Podsumowanie stacjonarnej edycji Spotkania Projektantów Instalacji Niskoprądowych!

Za nami wyjątkowa, bo długo wyczekiwana 19 edycja SPIN. Podczas 2-dniowej konferencji 21 prelegentów, reprezentantów producentów, dystrybutorów i ekspertów branżowych, zaprezentowało swoje rozwiązania w trakcie 17 prelekcji. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 osób, a w strefie wystawienniczej swoje produkty zaprezentowały 22 firmy. Tak, w wielkim skrócie można podsumować stacjonarną edycję Spotkania Projektantów Instalacji Niskoprądowych – 19 SPIN, która odbyła się w dniach 29-30 września w Centrum Konferencyjno  – Wypoczynkowym Pałac i Folwark Łochów.

 W trakcie prelekcji, a także na stoiskach wystawienniczych Partnerzy omówili funkcjonalności proponowanych rozwiązań oraz wyzwania związane z projektowaniem. W gronie Parterów znaleźli się:

 • Złoci Partnerzy: Alarmnet z markami Hid i Apollo, BKT Elektronik, Nedap, Pawlaki Pro Audio, TP – Link
 • Srebrni Partnerzy: 2N, Assa Abloy, Dormakaba, Ela – Compil, Impakt z Power Walker, NSS/BCS, Poltel wraz z Corning, Roger, Salto Systems, S – Cabling z CobiCabling I Excel, Western Digital z Action
 • Brązowi Partnerzy: Aritech, BitStream, C&C Partners, Sensor – Online, Tommex, Veracomp Exclusive Networks

Złoci Partnerzy oprócz standardowych wykładów poprowadzili godzinne warsztaty w mniejszych grupach co było nowością w tym roku. Taka forma przekazu wiedzy została bardzo pozytywnie odebrana zarówno przez Partnerów jak i Uczestników 19 edycji SPIN.

Tematy prelekcji Złotych i Srebrnych Partnerów poruszały następujące zagadnienia:

 • TP – LINK: „Omada SDN – platforma do zarządzania infrastrukturą sieciową z chmury.”
 • NEDAP: „Przegląd aktualnych rozwiązań w zakresie systemu Nedap AEOS.”
 • PAWLAKI PRO AUDIO: „Rzut światła na akustykę przy użyciu dyskretnych głośników K-array. Systemy komunikacji krytycznej (RTS) oraz systemy dystrybucji sygnałów AV (ERECA) w obiektach użyteczności publicznej (RTS).”
 • BKT ELEKTRONIK: „Zintegrowane serwerownie BKT4CUBEDC.”
 • ALARMNET: „Apollo i HID – bezpieczne rozwiązania systemów kontroli dostępu.”
 • ROGER: „RACS 5 v2.0 nie tylko kontrola dostępu. Nowe moduły wizualizacji oraz integracji w polskim systemie klasy Enterprise.”
 • IMPAKT: „Zasilanie awaryjne nowej generacji – Internet rzeczy w UPS PowerWalker.”
 • NSS/BCS: „Projektowanie systemów CCTV oraz VDIP przy użyciu biblioteki BCS CAD”
 • ASSA ABLOY: „Twój partner w doborze rozwiązań dostępowych dla każdego budynku.”
 • SALTO SYSTEMS: „Porozmawiajmy o „Chmurze” – nowe możliwości systemów Kontroli Dostępu.”
 • DORMAKABA: „Nowoczesny system kontroli dostępu dormakaba Matrix. Dostęp mobilny i możliwości integracji.”
 • ELA – COMPIL: „GEMOS i nowoczesne integrowanie systemów bezpieczeństwa w obiektach ze szczególnym uwzględnieniem sterowania urządzeniami ppoż.”
 • WESTERN DIGITAL z ACTION:  „WD Purple. Pełne spektrum zastosowań w rejestracji video.”
 • POLTEL TELECOM z CORNING: „Fiber Deep – realna potrzeba czy nadal pieśń przyszłości? Rozwiązania światłowodowe dla sieci LAN.”
 • 2N: „Funkcjonalność oraz innowacyjność w systemach kontroli dostępu.”
 • S- CABLING z COBICABLING i EXCEL: „Rozwiązania budynkowe okablowania strukturalnego.”

Nieodłącznym elementem Spotkań Projektantów Instalacji Niskoprądowych są panele eksperckie. W tym roku wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami podzielił się

• Radca Prawny dr Kamil Stolarski z kancelarii SMW Legal z Warszawy, przeprowadził wykład zatytułowany: Kryzys po COVIDzie – jak prawo może pomóc?

Całość wydarzenia umilił wieczorny bankiet i część integracyjna, sprzyjająca efektywnej współpracy między partnerami biznesowymi. Na scenie wystąpił znany miedzy innymi z programu Galileo Paweł Orleański wraz z magikiem Pawłem Kluzem w scenicznym show: „Iluzja vs. Nauka. Uczestnicy mogli też poszaleć w wirtualnej rzeczywistości za pomocą gogli i bieżni VR.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i aktywny udział w 19 stacjonarnej edycji SPIN. Już teraz zachęcamy do udziału w kolejnej, wiosennej edycji SPIN Extra 2022, która odbędzie się na wiosnę w północnej części Polski

Szczegóły wkrótce pojawia się na stronie wydarzenia: https://spin.lockus.pl/

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia: https://bit.ly/3ad8n5U

ZPAS

ZPAS S.A. to polski dostawca rozwiązań dla szeroko pojętego rynku IT, ITC i energetyki. Aktualnie zatrudnia około 700 osób w 4 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych na Dolnym Śląsku. Kadra inżynieryjna to 70 specjalistów w mechanice i elektryce, którzy wspólnie z przedstawicielami działów handlowych doradzają klientom w doborze optymalnych rozwiązań zarówno na bazie konstrukcji własnych ZPAS, jak i kastomizowanych zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klientów. 

50 lat doświadczenia na rynku (od projektu po wykonawstwo i obsługę posprzedażową) czyni ze ZPAS wiarygodnego partnera biznesowego o ugruntowanej pozycji na rynku.

Zgodnie ze strategią rozwoju firmy, najbliższe lata to oprócz ciągłego ulepszania stałej oferty (szaf i szafek 19”, serwerowych, zewnętrznych, przemysłowych, pulpitów), dalszy rozwój rozwiązań kompleksowych, w tym Data Center (https://zpasgroup.pl/content/41-serwerownie-zpas).

Warsztaty Grupa Romi i Corning

"Najnowsze rozwiązanie MICRO DATA CENTER".

Zapraszamy na warsztaty na stoisko firmy Grupy Romi, na którym podczas warsztatów będziemy chcieli pokazać Państwu nasze rozwiązanie autonomicznego „Micro Data Center” oraz szaf dźwiękoszczelnych.

Wśród wszystkich uczestników warsztatów rozlosujemy agregat prądotwórczy marki Pramac PX4000 AVR.

Artur Kowalski
Dyrektor Techniczny w CTI MIKROTEL

Od 30 lat związany z branżą TELCO i IT, od blisko 20 lat zajmuje się wdrażaniem na polskim rynku rozwiązań opartych o produkty firmy 2N. Zebrana wiedza i doświadczenie z różnych dziedzin pozwala na rozwiązywanie większości problemów związanych z niestandardowymi potrzebami klientów.

Maria Głowa
Specjalista ds. projektów

Na co dzień związana z marką BCS. Jako specjalista ds. projektów zajmuje się utrzymaniem współpracy z projektantami, wsparciem w zakresie projektowania CCTV oraz analizą i doradztwem w zakresie doboru optymalnych rozwiązań i sprzętu.

Tytuł inżyniera uzyskała na Politechnice Łódzkiej, nadal kontynuuje naukę na Politechnice Warszawskiej o specjalizacji Technologie Cyfrowe w zarządzaniu produkcją. Aktualnie pisze prace związaną ze sztuczną inteligencją wspierającą oprogramowanie do zarządzania monitoringiem wizyjnym. 

BCS

BCS to polska marka stworzona w 2008 roku. Wiele lat doświadczenia w sektorze elektronicznych systemów zabezpieczeń dało nam szansę na stworzenie wyjątkowej grupy produktów. Od 14 lat krajowa marka BCS jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek w branży CCTV. Znając bardzo dobrze potrzeby rynku, wiemy czym powinien charakteryzować się produkt wysokiej jakości, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnej ceny i zapewnieniu wsparcia techniczno–projektowego na najwyższym poziomie.

Naszym partnerom oferujemy bogaty asortyment produktów z dziedziny telewizji przemysłowej (IP, HD-CVI), wideodomofonów IP, zasilaczy oraz kontroli dostępu.  Na ofertę BCS składa się każda linia z grupy produktów CCTV, obejmująca produkt: ekonomiczny, standardowy i profesjonalny dedykowany do projektów.

Dbając o wysoki poziom zadowolenia naszych Klientów udzielamy profesjonalnego wsparcia od zakupu po serwis.  Stawiając na jakość oferowanego sprzętu cały czas poszukujemy najlepszych rozwiązań na rynkach światowych , szkoląc i rozwijając nasz dział wsparcia technicznego, który jest dedykowany dla naszych Klientów.

BCS to dziś marka, która stawia na jakość sprzętu i obsługi.

Robert Gawroński
SMB Channel Manager, TP-Link

Z TP-Link związany od 2012 roku, obecnie odpowiada za strategię sprzedaży rozwiązań biznesowych. Posiada szeroką wiedzę o sieciach i stosowanych w nich urządzeniach, przez lata pracował jako inżynier wsparcia przedsprzedażowego.

INFOMUSIC

Największy portal muzyczny w Polsce

TP-Link

Od ponad 20 lat TP-Link redefiniuje sposób w jaki myślimy o sieciach bezprzewodowych. Stawiając na niezawodność i wydajność, producent może pochwalić się portfolio produktów, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od wymagań i budżetów. 

Signum Project
SIGNUM PROJECT to firma z długim doświadczeniem w zakresie projektowania i dostarczania rozwiązań multimedialnych oraz nowoczesnych technologii budynkowych dla rynku korporacyjnego, edukacyjnego oraz ekspozycyjnego. Zespół SIGNUM PROJECT to osoby z wieloletnim doświadczeniem z wielu dziedzin co pomaga w tworzeniu zaawansowanych technologicznie, dedykowanych rozwiązań dla każdego odbiorcy oraz ich integracji z pozostałymi systemami w budynku, architekturą czy scenografią. Dzięki połączeniu wielu dziedzin i kreatywnego podejścia do tworzonych projektów, uzyskujemy rezultaty wyróżniające naszych Klientów oraz ich ofertę, a także sposób pracy. Nietypowe realizacje są naszą najlepszą wizytówką, ale również w bardziej praktycznych aplikacjach potrafimy sprawić aby odznaczały się one wyjątkową jakością oraz stanowiły niezawodne narzędzie i wsparcie w codziennym funkcjonowaniu.
Dr inż. Grzegorz Łukasz Augustyn

20 lat doświadczenia w branży inteligentnych technologii automatyki budynku oraz multimediów, doktor nauk technicznych o specjalności Wibroakustyka i inżynieria dźwięku (doktorat obroniony w 2005 roku), wykłady i zajęcia prowadzi na Wydziale Zarządzania AGH w ramach wdrażania nowego przedmiotu nauczania Zarządzanie Informacją Multimedialną. Od wielu lat prowadzi własną działalność gospodarczą w dziedzinie integracji zaawansowanych systemów multimedialnych oraz nowoczesnych instalacji inteligentnego i zintegrowanego budynku. Jako jedyny w kraju posiada certyfikat THX, jest także członkiem i certyfikowanym instalatorem CEDIA oraz InfoCOMM/AVIXA z prawami do prowadzenia szkoleń i wykładów. Posiada także uprawnienia ISF oraz wiele certyfikatów branżowych i producenckich. Prowadzi szkolenia oraz czynnie zajmuje się consultingiem i doradztwem technicznym oraz nadzorami nad realizacją inwestycji. Czynnie uczestniczy w pracach zagranicznych komisji standaryzacyjnych oraz doradztwa produktowego. Zajmuje się także projektowaniem, doradztwem i konsultingiem oraz audytem w zakresie nowoczesnych technologii budynkowych.