległej sieci dystrybucji obejmującej 3 kontynenty i ponad 40 krajów. Dla oferowanych rozwiązań dostępna jest bezpłatna pomoc techniczna. Dział techniczny firmy zapewnia profesjonalne wsparcie z zakresu doboru i konfiguracji urządzeń oraz oprogramowania.

Łukasz Kanarek
Kierownik Działu Sprzedaży Krajowej i Obsługi Klienta, Roger

Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Z firmą Roger związany od 2013r. Aktualnie jako Kierownik Działu Sprzedaży Krajowej i Obsługi Klienta czynnie współpracuje z dystrybutorami, biurami projektowymi, wykonawcami oraz inwestorami oferując wsparcie projektowe na wszystkich etapach realizacji projektu. Odpowiedzialny za utrzymanie obsługi klienta na najwyższym poziomie oraz obsługę kluczowych klientów w sprawach związanych z rynkiem krajowym.

W latach 2015-2018 odpowiedzialny za przygotowanie i wdrożenie systemu RACS 5 do sprzedaży poprzez testy i uruchomienie systemu na instalacjach pilotażowych.

Tel. 882-609-601

email: lkanarek@roger.pl

IMPAKT S.A.

Jesteśmy jedną z czołowych polskich firm zajmujących się importem i dystrybucją produktów w segmencie rozwiązań sieciowych oraz szeroko pojętej elektroniki użytkowej. Jako spółka dynamicznie rozwijamy swoją ofertę w segmencie rozwiązań profesjonalnych, tworząc możliwie jak najbardziej kompleksową ofertę rozwiązań sieciowych, zarówno dla użytkownika domowego, jak również małych i średnich firm lub serwerowni. Nasza bogata oferta modeli zasilaczy awaryjnych pozwala na dobór rozwiązania dla wszelkich inwestycji niskoprądowych.

PowerWalker

Power Walker to niemiecka marka, która specjalizuje się w produkcji zasilaczy awaryjnych, będąca częścią firmy BlueWalker GmbH. Wizją marki jest dostarczanie kompleksowych rozwiązań w zakresie zasilania awaryjnego. Produkty Power Walker przechodzą dokładny czterostopniowy proces kontroli, który gwarantuje ich trwałość i niezawodność.

Bartłomiej Kołodziej
Brand Manager

Menadżer z prawie 20 letnim doświadczeniem w branży IT zarówno w kategorii hardware jak i software. Przez cały ten czas odpowiedzialny za wdrażanie nowych grup produktowych, prowadzenie spotkań biznesowych, szkoleń produktowych, zarządzanie ciągłością działania biznesu i monitorowaniem infrastruktur informatycznych. Obecnie odpowiedzialny za rozwój marki PowerWalker w Polsce i marki Lanberg w Europie.

BCS

Marka BCS została wprowadzona na polski rynek w 2008 roku. Od tego czasu obserwujemy dynamiczny  rozwój naszych produktów, w których stawiamy na funkcjonalność , wysoką jakość a przede wszystkim na niezawodność.  BCS jest świetnie rozpoznawalny wśród najbardziej wymagających klientów.

Naszym partnerom oferujemy bogaty asortyment produktów z dziedziny telewizji przemysłowej (IP, HD-CVI), wideodomofonów IP, zasilaczy oraz kontroli dostępu.  Dbając o wysoki poziom zadowolenia naszych Klientów udzielamy profesjonalnego wsparcia od zakupu po serwis.  Stawiając na jakość oferowanego sprzętu cały czas poszukujemy najlepszych rozwiązań na rynkach światowych , szkoląc i rozwijając nasz dział wsparcia technicznego, który jest dedykowany dla naszych Klientów.

BCS to dziś marka, która stawia na jakość sprzętu i obsługi.

Maria Głowa
Specjalista ds. projektów

Na co dzień związana z marką BCS. Jako specjalista ds. projektów zajmuje się utrzymaniem współpracy z projektantami, wsparciem w zakresie projektowania CCTV oraz analizą i doradztwem w zakresie doboru optymalnych rozwiązań i sprzętu.

Tytuł inżyniera uzyskała na Politechnice Łódzkiej, nadal kontynuuje naukę na Politechnice Warszawskiej o specjalizacji Technologie Cyfrowe w zarządzaniu produkcją. Aktualnie pisze prace związaną ze sztuczną inteligencją wspierającą oprogramowanie do zarządzania monitoringiem wizyjnym. 

Beata Idziak
Business Development Manager w firmie Assa Abloy Opening Solutions S.A.

Absolwentka Prywatnej Wyższej Szkoły Businessu, Administracji i Technik Komputerowych w Warszawie, magister ekonomii o specjalizacji Organizacja i Kierowanie Przedsiębiorstwem.

Od około 20 lat związana z branżą niskoprądową, ze szczególnym uwzględnieniem systemów bezpieczeństwa i automatyki budynkowej. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując dla takich globalnych producentów jak: Cerberus,  Siemens Building Technologies , Honeywell Building Solutions, Xtralis UK Ltd., Johnson Controls.

Obecnie, jako Business Development Manager w firmie Assa Abloy Opening Solutions, jest odpowiedzialna za kreowanie i wdrażanie strategii promocji i sprzedaży na rynku polskim produktów z portfolio Digital Access Solutions, w tym między innymi systemów kontroli dostępu.

Alicja Leszczyńska
Assa Abloy

Absolwentka Wydziału Architektury na Politechnice Gdańskiej. Architekt z wieloletnim doświadczeniem, od lat zainteresowana tematyką zrównoważonego rozwoju w budownictwie, członek BRE Academy.  Obecnie Dyrektor Działu Specyfikacji, zajmującego  się profesjonalnym doradztwem dla projektantów, inwestorów i wykonawców oraz ekspert w zakresie zrównoważonego budownictwa w Firmie ASSA ABLOY.

Assa Abloy

Grupa ASSA ABLOY to światowy lider branży security, oferujący kompleksowe rozwiązania w dziedzinie zabezpieczeń elektromechanicznych, takich jak kontrola dostępu, automatyka drzwiowa, technologie identyfikacji i zabezpieczenia hotelowe. Jedną z kluczowych dla całego koncernu jest fińska marka ABLOY – wiodący producent najwyższej klasy zamków elektrycznych, elektromotorycznych, okuć architektonicznych, samozamykaczy, innowacyjnych systemów elektromechanicznych oraz akcesoriów uzupełniających. Specjalizuje się również w segmencie zabezpieczeń dedykowanych Infrastrukturze Krytycznej, przemysłowi, IT, telekomunikacji i logistyce.

SALTO Systems

Firma SALTO Systems powstała w 2001 roku i od początku swojego istnienia redefiniuje świat elektronicznej kontroli dostępu. We wszystkim, co robimy, kierujemy się innowacyjnością oraz potrzebami naszych klientów, dlatego w przeciągu zaledwie kilku lat istnienia SALTO stało się liderem na rynku najnowocześniejszych technologii. Obecnie jesteśmy największym dostawcą elektronicznej kontroli dostępu w Europie i jednym z największych na świecie.

Główna siedziba firmy znajduje się w kraju Basków (Północna Hiszpania), firma SALTO posiada także swoje biura w 37 innych krajach na wszystkich kontynentach. Od 2013 roku działamy również w Polsce i cały czas planujemy dalszy rozwój.

Obecnie firma działa już w ponad 90 krajach. Na całym świecie zrealizowanych zostało kilkadziesiąt tysięcy projektów i zainstalowanych ponad 5.000.000 elektronicznych okuć SALTO. Szacuje się, że ponad 40.000.000 ludzi na świecie codziennie posługuje się technologią SALTO.

Przemysław Dawidziuk
Sales Manager Poland w Salto Systems

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. W sektorze zabezpieczeń pracuje już ponad 15 lat, jest specjalistą i konsultantem/doradcą projektowym w zakresie systemów bezpieczeństwa, głównie kontroli dostępu. W przeszłości odpowiedzialny za wprowadzenie na rynek polski rozwiązań z zakresu Zintegrowanych Systemów Bezpieczeństwa.

W firmie Salto Systems zajmuje się wsparciem inwestorów, projektantów oraz partnerów biznesowych w zakresie bezprzewodowych systemów kontroli dostępu SALTO Systems.

Kamil Stolarski
SMW Legal

Doktor nauk prawnych, radca prawny i członek zarządu stowarzyszenia buildingSMART Polska. Prowadzi zajęcia dydaktyczne w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, Politechnice Warszawskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Partner w SMW Legal, zarządzający procesem obsługi prawnej Klientów kancelarii.

SMW Legal

SMW Legal jest nowoczesną i nakierowaną na obsługę Klientów biznesowych kancelarią prawną. Traktujemy praktykowanie prawa nie jako zwykłą pracę, ale jako sztukę. Wzmacniając biznes prawem pomagamy w pełni wykorzystać potencjał przedsiębiorstw, zwiększając ich bezpieczeństwo i konkurencyjność.

Zajmujemy się tym, co dla przedsiębiorstwa jest najważniejsze – od prawa pracy, obsługi kontraktów i podatków, przez sprawy związane z prawem spółek i bieżącym prowadzeniem działalności gospodarczej. Dzięki zespołowi, w którego skład wchodzą specjaliści z wielu dziedzin, a także zewnętrznym ekspertom możemy zapewnić kompleksową opiekę prawną dla Klientów.

Jako kancelaria od lat prowadzimy szkolenia. Przeprowadziliśmy już ponad 1000 godzin dla uczelni wyższych, przedsiębiorców, zamawiających publicznych.

Dormakaba

Jesteśmy jedną z trzech największych firm na globalnym rynku rozwiązań zabezpieczeń i kontroli dostępu. Oferujemy rozwiązania bezpiecznego dostępu do pokoi i budynków z jednego źródła. 15 tysięcy naszych pracowników i wielu partnerów biznesowych jest gotowych służyć pomocą w ponad 130 krajach.

Grupa dormakaba to firma o ugruntowanej pozycji z ponad 150 letnim doświadczeniem. Niezależnie od tego, gdzie nasi klienci potrzebują innowacyjnych, godnych zaufania rozwiązań z zakresu dostępu i bezpieczeństwa, mogą na nas liczyć. Wysokiej jakości portfolio naszych produktów, znajduje zastosowanie w hotelach, sklepach, obiektach sportowych, lotniskach, szpitalach, domach lub biurach. Na całym świecie.

Nasze portfolio zawiera rozwiązania spełniające wszystkie wymagania: systemy wejść w tym automatyka drzwiowa i fizyczna kontrola dostępu, mechaniczne systemy klucza, technikę drzwiową, systemy okuć do szkła, kontrolę dostępu i dane elektroniczne, systemy zamków hotelowych, akustyczne ściany mobilne. Oferujemy także serwis.

Rafał Tamborski
Kierownik działu kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy w dormakaba Polska

Jest koordynatorem centrum kompetencyjnego dla części krajów regionu. Prowadzi międzynarodowe projekty dormakaba w Polsce w zakresie kontroli dostępu. Odpowiada za współpracę bezpośrednią z klientami jak i współpracę z Partnerami. W dormakaba pracuje od 2011 roku. Wcześniej pracował w firmach z branży IT. Swoją edukację zakończył na Politechnice Poznańskiej z tytułem magistra inżyniera.

Ela-compil

Dwa flagowe produkty Ela-compil to świetnie znany od lat na rynku GEMOS (integruje wszystkie systemy związane z bezpieczeństwem w obiekcie)  i FPM+ (centrala sterująca urządzeniami ppoż.). Obydwa systemy są regularnie rozwijane i znalazły zastosowanie w przeszło 300 projektach w Polsce. Technologia Ela-compil często wykorzystywana jest w obiektach infrastruktury krytycznej, ale także w sektorze komercyjnym. Wśród obiektów referencyjnych znajdują się m.in. lotniska, stadiony, dworce, biurowce, elektrownie, fabryki, galerie handlowe i wiele innych. 

6 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO PRACOWAĆ Z ELA-COMPIL?

 1. Oferujemy 30 letnie doświadczenie w zakresie projektowania, instalacji, uruchamiania, konserwacji i serwisowania wszelkich systemów zabezpieczeń. Posiadamy szerokie spojrzenia na zagadnienia związane bezpośrednio z funkcjonowaniem integrowanych urządzeń i systemów.
 2. Nasz zespół inżynierów to nie tylko eksperci z zakresu integracji urządzeń bezpieczeństwa, ale także wykfalifikowani i uprawnieni projektanci systemów bezpieczeństwa legitymujący się bogatym doświadczeniem i wieloma zrealizowanymi projektami o dużej skali złożoności.
 3. Posiadamy własne działy R&D w obszarach software i hardware, możemy szybko opracować interfejsy komunikacyjne do nowych systemów i urządzeń. Jest to szczególnie doceniane przy posiadaniu wielu systemów, często w obiektach już funkcjonujących, w których zainstalowane są systemy pochodzące od różnych producentów na przestrzeni kilku lat.
 4. Będąc członkiem międzynarodowej grupy GRETSCH-UNITAS GROUP mamy możliwość czerpać z doświadczeń naszych zagranicznych kolegów, którzy realizują projekty w wielu miejscach na całym świecie.
 5. Jako Ela-compil możemy występować w roli samodzielnego integratora, który całość prac wykonuje bez udziału innych podmiotów – bezpośrednio na zlecenie inwestora. Mamy jednak bardzo elastyczne podejście do realizacji projektów – możemy całe know-how przekazać naszym PARTNEROM, którzy po cyklu szkoleń są w stanie samodzielnie zaprojektować, zainstalować, uruchomić a następnie konserwować system GEMOS i FPM+.
 6. Prowadzimy regularne szkolenia, mające na celu popularyzację bezpieczeństwaw ochronie przeciwpożarowej, zarządzania kryzysowego oraz ochrony ludzi i mienia. Jesteśmy organizatorem specjalistycznych szkoleń dla projektantów, instalatorów i konserwatorów systemów sygnalizacji pożaru.

 

FPM+ czyli Fire Protection Manager, to nowoczesne środowisko zapewniające sterowanie wszystkimi urządzeniami przeciwpożarowymi, a także pozostałymi urządzeniami uwzględnianymi w scenariuszu pożarowym. 

Elementami składowymi FPM+ jest modułowa centrala sterująca, której zadaniem jest przejęcie sygnału alarmowego z systemu sygnalizacji pożaru i wykonanie ręcznych  lub/i zaprogramowanych algorytmów sterowania oraz program FireMATRIX, za pomocą którego można dowolnie konfigurować centralę FPM+. Program FireMATRIX  poza konfigurowaniem centrali sterującej umożliwia także przeprowadzenie testów na dowolnym etapie instalacji. Jedną z wielu innowacji jakie posiada FireMATRIX jest funkcja generowania gotowych protokołów z przeprowadzonych testów. 

 

Czytaj więcej na www.ela.pl/profesjonalnie

Piotr Matuszewski
Dyrektor działu produkcji w firmie Ela-compil

mgr inż. Piotr Matuszewski, Dyrektor działu produkcji w firmie Ela-compil, szef działu FPM+

Absolwent Politechniki Poznańskiej w specjalizacji Elektroniczna Aparatura i Systemu Pomiarowe. Członek Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa posiadający nieograniczone uprawnienia do projektowania i kierowania robotami w branży telekomunikacyjnej. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w branży technicznej ochrony obiektów. Autor licznych publikacji branżowych, prelegent na konferencjach i seminariach. Autor i współautor projektów systemów zabezpieczeń i systemów technicznej ochrony przeciwpożarowej.

Łukasz Głowiński
Dyrektor Działu Handlowego w firmie Ela-compil

Mgr. inż. Łukasz Głowiński – ekspert branży zabezpieczeń. Od blisko 10 lat związany z Ela-compil. Obecnie Dyrektor Działu Handlowego.

Autorytet w branży zdobył łącząc teorię z praktyką. Brał udział przy realizacji ponad kilkuset projektów, udzielając wsparcia w zakresie integracji systemów bezpieczeństwa i sterowania przeciwpożarowego.

Dane kontaktowe:
Łukasz Głowiński – Dyrektor Sprzedaży
l.glowinski@ela.pl
+48 502 790 814
Ela-compil Sp. z o.o.

Western Digital

Western Digital jest jednym z największych producentów dysków twardych na świecie. Firma z ponad 50-letnią tradycją, właściciel licznych patentów, w swoim portfolio posiada kompletną ofertę produktów do magazynowania danych, w tym dedykowaną systemom monitoringu smart video serię WD Purple składającą się z trwałych dysków twardych, szybkich kart pamięci oraz serie specjalistycznych dysków WD Gold i Ultrastar do średnich i dużych centrów danych. Jako lider w dziedzinie infrastruktury danych, firma wprowadza innowacje potrzebne do pomocy klientom w przechwytywaniu, zachowywaniu, uzyskiwaniu dostępu oraz edycji coraz większej liczby różnorodnych danych – od zaawansowanych centrów danych, przez czujniki mobilne, po urządzenia osobiste.

Action

ACTION (GPW: ACT) działa na rynku od 1991 r. Główna siedziba firmy i jej centrum logistyczne mieści się w Zamieniu pod Warszawą. Podstawową działalnością ACTION jest szeroko pojęta dystrybucja. Podążając za światowymi trendami rynkowymi, firma w 2016 r. uruchomiła ACTION Business Center, czyli dział dystrybucji z wartością dodaną (VAD). W ramach tej struktury ACTION posiada kompleksowe usługi doradcze i szkolenia oraz wsparcie techniczne z zakresu m.in. sieci przewodowe i bezprzewodowe, CCTV, smart home i automatyka domowa, instalacji PV. Action Business Center współpracuje z topowymi producentami z segmentu rozwiązań biznesowych, stale powiększając swoją ofertę w tym zakresie.

Norbert Koziar
Menedżer ds. sprzedaży produktów marki Western Digital w Polsce

Od ponad 15 lat współpracuje z dystrybutorami oraz sprzedawcami dysków twardych, doradzając dobór urządzeń dedykowanych różnorodnym potrzebom i rozwiązaniom oraz pośrednicząc w kontaktach pomiędzy Western Digital i Klientami firmy. Zarządza sprzedażą dysków twardych i kart pamięci WD Purple dedykowanych prostym oraz zaawansowanym systemom Smart Video. Prywatnie maż i ojciec, miłośnik nurkowania, ratownik wodny oraz dogoterapeuta, właściciel dwóch psów rasy nowofundland i labrador.

Corning

Opierając się na ponad 160 lat wiedzy o materiałach i inżynierii procesowej, firma Corning kreuje i wytwarza przełomowe produkty, które znajdując zastosowanie w zaawansowanych technicznie urządzeniach, rozwiązaniach telekomunikacyjnych, w sferze nauki, przyczyniają się do wzrostu komfortu życia i codziennej pracy.

Corning Optical Communications Polska, część segmentu telekomunikacyjnego firmy Corning, jest wiodącym producentem rozwiązań światłowodowych systemów łączności dla systemów głosowych, danych i aplikacji sieciowych wideo na całym świecie. Oferujemy najszerszy asortyment rozwiązań światłowodowych i miedzianych produktów end-to-end dla sieci klientów telekomunikacyjnych.

Ponadto Corning oferuje pełen zakres pasywnych rozwiązań optycznych dla zróżnicowanych aplikacji Fibre-to-the-Home (FTTH), Data Centers, LAN/WAN. Na przestrzeni lat, jako producent włożyliśmy wiele wysiłku we wdrażanie  innowacji (plug and play, produkty prekonektoryzowane), co jest branżowym wyróżnikiem. Jesteśmy jednym z niewielu dostawców zapewniających pełną gamę usług dla projektów FTTH.

Poltel Telecom

Firma POLTEL od 1994 roku znana jest na rynku jako dystrybutor pełnej gamy produktów do budowy sieci telekomunikacyjnych, teletechnicznych, teleinformatycznych i prowadzi działalność w zakresie kosztorysowania i dostaw telekomunikacyjnego osprzętu pasywnego i aktywnego (sieciowego) w bardzo szerokim asortymencie.

Poprzez wieloletnią współpracę z wiodącymi na polskim, europejskim i światowym rynku producentami i dostawcami , staliśmy się multibrandowym dostawcą sprawdzonych produktów i systemów.

Firma POLTEL prowadzi wyłącznie działalność handlową, doradczą i szkoleniową obejmującą realizację bieżących i inwestycyjnych dostaw materiałowych. Wprowadza do oferty wyłącznie rozwiązania niezawodne, spełniające wymagania europejskich i polskich  norm branżowych, objęte polityką gwarancyjną i reasekuracyjną przez producentów. Gwarantuje oryginalność oferowanych produktów i zakup poprzez autoryzowane i legalne kanały sprzedaży producentów na polskim rynku.

Firma POLTEL jest sprawdzonym i wiarygodnym dostawcą z wieloletnim doświadczeniem w branży. Strategia marketingowa firmy ukierunkowana jest na budowanie długofalowych, pozytywnych relacji zgodnie z ideą:

„Naszym celem jest wspólny biznes…”

Michał Najmrocki
Corning

Od wielu lat związany z profilem produkcyjnym branży telekomunikacyjnej oraz firmą Corning. Poprzez połączenie zebranych doświadczeń z różnych działów oraz wykształcenia kierunkowego czynnie biorący udział w rozwoju wsparcia technicznego w powierzonym regionie, zwiększaniu świadomości marki oraz rozszerzaniu dostępności produktów na rynku.

2N

Firma 2N należy do liderów w dziedzinie systemów kontroli dostępu IP.

Jesteśmy pionierem innowacji w tym sektorze, opracowując pierwszy na świecie domofon IP w 2008 roku oraz pierwszy domofon LTE/4G dziesięć lat później. Obecnie oferujemy pełen zakres rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa, systemów kontroli dostępu i komunikacji zewnętrznej w budynkach. 2N obsługuje zarówno rynek mieszkaniowy, jak i komercyjny. Nasze rozwiązania współdziałają z technologią Bluetooth oraz urządzeniami mobilnymi.

2N jest od 2016 roku członkiem Grupy AXIS i posiada oddziały w jedenastu krajach oraz rozległą sieć dystrybucji na całym świecie.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.2N.cz

Czesław Półtorak
Business Development Manager Poland, 2N

Od ponad 20 lat związany z branżą security, a szczególnie z systemami kontroli dostępu. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując dla ADT, Tyco, HID, CEM. Obecnie pełni rolę BDM w firmie 2N, czołowego producenta systemów intekomowych i kontroli dostępu IP. Odpowiedzialny za rozwój i wdrażanie produktów 2N w sektorach residential i commercial.

S-Cabling

Prowadzimy szkolenia, projektujemy oraz dostarczamy, a także prowadzimy fachowe doradztwo w zakresie nowoczesnych technologii sieciowych.

Jesteśmy przedstawicielem takich producentów wysokojakościowych podzespołów do sieci okablowania miedzianego oraz światłowodowego, jak CobiCabling, CobiNet, SIEMON, EXCEL NETWORKING czy AT&T Cabling Systems.

W zakres naszych działań wchodzą regularne szkolenia z zakresu okablowania strukturalnego, prowadzone dla firm instalacyjnych, zakończone wydaniem Certyfikatu Instalatora.

Autoryzacja uzyskana po szkoleniu pozwala na objęcie wykonanych instalacji gwarancją wieloletniej niezawodności, za sprawą świetnie wykwalifikowanych pracowników i produktów, których producenci cieszą się uznaniem na całym świecie.

 W naszej codziennej pracy najważniejszy jest dla nas sukces naszych Klientów. To właśnie on jest warunkiem powodzenia i misją S-Cabling. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie i z pełną uwagą.  Dzięki zaangażowaniu oraz kompleksowej ofercie nasza praca stanowi dla każdego Klienta mierzalną, realną wartość.

Usługi naszej firmy, niezależnie czy mówimy o szkoleniach, projektach okablowania strukturalnego, czy doradztwie w tym zakresie, mają przede wszystkim wymiar praktyczny, a naszą dewizą jest skuteczność w działaniu.

Priorytetem S-Cabling jest dbałość o dobre relacje – zarówno w pracy z Klientem, jak i z dostawcami, a także z całym naszym zespołem. Ważna jest dla nas kultura organizacji i standardy obowiązujące u naszych Klientów.

Dawid Tomczak
Regionalny Kierownik Sprzedaży

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

Od 10 lat związany z firmą S-Cabling.  Jako Kierownik Sprzedaży, zarządza wieloma, bardzo ambitnymi projektami. Odpowiada za kontakty z dystrybutorami, wykonawcami, projektantami i klientami końcowymi.

Tel. 508 471 793

e-mail: d.tomczak@s-cabling.pl

Warsztaty BKT Elektronik

 

Podczas warsztatów technicznych BKT będziemy mogli zaprezentować naszym gościom i wspólnie podyskutować w zakresie kilku tematów:

1 – zintegrowane serwerownie; czyli szczelne szafy zintegrowane z :
– klimatyzacją, dystrybucją zasilania, monitoringiem parametrów środowiskowych, systemem gaszenia, kontrolą dostępu i funkcją alarmowego otwarcia oraz zintegrowanym systemem wizualizacji elementów SM4DClite.
W dwóch odsłonach: Compact DC i Micro DC.
Szafa w funkcji całej serwerowni.
Różnice pomiędzy rozwiązaniami.
Dostępne komponenty
Zasady doboru
Zastosowania i walory użytkowe dla klientów
Wprowadzenie:
https://www.bkte.pl/rozwiazania-systemowe/data-center/bkt-4data-center/bkt-4compactdc
https://www.bkte.pl/rozwiazania-systemowe/data-center/bkt-4data-center/bkt-4microdc

2 – korzystanie z aplikacji BKT-CAD;
projektowanie systemów teleinformatycznych w środowisku CAD
nowe funkcjonalności:
schematy teleinformatycznych instalacji budynkowych
– aranżacje pomieszczeń serwerowni; układy rzędowe, zimne/ciepłe korytarze, dobór klimatyzatorów iROW.
Wprowadzenie:
https://www.bkte.pl/rozwiazania-systemowe/uslugi-projektowe/narzedzia-projektowe/bkt-cad-2d

3- Projektowanie BIM; narzędzia projektowe teleinformatyczne:
Rodziny revitowe, dostępne biblioteki, zasady wykorzystywania i zastosowanie
Wprowadzenie:
https://www.bkte.pl/rozwiazania-systemowe/uslugi-projektowe/narzedzia-projektowe/bkt-bim-3d

4- CPR – wspólne wnioski ze stosowania dyrektywy unijnej w zakresie klasyfikacji pod względem pożarowym.
Wspólna dyskusja, doświadczenia i praktyki;
Podzielmy się wspólnymi przemyśleniami w tym względzie.
Wprowadzenie:
https://www.bkte.pl/support/cpr-artykuly/klasyfikacja-kabli-pod-wzgledem-pozarowym.-europejska-klasyfikacja-kabli-stanowiacych-wyroby-budowlane-

Warsztaty TP-Link
„Omada SDN – wprowadzenie do systemu Omada.”

Podczas warsztatów Uczestnicy będą mogli w praktyczny sposób zapoznać się z możliwościami rozwiązania TP-Link poprzez ich konfigurację. Każdy z uczestników będzie pracować z punktem dostępowym, przełącznikiem PoE, routerem oraz kontrolerem sprzętowym, na których przeprowadzi konfigurację podstawowych i najczęściej spotykanych funkcji takich jak stworzenie wielu sieci bezprzewodowych (Multi SSID), konfiguracja VLAN czy utworzenie strony powitalnej.
Warsztaty prowadzone będą przez inżyniera wsparcia technicznego TP-Link.

Prosimy o zabranie ze sobą na szkolenie:
• Laptopa wyposażonego w port Ethernet, z zainstalowanym systemem Windows 7 lub nowszym (niezbędny będzie dostęp do konta administratora w systemie operacyjnym);
• Dodatkowego urządzenia mającego możliwość komunikacji z Internetem poprzez WiFi np. smartfona.

W przypadku braku portu Ethernet w laptopie możemy na czas szkolenia udostępniść kartę sieciową Ethernet do portu USB – proszę o zgłoszenie takiej sytuacji przed konferencją.

Warsztaty Nedap
„Strefowanie w systemach kontroli dostępu.”

W jaki sposób stworzyć dobry projekt systemu zabezpieczeń? Pomoże ci w tym model strefowania, który zaprezentuję podczas warsztatów.
Przedstawię pełny plan, począwszy od wymagań klienta, poprzez zarządzanie ryzykiem aż po znalezienie balansu pomiędzy kosztami, bezpieczeństwem i wygodą używania.

Warsztaty Pawlaki Pro Audio

Tematyka warsztatów:

Dobór dyskretnego nagłośnienia czy systemu łączności krytycznej wcale nie musi być trudny. Podczas warsztatów omówimy przede wszystkim przykłady rozwiązań i zastosowań systemów K-array oraz przybliżymy tajniki skrojonych na miarę potrzeb systemów interkomowych RTS (Bosch). Jeśli czas nam pozwoli, to pokażemy również od wewnątrz sposób zarządzania sygnałami AV w systemach transmisji światłowodowej Ereca.

 

Warsztaty Alarmnet

Tematyka warsztatów:

 1. Programowanie czytników Signo przy użyciu aplikacji HID Reader Manager.
 2. Stosowanie czytnika biometrycznego Signo w warunkach pandemii.
Artur Kowalski
Dyrektor Techniczny w CTI MIKROTEL

Od 30 lat związany z branżą TELCO i IT, od blisko 20 lat zajmuje się wdrażaniem na polskim rynku rozwiązań opartych o produkty firmy 2N. Zebrana wiedza i doświadczenie z różnych dziedzin pozwala na rozwiązywanie większości problemów związanych z niestandardowymi potrzebami klientów.

INFOMUSIC

Największy portal muzyczny w Polsce

Signum Project
SIGNUM PROJECT to firma z długim doświadczeniem w zakresie projektowania i dostarczania rozwiązań multimedialnych oraz nowoczesnych technologii budynkowych dla rynku korporacyjnego, edukacyjnego oraz ekspozycyjnego. Zespół SIGNUM PROJECT to osoby z wieloletnim doświadczeniem z wielu dziedzin co pomaga w tworzeniu zaawansowanych technologicznie, dedykowanych rozwiązań dla każdego odbiorcy oraz ich integracji z pozostałymi systemami w budynku, architekturą czy scenografią. Dzięki połączeniu wielu dziedzin i kreatywnego podejścia do tworzonych projektów, uzyskujemy rezultaty wyróżniające naszych Klientów oraz ich ofertę, a także sposób pracy. Nietypowe realizacje są naszą najlepszą wizytówką, ale również w bardziej praktycznych aplikacjach potrafimy sprawić aby odznaczały się one wyjątkową jakością oraz stanowiły niezawodne narzędzie i wsparcie w codziennym funkcjonowaniu.
Dr inż. Grzegorz Łukasz Augustyn

20 lat doświadczenia w branży inteligentnych technologii automatyki budynku oraz multimediów, doktor nauk technicznych o specjalności Wibroakustyka i inżynieria dźwięku (doktorat obroniony w 2005 roku), wykłady i zajęcia prowadzi na Wydziale Zarządzania AGH w ramach wdrażania nowego przedmiotu nauczania Zarządzanie Informacją Multimedialną. Od wielu lat prowadzi własną działalność gospodarczą w dziedzinie integracji zaawansowanych systemów multimedialnych oraz nowoczesnych instalacji inteligentnego i zintegrowanego budynku. Jako jedyny w kraju posiada certyfikat THX, jest także członkiem i certyfikowanym instalatorem CEDIA oraz InfoCOMM/AVIXA z prawami do prowadzenia szkoleń i wykładów. Posiada także uprawnienia ISF oraz wiele certyfikatów branżowych i producenckich. Prowadzi szkolenia oraz czynnie zajmuje się consultingiem i doradztwem technicznym oraz nadzorami nad realizacją inwestycji. Czynnie uczestniczy w pracach zagranicznych komisji standaryzacyjnych oraz doradztwa produktowego. Zajmuje się także projektowaniem, doradztwem i konsultingiem oraz audytem w zakresie nowoczesnych technologii budynkowych.