SPIN Extra 2013

17-18 kwietnia 2013 r. | Zamek Gniew – Gniew

Zobacz program spotkania (PDF)

17-18 kwietnia 2013 na Zamku Gniew, najpotężniejszej twierdzy Zakonu Krzyżackiego na lewym brzegu Wisły, odbyła się wiosenna edycja SPIN Extra 2013 będąca drugim spotkaniem dedykowanym dla projektantów i instalatorów z północnej i zachodniej Polski. Minione wydarzenie było już dwunastym z cyklu Spotkaniem Projektantów Instalacji Niskoprądowych.

SPIN Extra i SPIN to coroczne wydarzenia będące platformą wymiany wiedzy, informacji i kontaktów w branży niskich prądów. Skupiają kluczowych producentów i dostawców rozwiązań oraz projektantów i instalatorów.

Na spotkanie przybyło ponad 170 uczestników, w tym ponad 120 projektantów i instalatorów, przedstawiciele mediów branżowych oraz reprezentanci 13 producentów i dystrybutorów rozwiązań branżowych.

Swoje produkty i rozwiązania zaprezentowali:

 • Platynowy Partner: BKT ELEKTRONIK,
 • Złoci Partnerzy: ELMAT, MIWI-URMET, OPTEX,
 • Srebrni Partnerzy: Honeywell Life Safety Austria, IPID, Konsorcjum FEN, NEC Display Solutions, Robert Bosch Sp. z o.o., ROMI, SALTO SYSTEMS,
 • Brązowi Partnerzy: EDBAK, Instalsat.

Sukcesem dla zespołu LOCKUS- organizatora konferencji jest przede wszystkim rosnące zainteresowanie spotkaniem ze strony Partnerów branżowych. Miło nam gościć zarówno stałych Partnerów, jak i wciąż poszerzające się grono nowych producentów i dostawców. Dodatkowo rosnące zainteresowanie konferencją ze strony uczestników: projektantów i instalatorów potwierdza wartość merytoryczną i rangę wydarzenia w branży niskich prądów. Opinie o spotkaniu jako wydarzeniu prestiżowym i unikalnym na rynku konferencji branżowych są dla nas szczególnie cenne.  Dokładamy starań by unikatowa formuła spotkania była trafną odpowiedzią na potrzeby rynku, pozwalała na owocny dialog i budowanie relacji biznesowych – mówi Magdalena Kniszner, Prezes LOCKUS.

Uczestnicy w niecodziennej średniowiecznej aranżacji dyskutowali o rozwiązaniach branżowych i ich potencjale. Tradycyjnie konferencji towarzyszyła część wystawiennicza. Uczestnicy, odwiedzając stoiska, testowali możliwości prezentowanego sprzętu oraz zapoznali się z jego funkcjonalnościami.

Dwa intensywne dni wykładów zostały poświęcone bieżącym zagadnieniom branżowym. Omówione zostały m.in.:

 

 • dźwiękowe systemy ostrzegawcze,
 • nowe technologie w rozwiązaniach CCTV,
 • systemy monitoringu wizyjnego IP,
 • systemy wyświetlania obrazu,
 • integracja systemów KD, SSWiN, CCTV, BMS,
 • systemy IP video w rozwiązaniach zintegrowanych
 • integracja CCTV i zewnętrznych czujek ruchu,
 • nowoczesne systemy okablowania strukturalnego,
 • nowoczesne Systemy Zasilania Gwarantowanego,
 • bezprzewodowe systemy kontroli dostępu,
 • sterowanie urządzeń automatyki pożarowej.

 

Platynowy Partner – BKT Elektronik, zaprezentował nową generację mierników do certyfikacji sieci LAN (D, E, EA, F, FA), nowy produkt na rynku jakim jest szafa SERWEROWA 4DC, a także nową strategię DR@KOM. Platynowy Partner zaproponował także uczestnikom Poradnik Projektanta, czyli nowe narzędzie dla instalatorów i projektantów, zawierające praktyczne porady dla partnerów.

SPIN Extra 2013 zakończył panel ekspercki poświęcony tematyce zasilania i sterowania urządzeń przeciwpożarowych, który poprowadził Specjalista Ochrony Przeciwpożarowej – mł. bryg. mgr inż. Edward Skiepko. Uczestnicy dyskutowali o właściwych warunkach zasilania, którymi są nie tylko odpowiednie przewody, ale przede wszystkim ciągłość zasilania od źródła energii do ostatniego elementu sterowanego.

Wiosenna edycja Spotkania Projektantów Instalacji Niskoprądowych adresowanego do uczestników z Polski północnej i zachodniej niewątpliwie wpisała się na stałe do kalendarza wydarzeń branżowych. Wierzymy, że w kolejnym roku jego organizacja będzie kontynuowana z porównywalnym sukcesem – dodaje Prezes Magdalena Kniszner.

Podczas SPIN Extra 2013 uczestnicy nie tylko poznali tajniki najnowszych technologii w branży niskich prądów, ale także swoje tajemnice podczas części integracyjnej odkrył przed nimi Zamek Gniew. Oko cieszył niepowtarzalny wystrój wnętrz i malownicze widoki na dolinę Wisły.

ZPAS

ZPAS S.A. to polski dostawca rozwiązań dla szeroko pojętego rynku IT, ITC i energetyki. Aktualnie zatrudnia około 700 osób w 4 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych na Dolnym Śląsku. Kadra inżynieryjna to 70 specjalistów w mechanice i elektryce, którzy wspólnie z przedstawicielami działów handlowych doradzają klientom w doborze optymalnych rozwiązań zarówno na bazie konstrukcji własnych ZPAS, jak i kastomizowanych zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klientów. 

50 lat doświadczenia na rynku (od projektu po wykonawstwo i obsługę posprzedażową) czyni ze ZPAS wiarygodnego partnera biznesowego o ugruntowanej pozycji na rynku.

Zgodnie ze strategią rozwoju firmy, najbliższe lata to oprócz ciągłego ulepszania stałej oferty (szaf i szafek 19”, serwerowych, zewnętrznych, przemysłowych, pulpitów), dalszy rozwój rozwiązań kompleksowych, w tym Data Center (https://zpasgroup.pl/content/41-serwerownie-zpas).

Warsztaty Grupa Romi i Corning

"Najnowsze rozwiązanie MICRO DATA CENTER".

Zapraszamy na warsztaty na stoisko firmy Grupy Romi, na którym podczas warsztatów będziemy chcieli pokazać Państwu nasze rozwiązanie autonomicznego „Micro Data Center” oraz szaf dźwiękoszczelnych.

Wśród wszystkich uczestników warsztatów rozlosujemy agregat prądotwórczy marki Pramac PX4000 AVR.

Artur Kowalski
Dyrektor Techniczny w CTI MIKROTEL

Od 30 lat związany z branżą TELCO i IT, od blisko 20 lat zajmuje się wdrażaniem na polskim rynku rozwiązań opartych o produkty firmy 2N. Zebrana wiedza i doświadczenie z różnych dziedzin pozwala na rozwiązywanie większości problemów związanych z niestandardowymi potrzebami klientów.

Maria Głowa
Specjalista ds. projektów

Na co dzień związana z marką BCS. Jako specjalista ds. projektów zajmuje się utrzymaniem współpracy z projektantami, wsparciem w zakresie projektowania CCTV oraz analizą i doradztwem w zakresie doboru optymalnych rozwiązań i sprzętu.

Tytuł inżyniera uzyskała na Politechnice Łódzkiej, nadal kontynuuje naukę na Politechnice Warszawskiej o specjalizacji Technologie Cyfrowe w zarządzaniu produkcją. Aktualnie pisze prace związaną ze sztuczną inteligencją wspierającą oprogramowanie do zarządzania monitoringiem wizyjnym. 

BCS

BCS to polska marka stworzona w 2008 roku. Wiele lat doświadczenia w sektorze elektronicznych systemów zabezpieczeń dało nam szansę na stworzenie wyjątkowej grupy produktów. Od 14 lat krajowa marka BCS jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek w branży CCTV. Znając bardzo dobrze potrzeby rynku, wiemy czym powinien charakteryzować się produkt wysokiej jakości, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnej ceny i zapewnieniu wsparcia techniczno–projektowego na najwyższym poziomie.

Naszym partnerom oferujemy bogaty asortyment produktów z dziedziny telewizji przemysłowej (IP, HD-CVI), wideodomofonów IP, zasilaczy oraz kontroli dostępu.  Na ofertę BCS składa się każda linia z grupy produktów CCTV, obejmująca produkt: ekonomiczny, standardowy i profesjonalny dedykowany do projektów.

Dbając o wysoki poziom zadowolenia naszych Klientów udzielamy profesjonalnego wsparcia od zakupu po serwis.  Stawiając na jakość oferowanego sprzętu cały czas poszukujemy najlepszych rozwiązań na rynkach światowych , szkoląc i rozwijając nasz dział wsparcia technicznego, który jest dedykowany dla naszych Klientów.

BCS to dziś marka, która stawia na jakość sprzętu i obsługi.

Robert Gawroński
SMB Channel Manager, TP-Link

Z TP-Link związany od 2012 roku, obecnie odpowiada za strategię sprzedaży rozwiązań biznesowych. Posiada szeroką wiedzę o sieciach i stosowanych w nich urządzeniach, przez lata pracował jako inżynier wsparcia przedsprzedażowego.

INFOMUSIC

Największy portal muzyczny w Polsce

TP-Link

Od ponad 20 lat TP-Link redefiniuje sposób w jaki myślimy o sieciach bezprzewodowych. Stawiając na niezawodność i wydajność, producent może pochwalić się portfolio produktów, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od wymagań i budżetów. 

Signum Project
SIGNUM PROJECT to firma z długim doświadczeniem w zakresie projektowania i dostarczania rozwiązań multimedialnych oraz nowoczesnych technologii budynkowych dla rynku korporacyjnego, edukacyjnego oraz ekspozycyjnego. Zespół SIGNUM PROJECT to osoby z wieloletnim doświadczeniem z wielu dziedzin co pomaga w tworzeniu zaawansowanych technologicznie, dedykowanych rozwiązań dla każdego odbiorcy oraz ich integracji z pozostałymi systemami w budynku, architekturą czy scenografią. Dzięki połączeniu wielu dziedzin i kreatywnego podejścia do tworzonych projektów, uzyskujemy rezultaty wyróżniające naszych Klientów oraz ich ofertę, a także sposób pracy. Nietypowe realizacje są naszą najlepszą wizytówką, ale również w bardziej praktycznych aplikacjach potrafimy sprawić aby odznaczały się one wyjątkową jakością oraz stanowiły niezawodne narzędzie i wsparcie w codziennym funkcjonowaniu.
Dr inż. Grzegorz Łukasz Augustyn

20 lat doświadczenia w branży inteligentnych technologii automatyki budynku oraz multimediów, doktor nauk technicznych o specjalności Wibroakustyka i inżynieria dźwięku (doktorat obroniony w 2005 roku), wykłady i zajęcia prowadzi na Wydziale Zarządzania AGH w ramach wdrażania nowego przedmiotu nauczania Zarządzanie Informacją Multimedialną. Od wielu lat prowadzi własną działalność gospodarczą w dziedzinie integracji zaawansowanych systemów multimedialnych oraz nowoczesnych instalacji inteligentnego i zintegrowanego budynku. Jako jedyny w kraju posiada certyfikat THX, jest także członkiem i certyfikowanym instalatorem CEDIA oraz InfoCOMM/AVIXA z prawami do prowadzenia szkoleń i wykładów. Posiada także uprawnienia ISF oraz wiele certyfikatów branżowych i producenckich. Prowadzi szkolenia oraz czynnie zajmuje się consultingiem i doradztwem technicznym oraz nadzorami nad realizacją inwestycji. Czynnie uczestniczy w pracach zagranicznych komisji standaryzacyjnych oraz doradztwa produktowego. Zajmuje się także projektowaniem, doradztwem i konsultingiem oraz audytem w zakresie nowoczesnych technologii budynkowych.