Prelekcje

Złoci Partnerzy

Nowoczesne systemy kontroli dostępu.

Kontrola dostępu to jeden z podstawowych systemów zabezpieczeń stosowany powszechnie w obiektach biurowych i przemysłowych. Zapraszamy na prelekcję dotyczącą bezpiecznych i najbardziej rozwojowych systemów kontroli dostępu oferowanych przez Alarmnet.

Prelegent: Krzysztof Borkiewicz

Kolejny rok z rzędu Extreme Networks wita Państwa na SPIN. Podczas tej edycji zapraszamy na prelekcję dotyczącą rozwiązań chmurowych WLAN. Portoflio produktowe oraz technologiczne Extreme zostało poszerzone po niedawnej akwizycji Aerohive, by jeszcze bardziej dopasować się do Państwa potrzeb.

Prelegent: Marcin Laskowski  

W trakcie prelekcji zostaną poruszone tematy związane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii sieciowych w  poszczególnych branżach. Omówimy kiedy i jakie funkcjonalności są istotne dla inwestora. Doradzimy jak optymalnie dopasować rozwiązanie sieciowe do warunków i środowiska, w którym będzie się ono znajdowało.

Druga część prelekcji poświęcona będzie nowościom technologicznym. Omówimy jak standard WiFi 6 (802.11ax) wpłynie na działanie sieci oraz pokażemy jak wykorzystać istniejącą infrastrukturę przewodową do stworzenia sieci o przepustowości 2,5/ 5/10 Gb/s.

Prelegent: Robert Gawroński

Srebrni Partnerzy

Podczas wystąpienia zostaną poruszone kwestie przenikania się zakresów norm pożarowych dotyczących sterowania i zasilania urządzeń przeciwpożarowych. Omówione zostanie głównie zastosowanie normy PN EN 12101-10 w kontekście zasilania klap dymowych, klap przeciwpożarowych wentylacji pożarowej, wentylatorów pożarowych oraz innych urządzeń stosowanych w systemach kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła. W trakcie prezentacji wskazane zostaną wymagania dla urządzeń stosowanych w odpowiednich systemach przeciwpożarowych oraz sposób potwierdzania właściwości projektowanych urządzeń. Omówione zostaną przykłady projektowania systemu oddymiania klatek schodowych w kontekście istoty podtrzymania pracy systemów oraz garaży podziemnych z wykorzystaniem urządzeń opisanych w przedstawionych normach.

Prelegent: Wojciech Płaczek

Firma MIWI URMET jest jedynym na rynku polskim, dystrybutorem systemów sygnalizacji pożaru firm HOCHIKI oraz NSC, którym to poświęcona jest prezentacja.

HOCHIKI Corporation to japońska firma produkująca systemy sygnalizacji pożaru od ponad 100 lat (w 2018r. firma obchodziła 100 – lecie działalności). Firma zatrudnia ponad 1700 pracowników na całym świecie, posiada 6 fabryk, 36 biur sprzedaży i 13 firm córek na całym świecie. Oferta firmy jest niezwykle szeroka od adresowalnych urządzeń protokołu ESP (czujki, ROPy, sygnalizatory, moduły) po urządzenia posiadające certyfikat MARINE, SIL, urządzenia iskrobezpieczne, po szeroką gamę urządzeń konwencjonalnych. Nowością jest najbardziej zaawansowany na rynku czujnik wielosensorowy z wykrywaniem CO+COHb z 24 trybami działania dostosowanymi do konkretnych pomieszczeń. W ofercie HOCHIKI znajdują się również profesjonalne systemy detekcji zalania LEAKALARM.

NSC jest niemieckim producentem zaawansowanych central sygnalizacji pożaru i sterowania gaszeniem. W ofercie dostępne są dwie serie central – Solution F1 oraz Solution F2. Solution F1 jest centralą dedykowaną do większych obiektów, umożliwia obsługę ponad 2200 urządzeń adresowalnych oraz pracę sieciową do 128 central w sieci ARCNET. Solution F2 jest centralą dedykowana dla mniejszych projektów, do maksymalnie 254 czujników. Obie centrale współpracują z urządzeniami adresowalnymi firm HOCHIKI oraz Apollo, a także posiadają karty do obsługi linii konwencjonalnych oraz do sterowania gaszeniem.

Prelegent: Marek Kośmider

W pierwszej części prelekcji podpowiemy, jak w projekcie instalacji niskoprądowych uwzględnić serwer telekomunikacyjny i telefony Platan, gdy w obiekcie ma być ujęta telefonia stacjonarna. Dostarczymy narzędzia ułatwiające prace projektowe.

W drugiej pokażemy, jak zaprojektować nagłośnienie na peronach i dworcu kolejowym w oparciu o rozwiązania audio Platan. Przedstawimy w skrócie koncepcję i wymagania Centralnego Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej PKP-PLK, a także protokół komunikacyjny CASDIP oraz zaprojektowane i produkowane przez nas urządzenia. Omówimy uwarunkowania projektowe na obiektach obsługi pasażerskiej.

Prelegenci: Tomasz Jaroszewski, Leszek Demidowicz

Czas to pieniądz, w zawodzie projektanta instalacji niskoprądowych sytuacja wygląda dokładnie tak samo. Mając na uwadze ten fakt  postanowiliśmy się podzielić z Państwem naszymi nowymi blokami dynamicznymi, które przyspieszą proces projektowania sieci okablowania strukturalnego.

Podczas prezentacji zwrócimy uwagę na szczegóły, które pozwolą zaoszczędzić czas potrzebny na wykonanie projektu, a dokładniej elementów takich jak schematy blokowe, elewacje szaf RACK oraz części opisowe każdego projektu.  Bo projektowanie z Solarixem to czysta przyjemność!

Prelegent: Batłomiej Górny 

Close Menu