Prelegenci

Podczas prelekcji zaproszeni goście opowiedzą o praktycznych aspektach pracy, podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami. 

Cezary Mecwaldowski

Close Menu

BKT Elektronik | Passive Optical Lan - system okablowania Światłowodowego budynków i obiektów

www.bkte.pl

Passive Optical LAN –  BKT zaprezentuje rozwiązanie przeznaczone dla instalacji POLan, kompletny system pozwalający na zbudowanie instalacji okablowania światłowodowego budynku z wykorzystaniem technologii PON/GPON; praktyczna prezentacja rozwiązań, case study obiektu biurowego w Warszawie; porównanie techniczne i ekonomiczne klasycznej instalacji LAN i Polan.

POL – Passive Optical LAN – Pasywna Sieć Optyczna LAN  –  sieć bazująca na architekturze  EPON (ethernet passive optical network) i GPON (Gigabit Ethernet passive optical network), która jest wykorzystywana w globalnych optycznych sieciach dostępowych – szerokopasmowych Fibre to the X (FTTX).

Technologia POLan to rozwiązanie wychodzące ponad granicę odległości w klasycznych, miedzianych instalacjach LAN. Otwarta na migrację do wyższych przypsutości ( 10/40G i więcej) bez konieczności wymiany okablowania.

Polan to sieć Punkt – Multipunkt, w której administrator  przydziela rodzaj transmitowanej aplikacji.

GIP

www.automatykahotelowa.pl

GiP jest producentem zaawansowanych rozwiązań dla hoteli – systemów zarządzania oraz automatyki hotelowej. Firma powstała w 1989 roku jako pionier na rynku oprogramowania hotelowego.

System Automatyki Hotelowej (AH) to jeden z flagowych produktów firmy GiP. Rozwiązanie to stanowi rdzeń inteligentnego budynku, umożliwiając centralne sterowanie systemami takimi jak: ogrzewanie, klimatyzacja, wentylacja, oświetlenie, multimedia czy kontrola dostępu (drzwi, parkingi, minibary). AH to także istotny element bezpieczeństwa budynku – praca z instalacjami przeciwpożarowymi, CCTV, systemem przywoławczym dla niepełnosprawnych. Firma GiP jest też producentem systemu dla hoteli RH2. Oprogramowanie to jest kompleksowym rozwiązaniem dla obiektów każdej wielkości i zostało zaprojektowane pod kątem maksymalnie efektywnej współpracy z systemem AH.

Cezary Mecwaldowski

Mgr inż. Cezary Mecwaldowski – wykładowca szkoleń zawodowych i specjalistycznych z zakresu zabezpieczeń elektronicznych, łączności oraz stosowania urządzeń do kontroli osób, pojazdów i bagażu a także nowych technologii w zakresie systemów alarmowych. Projektant z dwudziestoletnim doświadczeniem, w tym dwuletnim w Arabii Saudyjskiej przy projektowaniu zabezpieczeń, energetyki przemysłowej oraz automatyki.

Przemysław Knura

Wiceprezes Zarządu / Dyrektor Techniczny D+H Polska

Absolwent Politechniki Wrocławskiej oraz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Od kilkunastu lat związany z branżą zabezpieczeń przeciwpożarowych.

Łukasz Wardak

Dyrektor działu rozwiązań profesjonalnych

Łukasz Wardak od 13 lat związany z branżą IT. Od kilku lat specjalizuje się w produktach z dziedziny zasilania awaryjnego oraz sieci komputerowych. W firmie Impakt z powodzeniem kieruje Działem Rozwiązań Profesjonalnych, prowadzi również liczne szkolenia produktowe oraz odpowiada za negocjacje umów z dostawcami i wdrażanie nowych projektów.

Marek Trajdos

Konsultant Techniczny

MAREK TRAJDOS Magister inż., elektryk

Studia wyższe: Politechnika Łódzka w Łodzi, Wydział Elektryczny, specjalność – automatyka i metrologia elektryczna, kierunek dyplomowania – automatyka napędu elektrycznego
Studia podyplomowe: 1989/1990 Pedagogiczne (PŁ), 2004/2005 Systemy Zarządzania Jakością (UŁ)

Kursy z zakresu: programowania komputerów, napędu elektrycznego i serwisu napędu przekształtnikowego (Niemcy, Wielka Brytania), bezpieczeństwa maszyn (Niemcy i PG), zarządzania , projektowania motywacyjnych systemów ocen pracowników, kompatybilności elektromagnetycznej, bezpieczeństwa elektrycznego, bezpieczeństwa funkcjonalnego, diagnostyki przemysłowej

Udział w wielu Projektach: KWB Bełchatów, Turów, Zakłady Chemiczne „Police”, Elektrownia Pomorzany, Stocznia Szczecińska, Adam Opel AG

Od 2018 współpraca z firmą HELUKABEL Polska, jako konsultant techniczny.

Piotr Narczyk

R&D Manager w firmie GiP Sp. z o.o

Mgr. inż. Piotr Narczyk – ukończył Wydział Telekomunikacji na Politechnice Warszawskiej, obecnie pracuje jako R&D Manager w firmie GiP Sp. z o.o. Współtwórca systemu Automatyki Hotelowej opartej na sprzęcie firmy Roger. Swoje życie zawodowe związał z hotelowymi systemami niskoprądowymi. Pracował jako serwisant, instalator, integrator oraz projektant. Konfiguruje i uruchamia różnego rodzaju systemy w obiektach, w tym m.in.: system kontroli dostępu, SSP, RTV/SAT, CCTV, centrale telefoniczne. Od ponad 10 lat wdraża systemy automatyki budynkowej.