Prelegenci

Podczas prelekcji zaproszeni goście opowiedzą o praktycznych aspektach pracy, podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami. 

Cezary Mecwaldowski

Ekspert Branżowy

Tadeusz Markiewicz

Ekspert Branżowy

Sebastian Reluga

CommScope

Arkadiusz Klimczak

CommScope

Tomasz Stępniak

CommScope

Łukasz Kanarek

Roger

Filip Grzegorek

Dallmeier

Rafał Tamborski

Dormakaba

Michał Szopa

APA Group

Marek Trajdos

Helukabel

Piotr Narczyk

GiP

Paweł Józwik

Zettler

Marcin Walczuk

BCS

Robert Gawroński

TP – Link

Paweł Trojak

Axxon Soft

Kamil Więckowski

Assa Abloy

Maciej Błachnio

Yamaha Commercial Audio

Konrad Bargieł

MERCOR

Marcin Warżel

Samsung

Piotr Pietrzak

Samsung

Marcin Cieślik

ROMI

Paweł Kozak

Corning

Piotr Waśniowski

Dipol

Krzysztof Chmielewski

Gazex

Close Menu

BKT Elektronik | Passive Optical Lan - system okablowania Światłowodowego budynków i obiektów

www.bkte.pl

Passive Optical LAN –  BKT zaprezentuje rozwiązanie przeznaczone dla instalacji POLan, kompletny system pozwalający na zbudowanie instalacji okablowania światłowodowego budynku z wykorzystaniem technologii PON/GPON; praktyczna prezentacja rozwiązań, case study obiektu biurowego w Warszawie; porównanie techniczne i ekonomiczne klasycznej instalacji LAN i Polan.

POL – Passive Optical LAN – Pasywna Sieć Optyczna LAN  –  sieć bazująca na architekturze  EPON (ethernet passive optical network) i GPON (Gigabit Ethernet passive optical network), która jest wykorzystywana w globalnych optycznych sieciach dostępowych – szerokopasmowych Fibre to the X (FTTX).

Technologia POLan to rozwiązanie wychodzące ponad granicę odległości w klasycznych, miedzianych instalacjach LAN. Otwarta na migrację do wyższych przypsutości ( 10/40G i więcej) bez konieczności wymiany okablowania.

Polan to sieć Punkt – Multipunkt, w której administrator  przydziela rodzaj transmitowanej aplikacji.

GIP

www.automatykahotelowa.pl

GiP jest producentem zaawansowanych rozwiązań dla hoteli – systemów zarządzania oraz automatyki hotelowej. Firma powstała w 1989 roku jako pionier na rynku oprogramowania hotelowego.

System Automatyki Hotelowej (AH) to jeden z flagowych produktów firmy GiP. Rozwiązanie to stanowi rdzeń inteligentnego budynku, umożliwiając centralne sterowanie systemami takimi jak: ogrzewanie, klimatyzacja, wentylacja, oświetlenie, multimedia czy kontrola dostępu (drzwi, parkingi, minibary). AH to także istotny element bezpieczeństwa budynku – praca z instalacjami przeciwpożarowymi, CCTV, systemem przywoławczym dla niepełnosprawnych. Firma GiP jest też producentem systemu dla hoteli RH2. Oprogramowanie to jest kompleksowym rozwiązaniem dla obiektów każdej wielkości i zostało zaprojektowane pod kątem maksymalnie efektywnej współpracy z systemem AH.

Cezary Mecwaldowski

Mgr inż. Cezary Mecwaldowski – wykładowca szkoleń zawodowych i specjalistycznych z zakresu zabezpieczeń elektronicznych, łączności oraz stosowania urządzeń do kontroli osób, pojazdów i bagażu a także nowych technologii w zakresie systemów alarmowych. Projektant z dwudziestoletnim doświadczeniem, w tym dwuletnim w Arabii Saudyjskiej przy projektowaniu zabezpieczeń, energetyki przemysłowej oraz automatyki.

Tadeusz Markiewicz

Mgr inż. Tadeusz Markiewicz
Absolwent między innymi Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
Projektant z uprawnieniami CNBOP, NODEX, SITP i paszportem VDS Polska.
Autor ponad 50 projektów systemów detekcji dymu w obiektach specjalnych.  

Wieloletni pracownik firm zajmujących się systemami bezpieczeństwa pożarowego tj.:

EMAX S.A.
Johnson Controls
NOVAR
Honeywell 

Od 12 lat właściciel firmy Quality07 i zajmujący się głównie sprawami bezpieczeństwa pożarowego w obiektach specjalnych w tym zasysającej detekcji dymu oraz liniowej detekcji temperatury.  

Sebastian Reluga

Sebastian Reluga jest inżynierem rozwiązań Ruckus Networks w CommScope w regionie Europy Północno-Wschodniej. Na co dzień, zapewnia wsparcie techniczne firmom partnerskim oraz kluczowym klientom przy tworzeniu nowoczesnych, bezpiecznych i wysoko wydajnych rozwiązań bezprzewodowych oraz LAN dla sektora enterprise. Z branżą rozwiązań sieciowych związany od prawie 15 lat.

Arkadiusz Klimczak

Sales Director, Enterprise Poland

Arkadiusz Klimczak zarządza business’em rozwiązań infrastrukturalnych Enterprise w Polsce. Odpowiada za rozwój sprzedaży innowacyjnych rozwiązań infrastruktury komunikacyjnej wykorzystywanej w biznesie korporacyjnym i zarządza kluczowymi klientami lokalnymi oraz międzynarodowymi CommScope w Polsce. Posiada bogate, ponad 20 letnie doświadczenie w branży na rynku polskim jak i w krajach Europy Środkowo-Wschodniej poparte wiedzą techniczną, zrozumieniem trendów i dynamiki rynku oraz znajomością potrzeb klientów. Wcześniej, przed przejęciem przez CommScope, przez 18 lat odpowiedzialny za business Broadband Network Solutions Eastern Europe w TE Connectivity.

Tomasz Stępniak

Tomasz Stępniak jest odpowiedzialny w Commscope za sprzedaż rozwiązań Ruckus Networks w regionie Europy Północno-Wschodniej. Aktywnie promuje nowoczesną infrastrukturę aktywną LAN i WLAN wraz szerokim wachlarzem oprogramowania z obszarów bezpieczeństwa, analityki i zarządzania, dostępnych także w ramach chmury publicznej. W ramach swoich obowiązków opiekuje się kanałem partnerskim oraz współpracą z użytkownikami końcowymi sektora enterprise. Z firmą Commscope związany jest od roku, a z sektorem ICT od ponad 20 lat.

Łukasz Kanarek

Kierownik Działu Wsparcia Technicznego i Obsługi Projektów RACS 5, Roger

Kierownik Działu Wsparcia Technicznego i Obsługi Projektów RACS 5, Roger Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Aktualnie Kierownik Działu Wsparcia Technicznego i Obsługi Projektów RACS 5. W firmie Roger odpowiedzialny za utrzymanie wsparcia technicznego na najwyższym poziomie oraz obsługę kluczowych klientów w sprawach związanych z dużymi projektami systemów kontroli dostępu i automatyki budynkowej RACS 5.
W latach 2015-2018 odpowiedzialny za przygotowanie i wdrożenie systemu RACS 5 do sprzedaży poprzez testy i uruchomienie systemu na instalacjach pilotażowych. Odpowiedzialny również za cykliczne szkolenia instalatorów na terenie całej Polski.

Filip Grzegorek

Business Development Manager

Filip Grzegorek pracuje jako Business Development Manager w Dallmeier od lipca 2018r.
Filip rozpoczął swoją karierę zawodową w branży niskiego napięcia i pracował jako specjalista Standardu KNX przez 6 lat.
Ukończył Politechnikę Poznańską na kierunku Automatyka i Robotyka. Podczas studiów zdobył wiedzę z zakresu automatyzacji i optymalizacji procesów.
Jako Business Development Manager, Filip jest pierwszą osobą kontaktową Dallmeier dla wszystkich klientów w Polsce.
Ma zaawansowaną wiedzę na temat całej gamy produktów firmy i pomaga w realizacji celów biznesowych dzięki rozwiązaniom firmy Dallmeier.

Dallmeier jest producentem rozwiązań zabezpieczeń wideo i optymalizacji procesów biznesowych.
Klienci korzystają z unikalnej kombinacji innowacyjnych kamer i technologii nagrywania z inteligentną platformą oprogramowania i wiodącymi w branży usługami.
Dallmeier to jakość wspierana przez ponad 35 lat innowacyjnej przedsiębiorczości „made in Germany”.

Rafał Tamborski

Mgr inż. Rafał Tamborski – specjalista w zakresie systemów kontroli dostępu i rejestracji czas pracy. Kierownik działu kontroli dostępu i danych elektronicznych w dormakaba Polska z 8 letnim doświadczeniem. Odpowiedzialny za międzynarodowych Klientów. Koordynator wsparcia dla Europy środkowej Rosji i Turcji.

Michał Szopa

Sales Director

Handlowiec i manager sprzedaży z blisko 15 letnim doświadczeniem. Specjalista w zakresie budowania sieci Partnerskich i Dystrybucyjnych. Doświadczenie zdobywał m.in. w międzynarodowych korporacjach.

Marek Trajdos

Konsultant Techniczny

MAREK TRAJDOS Magister inż., elektryk

Studia wyższe: Politechnika Łódzka w Łodzi, Wydział Elektryczny, specjalność – automatyka i metrologia elektryczna, kierunek dyplomowania – automatyka napędu elektrycznego
Studia podyplomowe: 1989/1990 Pedagogiczne (PŁ), 2004/2005 Systemy Zarządzania Jakością (UŁ)

Kursy z zakresu: programowania komputerów, napędu elektrycznego i serwisu napędu przekształtnikowego (Niemcy, Wielka Brytania), bezpieczeństwa maszyn (Niemcy i PG), zarządzania , projektowania motywacyjnych systemów ocen pracowników, kompatybilności elektromagnetycznej, bezpieczeństwa elektrycznego, bezpieczeństwa funkcjonalnego, diagnostyki przemysłowej

Udział w wielu Projektach: KWB Bełchatów, Turów, Zakłady Chemiczne „Police”, Elektrownia Pomorzany, Stocznia Szczecińska, Adam Opel AG

Od 2018 współpraca z firmą HELUKABEL Polska, jako konsultant techniczny.

Piotr Narczyk

R&D Manager w firmie GiP Sp. z o.o

Mgr. inż. Piotr Narczyk – ukończył Wydział Telekomunikacji na Politechnice Warszawskiej, obecnie pracuje jako R&D Manager w firmie GiP Sp. z o.o. Współtwórca systemu Automatyki Hotelowej opartej na sprzęcie firmy Roger. Swoje życie zawodowe związał z hotelowymi systemami niskoprądowymi. Pracował jako serwisant, instalator, integrator oraz projektant. Konfiguruje i uruchamia różnego rodzaju systemy w obiektach, w tym m.in.: system kontroli dostępu, SSP, RTV/SAT, CCTV, centrale telefoniczne. Od ponad 10 lat wdraża systemy automatyki budynkowej.

Paweł Józwik

Inżynier Wsparcia Technicznego / Trener

Paweł Józwik – Inżynier wsparcia technicznego i trener. Z systemami sygnalizacji pożarowej Zettler pracuje od 10 lat. Stanowi wsparcie produktowe, szkoleniowe i projektowe dla klientów i użytkowników końcowych.

Marcin Walczuk

Specjalista ds. Produktu BCS

Z marką BCS związany od ponad 10 lat na różnych etapach swojej przygody z systemami zabezpieczeń. Począwszy od pracy instalatora CCTV, przez przedstawiciela handlowego ds. zabezpieczeń, a na obecnym stanowisku kończąc, miał możliwość poznania urządzeń BCS z każdej możliwej strony. To z kolei przydaje się w codziennej pracy przy wprowadzaniu nowych rozwiązań do oferty BCS oraz prowadzeniu szkoleń technicznych prezentując jak wykorzystać nowości w praktyce.

Robert Gawroński

SMB Channel Manager

Z TP-Link związany od 2012 roku, obecnie odpowiada za strategię sprzedaży rozwiązań biznesowych. Posiada szeroką wiedzę o sieciach i stosowanych w nich urządzeniach, przez lata pracował jako inżynier wsparcia przedsprzedażowego. 

Paweł Trojak

Prezes Zarządu AxxonSoft Polska, AxxonSoft Business Development Director Europe.

Magister prawa, od 20 w branży security. Związany wcześniej z JVC Professional, Motorola, Maxon i Noder.

Kamil Więckowski

Project Manager Abloy

Absolwent Politechniki Warszawskiej i specjalista związany z branżą security od 8 lat. Obecnie pełniący funkcję Menadżera Projektu odpowiedzialnego między innymi za współpracę z biurami projektowymi instalacji niskoprądowych i architektonicznych.

Maciej Błachnio

mgr inż. akustyki, Application & Sales Engineer, Yamaha Commercial Audio

Konrad Bargieł

Specjalista ds. automatyki pożarowej

Specjalista ds. automatyki pożarowej w dziale systemów wentylacji pożarowej MERCOR. Odpowiada za rozwój sprzedaży oraz wsparcie projektantów przy wdrażaniu nowych inwestycji.
Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w branży instalacji systemów niskoprądowych. Swoje umiejętności zdobywał na stanowiskach instalatora, integratora oraz kierownika projektu.
Uczestniczył m.in. w projektach: EC Stalowa Wola, Elektrownia Jaworzno, Opel Gliwice, Knauf Jaworzno, Bonarka Kraków, Oras.

Marcin Warżel

Partner Account Manager Samsung Professional Display

Odpowiedzialny za rozwój i wsparcie kanału Partnerskiego Samsung Professional Display

Piotr Pietrzak

Business Development Manager

Odpowiedzialny za rozwój rynku LED w Samsung Professional Display

Marcin Cieślik

Kierownik projektu – ROMI

Od ponad 12 lat zajmuje się aktywnym wsparciem sprzedaży pasywnych oraz aktywnych rozwiązań sieciowych, biorąc udział w wielu projektach w Polsce oraz zagranicą.  W firmie ROMI od ponad 3 lat pełni rolę kierownika projektu oraz menedżera produktu marek Corning, HPE/Aruba, Zyxel, NETGEAR.

Paweł Kozak

Account Manager - Corning Optical Communication Polska

Specjalista z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie szeroko pojętych sieciach telekomunikacji miedzianej jak i światłowodowej w regionie EE. Absolwent renomowanej uczelni technicznej we Wrocławiu oraz szeregu profesjonalnych szkoleń technicznych. Posiada kompleksową wiedza w zakresie rozwoju biznesu w branży telekomunikacyjnej, szczególnie w projektach okablowania szerokopasmowego i rynku przedsiębiorstw (system okablowania strukturalnego).  Od 8 lat w branży związanej z rozwiązanymi niskoprądowymi. W ramach swoich obowiązków zajmuję się aktywnym promowaniem rozwiązań dedykowanych Data Center, sieci okablowania strukturalnego oraz sieci POL, opieką kanałów sprzedaży oraz współpracą z „end userem” sektora enterpirse.

Piotr Waśniowski

Absolwent Automatyki i Metrologii na wydziale Elektrycznym AGH oraz Wydziału Sztuki AP w Krakowie. 

W firmie Dipol zajmuje się wsparciem marketingowym poprzez tworzenie unikalnych przedmiotów. Wykorzystuje w tym celu towary będące w ofercie firmy. W dorobku ma między innymi  „TERRA F1” https://www.youtube.com/watch?v=_eeyGY4AIbA oraz „Multiswitchową Wieżę Eiffela” https://www.youtube.com/watch?v=kRnKacK1Ew4  zbudowane z multiswitchy oraz najnowsze projekty: Śpiewający Robot Dipola v. 1 oraz 2.  

https://www.facebook.com/spiewajacyrobot/

Od wielu lat interesuje się kaligrafią chińską. W wolnym czasie  rzeźbi w glinie i w piasku.

Krzysztof Chmielewski

Współwłaściciel firmy GAZEX. Od 30 lat propaguje stosowanie elektronicznych urządzeń do wykrywania i pomiaru stężeń gazów. Uczestniczy w charakterze prelegenta w różnego rodzaju konferencjach, seminariach i szkoleniach poświęconych zagadnieniom bezpieczeństwa na stanowiskach pracy, w budownictwie i przemyśle. Jest autorem szeregu artykułów publikowanych na łamach branżowych periodyków kierowanych do specjalistów od spraw BHP, instalacji gazowych, instalacji wentylacyjnych. Szczególnie bliskie są mu zagadnienia związane ze stosowaniem sensorów gazów co wiąże się z wiedzą pozyskaną w czasie studiów ( Technologia Elektronowa na wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej). Ta działalność edukacyjna została doceniona, czego wyrazem jest ODZNAKA HONOROWA „ ZA ZASŁUGI DLA ENERGETYKI” przyznana przez Ministra Energii.