Oferta

 

Bramy przesuwne
Bramy skrzydłowe
Bramy garażowe i kraty
więcej na: Bramy

Ogrodzenie przemysłowe specjalne wykonane jest z paneli prostych lub przetłaczanych z zabezpieczeniem górnym za pomocą drutów kolczastych i Concertiny. Na odkosach znajdujących się w gónej częsci ogrodzenia pod kątem 45 stopni przymocowany jest drut kolczasty, ostrzowy, żyletkowy lub Concertina. Tego typu zabezpieczenia stosujemy do zapewnienia bezpieczeństwa na obiektach specjalnych a także obiektach infrastruktury krytycznej gdzie bezpieczeństwo jest kluczowym elementem dla społeczeństwa i rozwoju Państwa jak lotniska, bazy woskowe, ambasady, centra danych rafinerie itp.

Dodatkowo dostępne są także ogrodzenia antyterrorystyczne HVM, które zostały przetestowane zgodnie ze standardami PAS 68 i IWA 14 potwierdzone stosownymi certyfikatami. Produkty te są specjalnie zaprojektowane i zainstalowane, aby wytrzymać różnorodne ataki z udziałem pojazdów w zabezpieczeniu obwodowym.

więcej na: Bramy i ogrodzenia

Zastosowanie zaawansowanych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa i nadzoru nad wejściami do budynków to obecnie warunek konieczny praktycznie w każdym dużym biurowcu, zakładzie produkcyjnym, w siedzibach instytucji, szpitalach czy na lotniskach. Rolę tę spełniają systemy kontroli dostępu – sieć urządzeń i oprogramowania, która automatyzuje nadzór nad ruchem osób w budynkach i nie tylko.

System kontroli dostępu składa się z kilku elementów – może być ich mniej lub więcej w zależności od potrzeb danego podmiotu. Aby spełniał swoją rolę, musi składać się m.in. z bramek, czytników kart zbliżeniowych, elektronicznych zamków oraz programu, który steruje całym systemem.

Oprogramowanie systemu kontroli dostępu pozwala m.in. na wydzielenie różnych stref na danym obszarze. Każdemu pracownikowi czy innej osobie można przypisać uprawnienia do przebywania wyłącznie w określonych strefach i w konkretnych przedziałach czasowych. Co więcej, w razie potrzeby system pozwala nawet na wskazanie dokładnej lokalizacji konkretnego pracownika przebywającego w danej strefie. Pozwala to na szybką reakcję chociażby w przypadku nieuprawnionego przekroczenia czasu, w którym osoba ta może przebywać w konkretnej strefie.

więcej na: Kontrola dostępu i monitoring

Estetyczne, nowoczesne, zapewniające większe bezpieczeństwo niż tradycyjne szlabany – stałe i automatyczne słupki parkingowe to obecnie coraz częściej wykorzystywane rozwiązanie. Zapory parkingowe bardzo dobrze komponują się praktycznie z każdym otoczeniem – niezależnie od tego, czy montowane są przy nowoczesnych biurowcach ze szkła i aluminium, czy na Starym Mieście o zabytkowej architekturze.

Blokady parkingowe są też bardzo praktyczne, chociażby ze względu na swobodę ruchu pieszych, którzy nie muszą omijać pokaźnego szlabanu. Słupki parkingowe parkingowe dzielą się na stałe, półautomatyczne oraz automatyczne.

więcej na: Słupki parkingowe

PODZIEMNE ROZDZIELNICE ELEKTRYCZNE I ZASILAJĄCE

Półautomatyczne podziemne rozdzielnice umożliwiają wykorzystanie mediów takich jak: elektryka, woda, sprężone powietrze, nagłośnienie.
Bloki zasilające wysuwane z ziemi są stosowane w miejscach zazwyczaj wykorzystywanych do ruchu kołowego lub pieszego.

Ziemne bloki instalowane są również na placach okresowo używanych do imprez,koncertów,targowisk i dzięki swojej konstrukcji są estetycznym elementem architektury użytkowej.
Stosowane są równie przy zasilaniu obiektów sportowych, estrad lub placów handlowych
Zastosowanie studni elektrycznych umożliwia rezygnację z rozmieszczenia kabli, rur na powierzchni co na pewno przyczyni się do estetyki i bezpieczeństwa uczestników.

więcej na: Rozdzielnice elektryczne

Mały czy duży, zewnętrzny czy zadaszony, jedno czy dwupoziomowy – każdy parking wymaga odpowiedniego wyposażenia. Szlaban, kolczatka, system parkingowy, system monitoringu – to bardzo ważne, lecz nie jedyne elementy sprawnie funkcjonującego parkingu. Nie mniej istotne jest stworzenie funkcjonalnego oznakowania poziomego i pionowego, zamontowanie progów zwalniających, luster, blokad postojowych czy stróżówek.

Oczywiście nie każdy parking wymaga zastosowania wszystkich wymienionych powyżej elementów wyposażenia. Wszystko zależy od specyfiki terenu oraz potrzeb użytkowników parkingu. Kompletując wyposażenie parkingu, należy zwrócić uwagę na jego jakość i profesjonalizm montażu.

Weźmy pod uwagę chociażby wykonanie oznakowania poziomego – zastosowanie odpowiedniej technologii bezpowietrznego podawania farby pozwoli na stworzenie idealnie równych krawędzi. Oznakowanie takie wykaże się trwałością, dzięki czemu nie będzie trzeba go odnawiać co kilka miesięcy. Sprawnie funkcjonujący parking powinien być dobrze zaprojektowany – starannie rozplanowane oznakowanie poziome i pionowe zwiększa bezpieczeństwo, poprawia płynność ruchu na parkingu i ułatwia korzystanie z niego.

Kolejnym elementem stanowiącym niezbędne wyposażenie wielu parkingów jest stróżówka, zwana także budką parkingową. Wykonana z lekkiej konstrukcji stalowej, pokryta warstwą elewacyjną z blachy niskotrapezowej lub płyty wielowarstwowej, do tego ocieplona wełną mineralną lub specjalnym wypełnieniem o właściwościach izolacyjnych zapewnia komfort pracy ochroniarzom lub kasjerom w przypadku parkingów bez automatycznego systemu sprzedaży biletów.

Blokady postojowe uniemożliwiają dostęp do indywidualnych miejsc parkingowych, a także zabezpieczają miejsca mogące stanowić potencjalne niebezpieczeństwo – wystające elementy itp. Ograniczniki różnią się kształtem, wielkością, kolorem i rodzajem zamknięcia. Wybierając blokady postojowe jako elementy wyposażenia parkingu, należy zwrócić uwagę na ich zabezpieczenie antykorozyjnie – ocynkowanie ogniowe zapewnia doskonałą ochronę przed wpływem czynników atmosferycznych.

Parkingi, w których występują długie odcinki prostej jezdni, wymagają zastosowania progów zwalniających. Montuje się je w miejscach często uczęszczanych przez pieszych lub zapobiegawczo na całym obszarze parkingu. Wykonane z masy chemoutwardzalnej, są widoczne dzięki kontrastowej kolorystyce, a często także elementom odblaskowym.

Warto także wspomnieć o lustrach – montuje się je w miejscach ograniczonej widoczności, np. na wyjazdach z parkingu. Lustra z czerwono-białym obramowaniem posiadają certyfikaty i atesty, dzięki którym mogą być stosowane na drogach publicznych. Natomiast na terenie parkingu często montuje się lustra mniejsze – ułatwiają one bezpieczne manewrowanie i ograniczają ryzyko uszkodzenia auta lub stłuczki.

więcej na: Wyposażenie parkingu

ZAPORY ANTYTERRORYSTYCZNE

Zapory antyterrorystyczne w wielu sytuacjach są niejednokrotnie najskuteczniejszym sposobem aby zabezpieczyć chroniony przejazd i zapewnić najlepszą ochronę strefy do zabezpieczenia. Zapory i bariery drogowe w naszej ofercie dzięki swej konstrukcji umożliwiają zatrzymanie rozpędzonego pojazdu o wadze 7,5 tony czy nawet do 30 ton z prędkością 80 km/h.

Korzystamy z rozwiązań skutecznie stosowanych od wielu lat przez specjalistów z branży zabezpieczeń antyterrorystycznych co potwierdzają specjalne atesty i certyfikaty zgodne z klasą K4,K8,K12 (M30,M50) w standardzie PAS 68.

O czym informuje standard PAS 68?
Stowarzyszenie dostawców zabezpieczeń wprowadziło system weryfikacji, aby zapewnić zaufanie klientom z branży ochrony obwodowej i zapewnić, że członkowie stowarzyszeń są zgodni z międzynarodowymi normami jakości.
Zapory takie przeszły realistyczne testy tzw. crash testy wykonane przez niezależne firmy i laboratoria międzynarodowe gwarantujące skuteczność zabezpieczenia. Czas otwierania zapory antyterrorystycznej to 4-6 sekund a dzięki systemowi EFO blokada czas ten może wynosić nawet 1,5 sekundy.

Zapory drogowe wykonujemy na wymagany wymiar wraz z dodatkowym osprzętem wymaganym na chronionym obiekcie. W naszej ofercie dostępne są zapory dostosowane do potrzeb miejsca montażu np. standardowe zapory drogowe z głębokim fundamentem a także specjalne zapory antyterrorystyczne z niskim fundamentem osadzenia co umożliwia montaż blokady w miejscach gdzie znajdują się różne media uniemożliwiające montaż standardowej bariery.  Zapory drogowe antyterrorystyczne możemy podłączyć do dowolnego systemu kontroli dostępu

więcej na: zapory antyterorrystyczne

Usługi

 • Audyty bezpieczeństwa
 • Wykonywanie planu ochrony obiektu
 • Wykonania koncepcji montażu systemu wykrywania włamania
 • Wykonania koncepcji montażu systemu ochrony obwodowe obiektów przemysłowych i infrastruktury krytycznej.
 • Wykonanie kompleksowego dokumentu w postaci załącznika antyterrorystycznego do planu ochrony wraz z etapem uzgadniania go z właściwą terytorialnie jednostką Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego
 • Projektowanie technicznych systemów zabezpieczeń
 • Opracowanie koncepcji systemów zabezpieczeń antyterrorystycznych 
 • Opracowanie projektów budowlanych dla dostawy i montażu zapór antyterrorystycznych (bollardy, zapory typ Road blocker, automatyczne słupy antyterrorystyczne, blokady i  szlabany antyterrorystyczne itp.) spełniających kryteria ochrony antyterrorystycznej
 • Opracowanie dokumentacji projektowej wykonawczej niezbędnej dla dostawy i montażu zapór antyterrorystycznych (bollardy, zapory typ Road blocker, automatyczne,słupy antyterrorystyczne, blokady i szlabany antyterrorystyczne itp.) spełniających kryteria ochrony antyterrorystycznej
 • Montaż słupków parkingowych, bollardów antyterrorystycznych 
 • Montaż zapór i blokad drogowych antyterrorystycznych 
 • Montaż mobilnych barier antyterrorystycznych z możliwością ich wypożyczenia
 • Montaż bram, ogrodzeń specjalnych i szlabanów antyterrorystycznych 
 • Montaż systemy zabezpieczeń technicznych
 • Wypożyczanie mobilnych urządzeń antyterrorystycznych na spotkania rządowe lub imprezy masowe ( bramy, zapory drogowe, mobilne bariery, ogrodzenia antytaranowe, tripody, śluzy osobowe, kołowroty, furty i systemy  kontroli dostępu)

Kontakt

Chcesz dobrać rozwiązania do swoich oczekiwań? Skonsultuj się z naszym działem technicznym. Zaprojektujemy rozwiązanie specjalnie dla Ciebie.

Zostaw nam swoją wizytówkę

Zostaw nam namiar na siebie i pozwól nam się skontaktować.

ZPAS

ZPAS S.A. to polski dostawca rozwiązań dla szeroko pojętego rynku IT, ITC i energetyki. Aktualnie zatrudnia około 700 osób w 4 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych na Dolnym Śląsku. Kadra inżynieryjna to 70 specjalistów w mechanice i elektryce, którzy wspólnie z przedstawicielami działów handlowych doradzają klientom w doborze optymalnych rozwiązań zarówno na bazie konstrukcji własnych ZPAS, jak i kastomizowanych zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klientów. 

50 lat doświadczenia na rynku (od projektu po wykonawstwo i obsługę posprzedażową) czyni ze ZPAS wiarygodnego partnera biznesowego o ugruntowanej pozycji na rynku.

Zgodnie ze strategią rozwoju firmy, najbliższe lata to oprócz ciągłego ulepszania stałej oferty (szaf i szafek 19”, serwerowych, zewnętrznych, przemysłowych, pulpitów), dalszy rozwój rozwiązań kompleksowych, w tym Data Center (https://zpasgroup.pl/content/41-serwerownie-zpas).

Warsztaty Grupa Romi i Corning

"Najnowsze rozwiązanie MICRO DATA CENTER".

Zapraszamy na warsztaty na stoisko firmy Grupy Romi, na którym podczas warsztatów będziemy chcieli pokazać Państwu nasze rozwiązanie autonomicznego „Micro Data Center” oraz szaf dźwiękoszczelnych.

Wśród wszystkich uczestników warsztatów rozlosujemy agregat prądotwórczy marki Pramac PX4000 AVR.

Artur Kowalski
Dyrektor Techniczny w CTI MIKROTEL

Od 30 lat związany z branżą TELCO i IT, od blisko 20 lat zajmuje się wdrażaniem na polskim rynku rozwiązań opartych o produkty firmy 2N. Zebrana wiedza i doświadczenie z różnych dziedzin pozwala na rozwiązywanie większości problemów związanych z niestandardowymi potrzebami klientów.

Maria Głowa
Specjalista ds. projektów

Na co dzień związana z marką BCS. Jako specjalista ds. projektów zajmuje się utrzymaniem współpracy z projektantami, wsparciem w zakresie projektowania CCTV oraz analizą i doradztwem w zakresie doboru optymalnych rozwiązań i sprzętu.

Tytuł inżyniera uzyskała na Politechnice Łódzkiej, nadal kontynuuje naukę na Politechnice Warszawskiej o specjalizacji Technologie Cyfrowe w zarządzaniu produkcją. Aktualnie pisze prace związaną ze sztuczną inteligencją wspierającą oprogramowanie do zarządzania monitoringiem wizyjnym. 

BCS

BCS to polska marka stworzona w 2008 roku. Wiele lat doświadczenia w sektorze elektronicznych systemów zabezpieczeń dało nam szansę na stworzenie wyjątkowej grupy produktów. Od 14 lat krajowa marka BCS jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek w branży CCTV. Znając bardzo dobrze potrzeby rynku, wiemy czym powinien charakteryzować się produkt wysokiej jakości, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnej ceny i zapewnieniu wsparcia techniczno–projektowego na najwyższym poziomie.

Naszym partnerom oferujemy bogaty asortyment produktów z dziedziny telewizji przemysłowej (IP, HD-CVI), wideodomofonów IP, zasilaczy oraz kontroli dostępu.  Na ofertę BCS składa się każda linia z grupy produktów CCTV, obejmująca produkt: ekonomiczny, standardowy i profesjonalny dedykowany do projektów.

Dbając o wysoki poziom zadowolenia naszych Klientów udzielamy profesjonalnego wsparcia od zakupu po serwis.  Stawiając na jakość oferowanego sprzętu cały czas poszukujemy najlepszych rozwiązań na rynkach światowych , szkoląc i rozwijając nasz dział wsparcia technicznego, który jest dedykowany dla naszych Klientów.

BCS to dziś marka, która stawia na jakość sprzętu i obsługi.

Robert Gawroński
SMB Channel Manager, TP-Link

Z TP-Link związany od 2012 roku, obecnie odpowiada za strategię sprzedaży rozwiązań biznesowych. Posiada szeroką wiedzę o sieciach i stosowanych w nich urządzeniach, przez lata pracował jako inżynier wsparcia przedsprzedażowego.

INFOMUSIC

Największy portal muzyczny w Polsce

TP-Link

Od ponad 20 lat TP-Link redefiniuje sposób w jaki myślimy o sieciach bezprzewodowych. Stawiając na niezawodność i wydajność, producent może pochwalić się portfolio produktów, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od wymagań i budżetów. 

Signum Project
SIGNUM PROJECT to firma z długim doświadczeniem w zakresie projektowania i dostarczania rozwiązań multimedialnych oraz nowoczesnych technologii budynkowych dla rynku korporacyjnego, edukacyjnego oraz ekspozycyjnego. Zespół SIGNUM PROJECT to osoby z wieloletnim doświadczeniem z wielu dziedzin co pomaga w tworzeniu zaawansowanych technologicznie, dedykowanych rozwiązań dla każdego odbiorcy oraz ich integracji z pozostałymi systemami w budynku, architekturą czy scenografią. Dzięki połączeniu wielu dziedzin i kreatywnego podejścia do tworzonych projektów, uzyskujemy rezultaty wyróżniające naszych Klientów oraz ich ofertę, a także sposób pracy. Nietypowe realizacje są naszą najlepszą wizytówką, ale również w bardziej praktycznych aplikacjach potrafimy sprawić aby odznaczały się one wyjątkową jakością oraz stanowiły niezawodne narzędzie i wsparcie w codziennym funkcjonowaniu.
Dr inż. Grzegorz Łukasz Augustyn

20 lat doświadczenia w branży inteligentnych technologii automatyki budynku oraz multimediów, doktor nauk technicznych o specjalności Wibroakustyka i inżynieria dźwięku (doktorat obroniony w 2005 roku), wykłady i zajęcia prowadzi na Wydziale Zarządzania AGH w ramach wdrażania nowego przedmiotu nauczania Zarządzanie Informacją Multimedialną. Od wielu lat prowadzi własną działalność gospodarczą w dziedzinie integracji zaawansowanych systemów multimedialnych oraz nowoczesnych instalacji inteligentnego i zintegrowanego budynku. Jako jedyny w kraju posiada certyfikat THX, jest także członkiem i certyfikowanym instalatorem CEDIA oraz InfoCOMM/AVIXA z prawami do prowadzenia szkoleń i wykładów. Posiada także uprawnienia ISF oraz wiele certyfikatów branżowych i producenckich. Prowadzi szkolenia oraz czynnie zajmuje się consultingiem i doradztwem technicznym oraz nadzorami nad realizacją inwestycji. Czynnie uczestniczy w pracach zagranicznych komisji standaryzacyjnych oraz doradztwa produktowego. Zajmuje się także projektowaniem, doradztwem i konsultingiem oraz audytem w zakresie nowoczesnych technologii budynkowych.