Prelegenci

Podczas prelekcji zaproszeni goście opowiedzą o praktycznych aspektach pracy, podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami. 

Cezary Mecwaldowski

Paweł Józwik

Zettler

Wojciech Płaczek

MERCOR

Arkadiusz Klimczak

CommScope

Tomasz Stępniak

CommScope

Łukasz Kanarek

Roger

Filip Grzegorek

Dallmeier

Rafał Tamborski

Dormakaba

Michał Szopa

APA Group

Marek Trajdos

Helukabel

Close Menu

BKT Elektronik | Passive Optical Lan - system okablowania Światłowodowego budynków i obiektów

www.bkte.pl

Passive Optical LAN –  BKT zaprezentuje rozwiązanie przeznaczone dla instalacji POLan, kompletny system pozwalający na zbudowanie instalacji okablowania światłowodowego budynku z wykorzystaniem technologii PON/GPON; praktyczna prezentacja rozwiązań, case study obiektu biurowego w Warszawie; porównanie techniczne i ekonomiczne klasycznej instalacji LAN i Polan.

POL – Passive Optical LAN – Pasywna Sieć Optyczna LAN  –  sieć bazująca na architekturze  EPON (ethernet passive optical network) i GPON (Gigabit Ethernet passive optical network), która jest wykorzystywana w globalnych optycznych sieciach dostępowych – szerokopasmowych Fibre to the X (FTTX).

Technologia POLan to rozwiązanie wychodzące ponad granicę odległości w klasycznych, miedzianych instalacjach LAN. Otwarta na migrację do wyższych przypsutości ( 10/40G i więcej) bez konieczności wymiany okablowania.

Polan to sieć Punkt – Multipunkt, w której administrator  przydziela rodzaj transmitowanej aplikacji.

GIP

www.automatykahotelowa.pl

GiP jest producentem zaawansowanych rozwiązań dla hoteli – systemów zarządzania oraz automatyki hotelowej. Firma powstała w 1989 roku jako pionier na rynku oprogramowania hotelowego.

System Automatyki Hotelowej (AH) to jeden z flagowych produktów firmy GiP. Rozwiązanie to stanowi rdzeń inteligentnego budynku, umożliwiając centralne sterowanie systemami takimi jak: ogrzewanie, klimatyzacja, wentylacja, oświetlenie, multimedia czy kontrola dostępu (drzwi, parkingi, minibary). AH to także istotny element bezpieczeństwa budynku – praca z instalacjami przeciwpożarowymi, CCTV, systemem przywoławczym dla niepełnosprawnych. Firma GiP jest też producentem systemu dla hoteli RH2. Oprogramowanie to jest kompleksowym rozwiązaniem dla obiektów każdej wielkości i zostało zaprojektowane pod kątem maksymalnie efektywnej współpracy z systemem AH.

Cezary Mecwaldowski

Mgr inż. Cezary Mecwaldowski – wykładowca szkoleń zawodowych i specjalistycznych z zakresu zabezpieczeń elektronicznych, łączności oraz stosowania urządzeń do kontroli osób, pojazdów i bagażu a także nowych technologii w zakresie systemów alarmowych. Projektant z dwudziestoletnim doświadczeniem, w tym dwuletnim w Arabii Saudyjskiej przy projektowaniu zabezpieczeń, energetyki przemysłowej oraz automatyki.

Paweł Józwik

Inżynier Wsparcia Technicznego / Trener

Paweł Józwik – Inżynier wsparcia technicznego i trener. Z systemami sygnalizacji pożarowej Zettler pracuje od 10 lat. Stanowi wsparcie produktowe, szkoleniowe i projektowe dla klientów i użytkowników końcowych.

Wojciech Płaczek

Inżynier projektu w Dziale systemów wentylacji pożarowej firmy „MERCOR” S.A

Inżynier projektu w Dziale systemów wentylacji pożarowej firmy „MERCOR” S.A. Absolwent Wydziału Elektrycznego Gdyńskiej Akademii Morskiej ze specjalizacją elektroautomatyka. W ostatnich latach zaangażowany w rozwój automatyki pożarowej marki MERCOR na rynku polskim. Doświadczenie w branży zabezpieczeń przeciwpożarowych zdobywał między innymi przy projektach warszawskiego metra, dużych galerii handlowych oraz budynków mieszkalnych i biurowych, a także podczas nadzoru procesu badań w krajowych instytutach badawczych.

Prywatnie miłośnik motoryzacji i sportów zimowych.

Arkadiusz Klimczak

Sales Director, Enterprise Poland

Arkadiusz Klimczak zarządza business’em rozwiązań infrastrukturalnych Enterprise w Polsce. Odpowiada za rozwój sprzedaży innowacyjnych rozwiązań infrastruktury komunikacyjnej wykorzystywanej w biznesie korporacyjnym i zarządza kluczowymi klientami lokalnymi oraz międzynarodowymi CommScope w Polsce. Posiada bogate, ponad 20 letnie doświadczenie w branży na rynku polskim jak i w krajach Europy Środkowo-Wschodniej poparte wiedzą techniczną, zrozumieniem trendów i dynamiki rynku oraz znajomością potrzeb klientów. Wcześniej, przed przejęciem przez CommScope, przez 18 lat odpowiedzialny za business Broadband Network Solutions Eastern Europe w TE Connectivity.

Tomasz Stępniak

Tomasz Stępniak jest odpowiedzialny w Commscope za sprzedaż rozwiązań Ruckus Networks w regionie Europy Północno-Wschodniej. Aktywnie promuje nowoczesną infrastrukturę aktywną LAN i WLAN wraz szerokim wachlarzem oprogramowania z obszarów bezpieczeństwa, analityki i zarządzania, dostępnych także w ramach chmury publicznej. W ramach swoich obowiązków opiekuje się kanałem partnerskim oraz współpracą z użytkownikami końcowymi sektora enterprise. Z firmą Commscope związany jest od roku, a z sektorem ICT od ponad 20 lat.

Łukasz Kanarek

Kierownik Działu Wsparcia Technicznego i Obsługi Projektów RACS 5, Roger

Kierownik Działu Wsparcia Technicznego i Obsługi Projektów RACS 5, Roger Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Aktualnie Kierownik Działu Wsparcia Technicznego i Obsługi Projektów RACS 5. W firmie Roger odpowiedzialny za utrzymanie wsparcia technicznego na najwyższym poziomie oraz obsługę kluczowych klientów w sprawach związanych z dużymi projektami systemów kontroli dostępu i automatyki budynkowej RACS 5.
W latach 2015-2018 odpowiedzialny za przygotowanie i wdrożenie systemu RACS 5 do sprzedaży poprzez testy i uruchomienie systemu na instalacjach pilotażowych. Odpowiedzialny również za cykliczne szkolenia instalatorów na terenie całej Polski.

Filip Grzegorek

Business Development Manager

Filip Grzegorek pracuje jako Business Development Manager w Dallmeier od lipca 2018r.
Filip rozpoczął swoją karierę zawodową w branży niskiego napięcia i pracował jako specjalista Standardu KNX przez 6 lat.
Ukończył Politechnikę Poznańską na kierunku Automatyka i Robotyka. Podczas studiów zdobył wiedzę z zakresu automatyzacji i optymalizacji procesów.
Jako Business Development Manager, Filip jest pierwszą osobą kontaktową Dallmeier dla wszystkich klientów w Polsce.
Ma zaawansowaną wiedzę na temat całej gamy produktów firmy i pomaga w realizacji celów biznesowych dzięki rozwiązaniom firmy Dallmeier.

Dallmeier jest producentem rozwiązań zabezpieczeń wideo i optymalizacji procesów biznesowych.
Klienci korzystają z unikalnej kombinacji innowacyjnych kamer i technologii nagrywania z inteligentną platformą oprogramowania i wiodącymi w branży usługami.
Dallmeier to jakość wspierana przez ponad 35 lat innowacyjnej przedsiębiorczości „made in Germany”.

Rafał Tamborski

Mgr inż. Rafał Tamborski – specjalista w zakresie systemów kontroli dostępu i rejestracji czas pracy. Kierownik działu kontroli dostępu i danych elektronicznych w dormakaba Polska z 8 letnim doświadczeniem. Odpowiedzialny za międzynarodowych Klientów. Koordynator wsparcia dla Europy środkowej Rosji i Turcji.

Michał Szopa

Sales Director

Handlowiec i manager sprzedaży z blisko 15 letnim doświadczeniem. Specjalista w zakresie budowania sieci Partnerskich i Dystrybucyjnych. Doświadczenie zdobywał m.in. w międzynarodowych korporacjach.

Marek Trajdos

Konsultant Techniczny

MAREK TRAJDOS Magister inż., elektryk

Studia wyższe: Politechnika Łódzka w Łodzi, Wydział Elektryczny, specjalność – automatyka i metrologia elektryczna, kierunek dyplomowania – automatyka napędu elektrycznego
Studia podyplomowe: 1989/1990 Pedagogiczne (PŁ), 2004/2005 Systemy Zarządzania Jakością (UŁ)

Kursy z zakresu: programowania komputerów, napędu elektrycznego i serwisu napędu przekształtnikowego (Niemcy, Wielka Brytania), bezpieczeństwa maszyn (Niemcy i PG), zarządzania , projektowania motywacyjnych systemów ocen pracowników, kompatybilności elektromagnetycznej, bezpieczeństwa elektrycznego, bezpieczeństwa funkcjonalnego, diagnostyki przemysłowej

Udział w wielu Projektach: KWB Bełchatów, Turów, Zakłady Chemiczne „Police”, Elektrownia Pomorzany, Stocznia Szczecińska, Adam Opel AG

Od 2018 współpraca z firmą HELUKABEL Polska, jako konsultant techniczny.