Oferta
Ogrodzenie przemysłowe specjalne wykonane jest z paneli prostych lub przetłaczanych z zabezpieczeniem górnym za pomocą drutów kolczastych i Concertiny. Na odkosach znajdujących się w gónej częsci ogrodzenia pod kątem 45 stopni przymocowany jest drut kolczasty, ostrzowy, żyletkowy lub Concertina. Tego typu zabezpieczenia stosujemy do zapewnienia bezpieczeństwa na obiektach specjalnych a także obiektach infrastruktury krytycznej gdzie bezpieczeństwo jest kluczowym elementem dla społeczeństwa i rozwoju Państwa jak lotniska, bazy woskowe, ambasady, centra danych rafinerie itp.
Dodatkowo dostępne są także ogrodzenia antyterrorystyczne HVM, które zostały przetestowane zgodnie ze standardami PAS 68 i IWA 14 potwierdzone stosownymi certyfikatami. Produkty te są specjalnie zaprojektowane i zainstalowane, aby wytrzymać różnorodne ataki z udziałem pojazdów w zabezpieczeniu obwodowym.
więcej na: Bramy i ogrodzenia
Zastosowanie zaawansowanych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa i nadzoru nad wejściami do budynków to obecnie warunek konieczny praktycznie w każdym dużym biurowcu, zakładzie produkcyjnym, w siedzibach instytucji, szpitalach czy na lotniskach. Rolę tę spełniają systemy kontroli dostępu – sieć urządzeń i oprogramowania, która automatyzuje nadzór nad ruchem osób w budynkach i nie tylko.
System kontroli dostępu składa się z kilku elementów – może być ich mniej lub więcej w zależności od potrzeb danego podmiotu. Aby spełniał swoją rolę, musi składać się m.in. z bramek, czytników kart zbliżeniowych, elektronicznych zamków oraz programu, który steruje całym systemem.
Oprogramowanie systemu kontroli dostępu pozwala m.in. na wydzielenie różnych stref na danym obszarze. Każdemu pracownikowi czy innej osobie można przypisać uprawnienia do przebywania wyłącznie w określonych strefach i w konkretnych przedziałach czasowych. Co więcej, w razie potrzeby system pozwala nawet na wskazanie dokładnej lokalizacji konkretnego pracownika przebywającego w danej strefie. Pozwala to na szybką reakcję chociażby w przypadku nieuprawnionego przekroczenia czasu, w którym osoba ta może przebywać w konkretnej strefie.
więcej na: Kontrola dostępu i monitoring
Estetyczne, nowoczesne, zapewniające większe bezpieczeństwo niż tradycyjne szlabany – stałe i automatyczne słupki parkingowe to obecnie coraz częściej wykorzystywane rozwiązanie. Zapory parkingowe bardzo dobrze komponują się praktycznie z każdym otoczeniem – niezależnie od tego, czy montowane są przy nowoczesnych biurowcach ze szkła i aluminium, czy na Starym Mieście o zabytkowej architekturze.
Blokady parkingowe są też bardzo praktyczne, chociażby ze względu na swobodę ruchu pieszych, którzy nie muszą omijać pokaźnego szlabanu. Słupki parkingowe parkingowe dzielą się na stałe, półautomatyczne oraz automatyczne.
więcej na: Słupki parkingowe
PODZIEMNE ROZDZIELNICE ELEKTRYCZNE I ZASILAJĄCE
Półautomatyczne podziemne rozdzielnice umożliwiają wykorzystanie mediów takich jak: elektryka, woda, sprężone powietrze, nagłośnienie.
Bloki zasilające wysuwane z ziemi są stosowane w miejscach zazwyczaj wykorzystywanych do ruchu kołowego lub pieszego.
Ziemne bloki instalowane są również na placach okresowo używanych do imprez,koncertów,targowisk i dzięki swojej konstrukcji są estetycznym elementem architektury użytkowej.
Stosowane są równie przy zasilaniu obiektów sportowych, estrad lub placów handlowych
Zastosowanie studni elektrycznych umożliwia rezygnację z rozmieszczenia kabli, rur na powierzchni co na pewno przyczyni się do estetyki i bezpieczeństwa uczestników.
więcej na: Rozdzielnice elektryczne
Mały czy duży, zewnętrzny czy zadaszony, jedno czy dwupoziomowy – każdy parking wymaga odpowiedniego wyposażenia. Szlaban, kolczatka, system parkingowy, system monitoringu – to bardzo ważne, lecz nie jedyne elementy sprawnie funkcjonującego parkingu. Nie mniej istotne jest stworzenie funkcjonalnego oznakowania poziomego i pionowego, zamontowanie progów zwalniających, luster, blokad postojowych czy stróżówek.
Oczywiście nie każdy parking wymaga zastosowania wszystkich wymienionych powyżej elementów wyposażenia. Wszystko zależy od specyfiki terenu oraz potrzeb użytkowników parkingu. Kompletując wyposażenie parkingu, należy zwrócić uwagę na jego jakość i profesjonalizm montażu.
Weźmy pod uwagę chociażby wykonanie oznakowania poziomego – zastosowanie odpowiedniej technologii bezpowietrznego podawania farby pozwoli na stworzenie idealnie równych krawędzi. Oznakowanie takie wykaże się trwałością, dzięki czemu nie będzie trzeba go odnawiać co kilka miesięcy. Sprawnie funkcjonujący parking powinien być dobrze zaprojektowany – starannie rozplanowane oznakowanie poziome i pionowe zwiększa bezpieczeństwo, poprawia płynność ruchu na parkingu i ułatwia korzystanie z niego.
Kolejnym elementem stanowiącym niezbędne wyposażenie wielu parkingów jest stróżówka, zwana także budką parkingową. Wykonana z lekkiej konstrukcji stalowej, pokryta warstwą elewacyjną z blachy niskotrapezowej lub płyty wielowarstwowej, do tego ocieplona wełną mineralną lub specjalnym wypełnieniem o właściwościach izolacyjnych zapewnia komfort pracy ochroniarzom lub kasjerom w przypadku parkingów bez automatycznego systemu sprzedaży biletów.
Blokady postojowe uniemożliwiają dostęp do indywidualnych miejsc parkingowych, a także zabezpieczają miejsca mogące stanowić potencjalne niebezpieczeństwo – wystające elementy itp. Ograniczniki różnią się kształtem, wielkością, kolorem i rodzajem zamknięcia. Wybierając blokady postojowe jako elementy wyposażenia parkingu, należy zwrócić uwagę na ich zabezpieczenie antykorozyjnie – ocynkowanie ogniowe zapewnia doskonałą ochronę przed wpływem czynników atmosferycznych.
Parkingi, w których występują długie odcinki prostej jezdni, wymagają zastosowania progów zwalniających. Montuje się je w miejscach często uczęszczanych przez pieszych lub zapobiegawczo na całym obszarze parkingu. Wykonane z masy chemoutwardzalnej, są widoczne dzięki kontrastowej kolorystyce, a często także elementom odblaskowym.
Warto także wspomnieć o lustrach – montuje się je w miejscach ograniczonej widoczności, np. na wyjazdach z parkingu. Lustra z czerwono-białym obramowaniem posiadają certyfikaty i atesty, dzięki którym mogą być stosowane na drogach publicznych. Natomiast na terenie parkingu często montuje się lustra mniejsze – ułatwiają one bezpieczne manewrowanie i ograniczają ryzyko uszkodzenia auta lub stłuczki.
więcej na: Wyposażenie parkingu
ZAPORY ANTYTERRORYSTYCZNE
Zapory antyterrorystyczne w wielu sytuacjach są niejednokrotnie najskuteczniejszym sposobem aby zabezpieczyć chroniony przejazd i zapewnić najlepszą ochronę strefy do zabezpieczenia. Zapory i bariery drogowe w naszej ofercie dzięki swej konstrukcji umożliwiają zatrzymanie rozpędzonego pojazdu o wadze 7,5 tony czy nawet do 30 ton z prędkością 80 km/h.
Korzystamy z rozwiązań skutecznie stosowanych od wielu lat przez specjalistów z branży zabezpieczeń antyterrorystycznych co potwierdzają specjalne atesty i certyfikaty zgodne z klasą K4,K8,K12 (M30,M50) w standardzie PAS 68.
O czym informuje standard PAS 68?
Stowarzyszenie dostawców zabezpieczeń wprowadziło system weryfikacji, aby zapewnić zaufanie klientom z branży ochrony obwodowej i zapewnić, że członkowie stowarzyszeń są zgodni z międzynarodowymi normami jakości.
Zapory takie przeszły realistyczne testy tzw. crash testy wykonane przez niezależne firmy i laboratoria międzynarodowe gwarantujące skuteczność zabezpieczenia. Czas otwierania zapory antyterrorystycznej to 4-6 sekund a dzięki systemowi EFO blokada czas ten może wynosić nawet 1,5 sekundy.
Zapory drogowe wykonujemy na wymagany wymiar wraz z dodatkowym osprzętem wymaganym na chronionym obiekcie. W naszej ofercie dostępne są zapory dostosowane do potrzeb miejsca montażu np. standardowe zapory drogowe z głębokim fundamentem a także specjalne zapory antyterrorystyczne z niskim fundamentem osadzenia co umożliwia montaż blokady w miejscach gdzie znajdują się różne media uniemożliwiające montaż standardowej bariery. Zapory drogowe antyterrorystyczne możemy podłączyć do dowolnego systemu kontroli dostępu
więcej na: zapory antyterorrystyczne