Prelegenci

Podczas prelekcji zaproszeni goście opowiedzą o praktycznych aspektach pracy, podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami

PRELEGENCI

Michał Piechulek

Dyrektor Biura Projektowego BKT

Zobacz więcej

Przemysław Knura

Dyrektor Techniczny D+H Polska

Zobacz więcej

Łukasz Wardak

Dyrektor działu rozwiązań profesjonalnych – Impakt

Zobacz więcej

Piotr Narczyk

R&D Manager w firmie GiP Sp. z o.o.

Zobacz więcej

Michał Szopa

Sales Director – APA Group

Zobacz więcej

Wojciech Płaczek

Inżynier projektu w Dziale systemów wentylacji pożarowej firmy „MERCOR” S.A.

Zobacz więcej

Kamil Więckowski

Project Manager Assa Abloy Zobacz więcej

Marek Trajdos

Konsultant techniczny firmy HELUKABEL Polska


Zobacz więcej

Stanisław Rak

Regionalny Kierownik Techniczno-Handlowy FINDER Polska Sp. z o.o.

Zobacz więcej

Close Menu

BKT Elektronik | Passive Optical Lan - system okablowania Światłowodowego budynków i obiektów

www.bkte.pl

Passive Optical LAN –  BKT zaprezentuje rozwiązanie przeznaczone dla instalacji POLan, kompletny system pozwalający na zbudowanie instalacji okablowania światłowodowego budynku z wykorzystaniem technologii PON/GPON; praktyczna prezentacja rozwiązań, case study obiektu biurowego w Warszawie; porównanie techniczne i ekonomiczne klasycznej instalacji LAN i Polan.

POL – Passive Optical LAN – Pasywna Sieć Optyczna LAN  –  sieć bazująca na architekturze  EPON (ethernet passive optical network) i GPON (Gigabit Ethernet passive optical network), która jest wykorzystywana w globalnych optycznych sieciach dostępowych – szerokopasmowych Fibre to the X (FTTX).

Technologia POLan to rozwiązanie wychodzące ponad granicę odległości w klasycznych, miedzianych instalacjach LAN. Otwarta na migrację do wyższych przypsutości ( 10/40G i więcej) bez konieczności wymiany okablowania.

Polan to sieć Punkt – Multipunkt, w której administrator  przydziela rodzaj transmitowanej aplikacji.

GIP

www.automatykahotelowa.pl

GiP jest producentem zaawansowanych rozwiązań dla hoteli – systemów zarządzania oraz automatyki hotelowej. Firma powstała w 1989 roku jako pionier na rynku oprogramowania hotelowego.

System Automatyki Hotelowej (AH) to jeden z flagowych produktów firmy GiP. Rozwiązanie to stanowi rdzeń inteligentnego budynku, umożliwiając centralne sterowanie systemami takimi jak: ogrzewanie, klimatyzacja, wentylacja, oświetlenie, multimedia czy kontrola dostępu (drzwi, parkingi, minibary). AH to także istotny element bezpieczeństwa budynku – praca z instalacjami przeciwpożarowymi, CCTV, systemem przywoławczym dla niepełnosprawnych. Firma GiP jest też producentem systemu dla hoteli RH2. Oprogramowanie to jest kompleksowym rozwiązaniem dla obiektów każdej wielkości i zostało zaprojektowane pod kątem maksymalnie efektywnej współpracy z systemem AH.

Michał Piechulek

Dyrektor Biura Projektowego BKT

Absolwent Politechniki Śląskiej z dyplomem w specjalności Organizacja i Zarządzanie Produkcją; dyplomowany Project Manager  – Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu fila w Chorzowie. Od kilkunastu lat związany z branżą teleinformatyki, telekomunikacji i informatyki. W 2004 roku pod jego nadzorem została wykonana pierwsza instalacja klasy F w oparciu o złącza GG45 w katowickim Węglokoksie, a 2015 w klasie II w kategorii 8.2 w Banku Spółdzielczym we Wschowej. Konsultuje wiele projektów technicznych i doradza podczas realizacji z zakresu DataCenter; przygotowywał koncepcje i współtworzył projekty dla obiektów stadionowych (Stadiony: Wisły w Krakowie, Górnika w Zabrzu), lotniskowych (GTL-Katowice Pyrzowice, Gdańsk), DataCenter (Fundacja Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu, Eurocentrum w Katowicach, BPNT w Białymstoku) czy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Na co dzień związany z firmą BKT Elektronik zajmuje stanowisko dyrektora oddziału projektowego zajmującego się opracowywaniem dokumentacji dla instalacji niskoprądowych w oparciu o technologie BKT Elektronik oraz firm partnerskich (WiFi, CCTVipHD, BMS, FIS, SSWiNiKD, SAP i inne) rozwojem produktów dla sieciach teleinformatycznych oraz konsultacjami i nadzorami nad projektami instalacji oraz koordynacja międzybranżowa. Pod Jego nadzorem powstaje rocznie kilkadziesiąt projektów i koncepcji projektowych w zakresie infrastruktury teleinformatycznej. Współpracuje z uczelniami wyższymi, dla których przygotowuje i prowadzi konferencje techniczne z dziedziny teleinformatyki.

Współtwórca idei DataCenter for Business Symposium oraz DataCenter BIT. Uczestnik konferencji HOSTING & CLOUD TRANSFORMATION SUMMIT EUROPE.

Przemysław Knura

Wiceprezes Zarządu / Dyrektor Techniczny D+H Polska

Absolwent Politechniki Wrocławskiej oraz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Od kilkunastu lat związany z branżą zabezpieczeń przeciwpożarowych.

Łukasz Wardak

Dyrektor działu rozwiązań profesjonalnych

Łukasz Wardak od 13 lat związany z branżą IT. Od kilku lat specjalizuje się w produktach z dziedziny zasilania awaryjnego oraz sieci komputerowych. W firmie Impakt z powodzeniem kieruje Działem Rozwiązań Profesjonalnych, prowadzi również liczne szkolenia produktowe oraz odpowiada za negocjacje umów z dostawcami i wdrażanie nowych projektów.

Piotr Narczyk

R&D Manager w firmie GiP Sp. z o.o

Mgr. inż. Piotr Narczyk – ukończył Wydział Telekomunikacji na Politechnice Warszawskiej, obecnie pracuje jako R&D Manager w firmie GiP Sp. z o.o. Współtwórca systemu Automatyki Hotelowej opartej na sprzęcie firmy Roger. Swoje życie zawodowe związał z hotelowymi systemami niskoprądowymi. Pracował jako serwisant, instalator, integrator oraz projektant. Konfiguruje i uruchamia różnego rodzaju systemy w obiektach, w tym m.in.: system kontroli dostępu, SSP, RTV/SAT, CCTV, centrale telefoniczne. Od ponad 10 lat wdraża systemy automatyki budynkowej.

Michał Szopa

Sales Director

Handlowiec i manager sprzedaży z blisko 15 letnim doświadczeniem. Specjalista w zakresie budowania sieci Partnerskich i Dystrybucyjnych. Doświadczenie zdobywał m.in. w międzynarodowych korporacjach.

Wojciech Płaczek

Inżynier projektu w Dziale systemów wentylacji pożarowej firmy „MERCOR” S.A

Inżynier projektu w Dziale systemów wentylacji pożarowej firmy „MERCOR” S.A. Absolwent Wydziału Elektrycznego Gdyńskiej Akademii Morskiej ze specjalizacją elektroautomatyka. W ostatnich latach zaangażowany w rozwój automatyki pożarowej marki MERCOR na rynku polskim. Doświadczenie w branży zabezpieczeń przeciwpożarowych zdobywał między innymi przy projektach warszawskiego metra, dużych galerii handlowych oraz budynków mieszkalnych i biurowych, a także podczas nadzoru procesu badań w krajowych instytutach badawczych.

Prywatnie miłośnik motoryzacji i sportów zimowych.

Kamil Więckowski

Project Manager Abloy

Absolwent Politechniki Warszawskiej i specjalista związany z branżą security od 8 lat. Obecnie pełniący funkcję Menadżera Projektu odpowiedzialnego między innymi za współpracę z biurami projektowymi instalacji niskoprądowych.

Marek Trajdos

Konsultant Techniczny

MAREK TRAJDOS Magister inż., elektryk

Studia wyższe: Politechnika Łódzka w Łodzi, Wydział Elektryczny, specjalność – automatyka i metrologia elektryczna, kierunek dyplomowania – automatyka napędu elektrycznego
Studia podyplomowe: 1989/1990 Pedagogiczne (PŁ), 2004/2005 Systemy Zarządzania Jakością (UŁ)

Kursy z zakresu: programowania komputerów, napędu elektrycznego i serwisu napędu przekształtnikowego (Niemcy, Wielka Brytania), bezpieczeństwa maszyn (Niemcy i PG), zarządzania , projektowania motywacyjnych systemów ocen pracowników, kompatybilności elektromagnetycznej, bezpieczeństwa elektrycznego, bezpieczeństwa funkcjonalnego, diagnostyki przemysłowej

Udział w wielu Projektach: KWB Bełchatów, Turów, Zakłady Chemiczne „Police”, Elektrownia Pomorzany, Stocznia Szczecińska, Adam Opel AG

Od 2018 współpraca z firmą HELUKABEL Polska, jako konsultant techniczny.

Stanisław Rak

Regionalny Kierownik Techniczno-Handlowy

Wieloletnie doświadczenie w doradztwie technicznym. Autor ponad 20 publikacji z zakresu układów sterowania, logiki i zasilania. Współtwórca nowych produktów, ściśle współpracujący z działami RnD. Doświadczenie w automatyce i energetyce tworzą z niego jednego z najlepszych specjalistów w Polsce. Zainteresowania poza pracą: gra na gitarze elektrycznej i wspinaczka górska.