SPIN Extra 2013

17-18 kwietnia 2013 r. | Zamek Gniew – Gniew

Zobacz program spotkania (PDF)

17-18 kwietnia 2013 na Zamku Gniew, najpotężniejszej twierdzy Zakonu Krzyżackiego na lewym brzegu Wisły, odbyła się wiosenna edycja SPIN Extra 2013 będąca drugim spotkaniem dedykowanym dla projektantów i instalatorów z północnej i zachodniej Polski. Minione wydarzenie było już dwunastym z cyklu Spotkaniem Projektantów Instalacji Niskoprądowych.

SPIN Extra i SPIN to coroczne wydarzenia będące platformą wymiany wiedzy, informacji i kontaktów w branży niskich prądów. Skupiają kluczowych producentów i dostawców rozwiązań oraz projektantów i instalatorów.

Na spotkanie przybyło ponad 170 uczestników, w tym ponad 120 projektantów i instalatorów, przedstawiciele mediów branżowych oraz reprezentanci 13 producentów i dystrybutorów rozwiązań branżowych.

Swoje produkty i rozwiązania zaprezentowali:

 • Platynowy Partner: BKT ELEKTRONIK,
 • Złoci Partnerzy: ELMAT, MIWI-URMET, OPTEX,
 • Srebrni Partnerzy: Honeywell Life Safety Austria, IPID, Konsorcjum FEN, NEC Display Solutions, Robert Bosch Sp. z o.o., ROMI, SALTO SYSTEMS,
 • Brązowi Partnerzy: EDBAK, Instalsat.

Sukcesem dla zespołu LOCKUS- organizatora konferencji jest przede wszystkim rosnące zainteresowanie spotkaniem ze strony Partnerów branżowych. Miło nam gościć zarówno stałych Partnerów, jak i wciąż poszerzające się grono nowych producentów i dostawców. Dodatkowo rosnące zainteresowanie konferencją ze strony uczestników: projektantów i instalatorów potwierdza wartość merytoryczną i rangę wydarzenia w branży niskich prądów. Opinie o spotkaniu jako wydarzeniu prestiżowym i unikalnym na rynku konferencji branżowych są dla nas szczególnie cenne.  Dokładamy starań by unikatowa formuła spotkania była trafną odpowiedzią na potrzeby rynku, pozwalała na owocny dialog i budowanie relacji biznesowych – mówi Magdalena Kniszner, Prezes LOCKUS.

Uczestnicy w niecodziennej średniowiecznej aranżacji dyskutowali o rozwiązaniach branżowych i ich potencjale. Tradycyjnie konferencji towarzyszyła część wystawiennicza. Uczestnicy, odwiedzając stoiska, testowali możliwości prezentowanego sprzętu oraz zapoznali się z jego funkcjonalnościami.

Dwa intensywne dni wykładów zostały poświęcone bieżącym zagadnieniom branżowym. Omówione zostały m.in.:

 

 • dźwiękowe systemy ostrzegawcze,
 • nowe technologie w rozwiązaniach CCTV,
 • systemy monitoringu wizyjnego IP,
 • systemy wyświetlania obrazu,
 • integracja systemów KD, SSWiN, CCTV, BMS,
 • systemy IP video w rozwiązaniach zintegrowanych
 • integracja CCTV i zewnętrznych czujek ruchu,
 • nowoczesne systemy okablowania strukturalnego,
 • nowoczesne Systemy Zasilania Gwarantowanego,
 • bezprzewodowe systemy kontroli dostępu,
 • sterowanie urządzeń automatyki pożarowej.

 

Platynowy Partner – BKT Elektronik, zaprezentował nową generację mierników do certyfikacji sieci LAN (D, E, EA, F, FA), nowy produkt na rynku jakim jest szafa SERWEROWA 4DC, a także nową strategię DR@KOM. Platynowy Partner zaproponował także uczestnikom Poradnik Projektanta, czyli nowe narzędzie dla instalatorów i projektantów, zawierające praktyczne porady dla partnerów.

SPIN Extra 2013 zakończył panel ekspercki poświęcony tematyce zasilania i sterowania urządzeń przeciwpożarowych, który poprowadził Specjalista Ochrony Przeciwpożarowej – mł. bryg. mgr inż. Edward Skiepko. Uczestnicy dyskutowali o właściwych warunkach zasilania, którymi są nie tylko odpowiednie przewody, ale przede wszystkim ciągłość zasilania od źródła energii do ostatniego elementu sterowanego.

Wiosenna edycja Spotkania Projektantów Instalacji Niskoprądowych adresowanego do uczestników z Polski północnej i zachodniej niewątpliwie wpisała się na stałe do kalendarza wydarzeń branżowych. Wierzymy, że w kolejnym roku jego organizacja będzie kontynuowana z porównywalnym sukcesem – dodaje Prezes Magdalena Kniszner.

Podczas SPIN Extra 2013 uczestnicy nie tylko poznali tajniki najnowszych technologii w branży niskich prądów, ale także swoje tajemnice podczas części integracyjnej odkrył przed nimi Zamek Gniew. Oko cieszył niepowtarzalny wystrój wnętrz i malownicze widoki na dolinę Wisły.

ZPAS

ZPAS S.A. to polski dostawca rozwiązań dla szeroko pojętego rynku IT, ITC i energetyki. Aktualnie zatrudnia około 700 osób w 4 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych na Dolnym Śląsku. Kadra inżynieryjna to 70 specjalistów w mechanice i elektryce, którzy wspólnie z przedstawicielami działów handlowych doradzają klientom w doborze optymalnych rozwiązań zarówno na bazie konstrukcji własnych ZPAS, jak i kastomizowanych zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klientów. 

50 lat doświadczenia na rynku (od projektu po wykonawstwo i obsługę posprzedażową) czyni ze ZPAS wiarygodnego partnera biznesowego o ugruntowanej pozycji na rynku.

Zgodnie ze strategią rozwoju firmy, najbliższe lata to oprócz ciągłego ulepszania stałej oferty (szaf i szafek 19”, serwerowych, zewnętrznych, przemysłowych, pulpitów), dalszy rozwój rozwiązań kompleksowych, w tym Data Center (https://zpasgroup.pl/content/41-serwerownie-zpas).

Warsztaty Romi

Romi poleca : Duża moc UPSa w małej, płytkiej szafce, problemy i rozwiązania, oraz monitoring UPSa z aplikacji na Twoim telefonie, czyli wyświetlacz XXI wieku.

Artur Kowalski
Dyrektor Techniczny w CTI MIKROTEL

Od 30 lat związany z branżą TELCO i IT, od blisko 20 lat zajmuje się wdrażaniem na polskim rynku rozwiązań opartych o produkty firmy 2N. Zebrana wiedza i doświadczenie z różnych dziedzin pozwala na rozwiązywanie większości problemów związanych z niestandardowymi potrzebami klientów.

Maria Głowa
Specjalista ds. projektów

Na co dzień związana z marką BCS. Jako specjalista ds. projektów zajmuje się utrzymaniem współpracy z projektantami, wsparciem w zakresie projektowania CCTV oraz analizą i doradztwem w zakresie doboru optymalnych rozwiązań i sprzętu.

Tytuł inżyniera uzyskała na Politechnice Łódzkiej, nadal kontynuuje naukę na Politechnice Warszawskiej o specjalizacji Technologie Cyfrowe w zarządzaniu produkcją. Aktualnie pisze prace związaną ze sztuczną inteligencją wspierającą oprogramowanie do zarządzania monitoringiem wizyjnym. 

BCS

BCS to polska marka stworzona w 2008 roku. Wiele lat doświadczenia w sektorze elektronicznych systemów zabezpieczeń dało nam szansę na stworzenie wyjątkowej grupy produktów. Od 14 lat krajowa marka BCS jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek w branży CCTV. Znając bardzo dobrze potrzeby rynku, wiemy czym powinien charakteryzować się produkt wysokiej jakości, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnej ceny i zapewnieniu wsparcia techniczno–projektowego na najwyższym poziomie.

Naszym partnerom oferujemy bogaty asortyment produktów z dziedziny telewizji przemysłowej (IP, HD-CVI), wideodomofonów IP, zasilaczy oraz kontroli dostępu.  Na ofertę BCS składa się każda linia z grupy produktów CCTV, obejmująca produkt: ekonomiczny, standardowy i profesjonalny dedykowany do projektów.

Dbając o wysoki poziom zadowolenia naszych Klientów udzielamy profesjonalnego wsparcia od zakupu po serwis.  Stawiając na jakość oferowanego sprzętu cały czas poszukujemy najlepszych rozwiązań na rynkach światowych , szkoląc i rozwijając nasz dział wsparcia technicznego, który jest dedykowany dla naszych Klientów.

BCS to dziś marka, która stawia na jakość sprzętu i obsługi.

Robert Gawroński
SMB Channel Manager, TP-Link

Z TP-Link związany od 2012 roku, obecnie odpowiada za strategię sprzedaży rozwiązań biznesowych. Posiada szeroką wiedzę o sieciach i stosowanych w nich urządzeniach, przez lata pracował jako inżynier wsparcia przedsprzedażowego.

INFOMUSIC

Największy portal muzyczny w Polsce

TP-Link

Od ponad 20 lat TP-Link redefiniuje sposób w jaki myślimy o sieciach bezprzewodowych. Stawiając na niezawodność i wydajność, producent może pochwalić się portfolio produktów, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od wymagań i budżetów. 

Signum Project
SIGNUM PROJECT to firma z długim doświadczeniem w zakresie projektowania i dostarczania rozwiązań multimedialnych oraz nowoczesnych technologii budynkowych dla rynku korporacyjnego, edukacyjnego oraz ekspozycyjnego. Zespół SIGNUM PROJECT to osoby z wieloletnim doświadczeniem z wielu dziedzin co pomaga w tworzeniu zaawansowanych technologicznie, dedykowanych rozwiązań dla każdego odbiorcy oraz ich integracji z pozostałymi systemami w budynku, architekturą czy scenografią. Dzięki połączeniu wielu dziedzin i kreatywnego podejścia do tworzonych projektów, uzyskujemy rezultaty wyróżniające naszych Klientów oraz ich ofertę, a także sposób pracy. Nietypowe realizacje są naszą najlepszą wizytówką, ale również w bardziej praktycznych aplikacjach potrafimy sprawić aby odznaczały się one wyjątkową jakością oraz stanowiły niezawodne narzędzie i wsparcie w codziennym funkcjonowaniu.
Dr inż. Grzegorz Łukasz Augustyn

20 lat doświadczenia w branży inteligentnych technologii automatyki budynku oraz multimediów, doktor nauk technicznych o specjalności Wibroakustyka i inżynieria dźwięku (doktorat obroniony w 2005 roku), wykłady i zajęcia prowadzi na Wydziale Zarządzania AGH w ramach wdrażania nowego przedmiotu nauczania Zarządzanie Informacją Multimedialną. Od wielu lat prowadzi własną działalność gospodarczą w dziedzinie integracji zaawansowanych systemów multimedialnych oraz nowoczesnych instalacji inteligentnego i zintegrowanego budynku. Jako jedyny w kraju posiada certyfikat THX, jest także członkiem i certyfikowanym instalatorem CEDIA oraz InfoCOMM/AVIXA z prawami do prowadzenia szkoleń i wykładów. Posiada także uprawnienia ISF oraz wiele certyfikatów branżowych i producenckich. Prowadzi szkolenia oraz czynnie zajmuje się consultingiem i doradztwem technicznym oraz nadzorami nad realizacją inwestycji. Czynnie uczestniczy w pracach zagranicznych komisji standaryzacyjnych oraz doradztwa produktowego. Zajmuje się także projektowaniem, doradztwem i konsultingiem oraz audytem w zakresie nowoczesnych technologii budynkowych.