Bezpieczeństwo użytkowników i stabilność działania systemów przeciwpożarowych dzięki certyfikowanej automatyce pożarowej SMAY

Automatyka sterująca i zasilająca stosowana jest w systemach zapobiegania przed zadymieniem na ewakuacyjnych klatkach schodowych budynków średnich, wysokich i wysokościowych

SR-300 „RYŚ” CENTRALA ODDYMIANIA

 • Zapewnia komunikację z systemem sygnalizacji pożaru (SSP), systemami integrującymi urządzenia przeciwpożarowe (SIUP), Building Management System (BMS) lub innymi systemami kontroli.
 • Spełnia wymagania normy prEN 12101-9 „Smoke and heat control systems – Part 9: Control panels” oraz PN-EN 12101-10 „Zasilacze”.
 • Realizuje funkcje wykrywania pożaru, uruchomienia oddymiania z ręcznych przycisków, otwarcia elementów wyrzutowych, drzwi lub okien oddymiających, zwolnienia elektrozaczepów.
 • Jest dostępna w 12 rożnych wersjach, które można dobierać w zależności od wymaganej funkcjonalności lub potrzebnej mocy.
 • Opiera się na budowie modułowej, co pozwala na konfigurację wymaganej funkcjonalności.
 • Dzięki modułowej budowie pozwala na dostosowanie do indywidualnych potrzeb obiektu (wielkość do 10 m długości i 2 m wysokości, zakres mocy do 630 kW).
 • Umożliwia łączenie funkcji bytowych i pożarowych dla wentylacji.
 • Daje pewność działania dzięki stałemu monitoringowi sieci zasilającej oraz kontroli linii zasilanych urządzeń pożarowych.
 • Zastosowanie wysokiej jakości przetwornic częstotliwości o sprawności 98–99% pozwala na istotne zmniejszenie zużycia energii elektrycznej.
 • Przetwornice częstotliwości wyposażone są w filtry RFI i spełniają normę EN-61800-3, dotyczącą tzw. kompatybilności elektromagnetycznej dla środowiska budynkowego lub mieszkalnego kategorii C1/C2 (co umożliwia zastosowanie przewodów zasilających o długości nawet 50 m).

ZUP „ŻUBR” ZASILACZ URZĄDZEŃ POŻAROWYCH

CSUP „ŁOŚ” CENTRALA STERUJĄCA URZĄDZENIAMI PRZECIWPOŻAROWYMI

 • Wykorzystuje dwukierunkową pierścieniową magistralę danych.
 • Obsługuje do 64 modułów na pojedynczej magistrali pierścieniowej.
 • Budowa modułowa, rozproszona ułatwia adaptację.
 • Centrala jest odporna na pojedyncze uszkodzenie pętli.
 • Pozwala na zabudowę kart wewnątrz ZUP oraz w architekturze rozproszonej poza ZUP na budynku (jest przystosowana do podwójnego zasilania, IP54).
 • Umożliwia sterowanie pracą bytową i pożarową wentylacji dwufunkcyjnej (harmonogramy czasowe).
 • Obsługuje detektory CO/LPG oraz CNG bez konieczności korzystania z centralki pośredniczącej (bezpośrednia komunikacja po protokole RS485).
 • Przetwornicami częstotliwości można sterować analogowo, a także ustawiać dowolne wydatki.
 • Urządzenie pozwala na obsługę ręcznych przycisków oddymiania i konwencjonalnych czujek dymu.
 • W ramach systemu możliwa jest komunikacja po protokole Modbus RTU z systemem nadrzędnym (odczyt danych) lub integracja z SIUP (odczyt danych, ręczna zmiana wysterowania scenariuszy pożarowych).
 • Centrala zapewnia stałą kontrolę stanu linii sterujących.

Galeria

Centrala sterująca wentylacji pożarowej SMAY csup cp

Centrala sterująca wentylacji pożarowej csup petla

Isway smay safety Way

Smay RYS centrala sterująca ZODIC

SMAY Zasilacz urządzeń pożarowych ZUP ZUBR

zup smay 2

Kontakt

Chcesz dobrać rozwiązania do swoich oczekiwań? Skonsultuj się z naszym ekspertem technicznym. Zaprojektujemy rozwiązanie specjalnie dla Ciebie.

Paweł Holewa
Business Developer Manager ds. Automatyki Pożarowej

Zostaw nam swoją wizytówkę

Zostaw nam namiar na siebie i pozwól nam się skontaktować.

Polityka prywatności:

Zgodnie z wymaganiami przepisów o ochronie danych osobowych tzw. RODO (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy, że:

 1. Administratorem danych osobowych otrzymanych od Państwa jest SMAY Sp. z o.o. wchodząca w skład grupy (w której współadministratorami są PHP Smay Marek Maj, Smay Serwis Michał Maj), z siedzibą znajdującą się pod adresem 31-587 Kraków, ul. Ciepłownicza 29.
 1. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia kontaktów handlowych sprzedawcom i przedstawicielom handlowym oraz w celu przedstawienia oferty handlowej.
 2. Dane osobowe przetwarzane są przez osoby zatrudnione lub współpracujące z Administratorem.
 3. Informacje pozyskane w formularzu będą służyć personalizacji wiadomości i profilowaniu klientów w celu lepszego dopasowania oferty do potrzeb klienta.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania przez Państwa zgody.
 5. Posiadają Państwo prawo do:
  • żądania od administratora dostępu do danych osobowych (dotyczących osoby, której dane dotyczą),
  • sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych osobowych
  • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  • przenoszenia danych,
  • wniesienia skargi do organu nadzorczego;
 1. Podanie danych osobowych jest dobrowolne i mają Państwo prawo do cofnięcia zgody.
 2. Państwa dane osobowe nie będą przetwarzane w celi zautomatyzowanego podejmowania decyzji.
 3. W sprawie ochrony danych osobowych istnieje możliwość kontaktu pod adresem mailowym odo@smay.eu.
 4. Dodatkowe informacje dotyczące ochrony danych osobowych w firmie SMAY znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności 
ZPAS

ZPAS S.A. to polski dostawca rozwiązań dla szeroko pojętego rynku IT, ITC i energetyki. Aktualnie zatrudnia około 700 osób w 4 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych na Dolnym Śląsku. Kadra inżynieryjna to 70 specjalistów w mechanice i elektryce, którzy wspólnie z przedstawicielami działów handlowych doradzają klientom w doborze optymalnych rozwiązań zarówno na bazie konstrukcji własnych ZPAS, jak i kastomizowanych zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klientów. 

50 lat doświadczenia na rynku (od projektu po wykonawstwo i obsługę posprzedażową) czyni ze ZPAS wiarygodnego partnera biznesowego o ugruntowanej pozycji na rynku.

Zgodnie ze strategią rozwoju firmy, najbliższe lata to oprócz ciągłego ulepszania stałej oferty (szaf i szafek 19”, serwerowych, zewnętrznych, przemysłowych, pulpitów), dalszy rozwój rozwiązań kompleksowych, w tym Data Center (https://zpasgroup.pl/content/41-serwerownie-zpas).

Warsztaty Grupa Romi i Corning

"Najnowsze rozwiązanie MICRO DATA CENTER".

Zapraszamy na warsztaty na stoisko firmy Grupy Romi, na którym podczas warsztatów będziemy chcieli pokazać Państwu nasze rozwiązanie autonomicznego „Micro Data Center” oraz szaf dźwiękoszczelnych.

Wśród wszystkich uczestników warsztatów rozlosujemy agregat prądotwórczy marki Pramac PX4000 AVR.

Artur Kowalski
Dyrektor Techniczny w CTI MIKROTEL

Od 30 lat związany z branżą TELCO i IT, od blisko 20 lat zajmuje się wdrażaniem na polskim rynku rozwiązań opartych o produkty firmy 2N. Zebrana wiedza i doświadczenie z różnych dziedzin pozwala na rozwiązywanie większości problemów związanych z niestandardowymi potrzebami klientów.

Maria Głowa
Specjalista ds. projektów

Na co dzień związana z marką BCS. Jako specjalista ds. projektów zajmuje się utrzymaniem współpracy z projektantami, wsparciem w zakresie projektowania CCTV oraz analizą i doradztwem w zakresie doboru optymalnych rozwiązań i sprzętu.

Tytuł inżyniera uzyskała na Politechnice Łódzkiej, nadal kontynuuje naukę na Politechnice Warszawskiej o specjalizacji Technologie Cyfrowe w zarządzaniu produkcją. Aktualnie pisze prace związaną ze sztuczną inteligencją wspierającą oprogramowanie do zarządzania monitoringiem wizyjnym. 

BCS

BCS to polska marka stworzona w 2008 roku. Wiele lat doświadczenia w sektorze elektronicznych systemów zabezpieczeń dało nam szansę na stworzenie wyjątkowej grupy produktów. Od 14 lat krajowa marka BCS jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek w branży CCTV. Znając bardzo dobrze potrzeby rynku, wiemy czym powinien charakteryzować się produkt wysokiej jakości, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnej ceny i zapewnieniu wsparcia techniczno–projektowego na najwyższym poziomie.

Naszym partnerom oferujemy bogaty asortyment produktów z dziedziny telewizji przemysłowej (IP, HD-CVI), wideodomofonów IP, zasilaczy oraz kontroli dostępu.  Na ofertę BCS składa się każda linia z grupy produktów CCTV, obejmująca produkt: ekonomiczny, standardowy i profesjonalny dedykowany do projektów.

Dbając o wysoki poziom zadowolenia naszych Klientów udzielamy profesjonalnego wsparcia od zakupu po serwis.  Stawiając na jakość oferowanego sprzętu cały czas poszukujemy najlepszych rozwiązań na rynkach światowych , szkoląc i rozwijając nasz dział wsparcia technicznego, który jest dedykowany dla naszych Klientów.

BCS to dziś marka, która stawia na jakość sprzętu i obsługi.

Robert Gawroński
SMB Channel Manager, TP-Link

Z TP-Link związany od 2012 roku, obecnie odpowiada za strategię sprzedaży rozwiązań biznesowych. Posiada szeroką wiedzę o sieciach i stosowanych w nich urządzeniach, przez lata pracował jako inżynier wsparcia przedsprzedażowego.

INFOMUSIC

Największy portal muzyczny w Polsce

TP-Link

Od ponad 20 lat TP-Link redefiniuje sposób w jaki myślimy o sieciach bezprzewodowych. Stawiając na niezawodność i wydajność, producent może pochwalić się portfolio produktów, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od wymagań i budżetów. 

Signum Project
SIGNUM PROJECT to firma z długim doświadczeniem w zakresie projektowania i dostarczania rozwiązań multimedialnych oraz nowoczesnych technologii budynkowych dla rynku korporacyjnego, edukacyjnego oraz ekspozycyjnego. Zespół SIGNUM PROJECT to osoby z wieloletnim doświadczeniem z wielu dziedzin co pomaga w tworzeniu zaawansowanych technologicznie, dedykowanych rozwiązań dla każdego odbiorcy oraz ich integracji z pozostałymi systemami w budynku, architekturą czy scenografią. Dzięki połączeniu wielu dziedzin i kreatywnego podejścia do tworzonych projektów, uzyskujemy rezultaty wyróżniające naszych Klientów oraz ich ofertę, a także sposób pracy. Nietypowe realizacje są naszą najlepszą wizytówką, ale również w bardziej praktycznych aplikacjach potrafimy sprawić aby odznaczały się one wyjątkową jakością oraz stanowiły niezawodne narzędzie i wsparcie w codziennym funkcjonowaniu.
Dr inż. Grzegorz Łukasz Augustyn

20 lat doświadczenia w branży inteligentnych technologii automatyki budynku oraz multimediów, doktor nauk technicznych o specjalności Wibroakustyka i inżynieria dźwięku (doktorat obroniony w 2005 roku), wykłady i zajęcia prowadzi na Wydziale Zarządzania AGH w ramach wdrażania nowego przedmiotu nauczania Zarządzanie Informacją Multimedialną. Od wielu lat prowadzi własną działalność gospodarczą w dziedzinie integracji zaawansowanych systemów multimedialnych oraz nowoczesnych instalacji inteligentnego i zintegrowanego budynku. Jako jedyny w kraju posiada certyfikat THX, jest także członkiem i certyfikowanym instalatorem CEDIA oraz InfoCOMM/AVIXA z prawami do prowadzenia szkoleń i wykładów. Posiada także uprawnienia ISF oraz wiele certyfikatów branżowych i producenckich. Prowadzi szkolenia oraz czynnie zajmuje się consultingiem i doradztwem technicznym oraz nadzorami nad realizacją inwestycji. Czynnie uczestniczy w pracach zagranicznych komisji standaryzacyjnych oraz doradztwa produktowego. Zajmuje się także projektowaniem, doradztwem i konsultingiem oraz audytem w zakresie nowoczesnych technologii budynkowych.